مذاکره با ژاپنی ها برای توسعه فاز ۴ پالایشگاه آبادان

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۴:۰۱ ق٫ظ
مذاکره با ژاپنی ها برای توسعه فاز ۴ پالایشگاه آبادان [ad_1] آبادان – ایرنا – مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان از انجام مذاکره با شرکت JGC ژاپن برای اجرای طرح توسعه فاز چهارم این پالایشگاه خبر داد. به گزارش شامگاه شنبه ایرنا اسفندیار دائم الذکر در این خصوص گفت:با توسعه فاز ۴ میزان تولید نفت کوره پالایشگاه آبادان به کمتر از ۱۰ درصد می‌رسد که […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان از انجام مذاکره با شرکت JGC ژاپن برای اجرای طرح توسعه فاز چهارم این پالایشگاه خبر داد. به گزارش شامگاه شنبه ایرنا اسفندیار دائم الذکر در این خصوص گفت:با توسعه فاز ۴ میزان تولید نفت کوره پالایشگاه آبادان به کمتر از ۱۰ درصد می‌رسد که بار مالی این پروژه حدود ۲میلیارد یورو برآورد شده است.
وی ادامه داد: احتمالا مذاکرات انجام گرفته با این شرکت ژاپنی به زودی منجر به توافق و حتی امضای قرارداد همکاری می شود.
گفتنی است در دهه فجر امسال نیز عملیات اجرایی فاز ۲ پروژه توسعه و تثبیت تولید این پالایشگاه با مشارکت یک شرکت چینی و با اشتغالزایی ۸۰۰۰ نفر در طول ۵ سال آغاز شده بود.
طرح تثبیت ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده های پالایشگاه آبادان شامل واحد تقطیر۲۱۰ هزار بشکه ای در روز است که جایگزین واحدهای تقطیر قدیمی می شود و ظرفیت کل پالایش پس از ساخت این واحد به میزان ۳۶۰ هزار بشکه در روز تثبیت می شود.
همه محصولات حاصل از پالایش ۳۶۰ هزار بشکه در واحدهای تصفیه هیدروژنی تصفیه می شوند و کیفیت محصولات پالایشگاه به یورو۵ ارتقا می یابد.
براساس این گزارش، کاهش آلاینده های زیست محیطی محصولات با حذف گوگرد مطابق با استاندارد یورو، سودآوری پالایشگاه با تبدیل نفت کوره به نفتگاز و بنزین با استفاده از فناوری هیدروکراکر و کاهش تولید نفت کوره از دستاوردهای اجرای این طرح است.
پالایشگاه نفت آبادان با قدمت ۱۰۷ سال حدود ۲۵ درصد از بنزین کشور را تامین می‌کند و بنزین یورو۴ این پالایشگاه ۵۰۰ هزار لیتر است که به شهرهای آبادان و خرمشهر تحویل داده می‌شود.
۶۱۲۵ دریافت کننده و انتشار دهنده خبر:سیدبهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار