مردم اروندکنار خواستار الحاق این منطقه به محدوده منطقه آزاد اروند شدند

تاریخ انتشار: شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۳:۳۱ ب٫ظ
مردم اروندکنار خواستار الحاق این منطقه به محدوده منطقه آزاد اروند شدند [ad_1] آبادان – ایرنا -بیش از یکهزار نفر از مردم شهر اروند کنار از توابع شهرستان آبادان با امضای نامه ای خواستار الحاق این شهر به محدوده منطقه آزاد اروند شدند. به گزارش ایرنا ۱۵ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی روزهای پنجشنبه و جمعه با سفر به شهرستان های آبادان و خرمشهر به بازدید […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا -بیش از یکهزار نفر از مردم شهر اروند کنار از توابع شهرستان آبادان با امضای نامه ای خواستار الحاق این شهر به محدوده منطقه آزاد اروند شدند. به گزارش ایرنا ۱۵ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی روزهای پنجشنبه و جمعه با سفر به شهرستان های آبادان و خرمشهر به بازدید از زیرساخت های منطقه پرداخته و شامگاه پنجشنبه از بخشهای مختلف پالایشگاه آبادان و پتروشیمی آبادان دیدن کردند.
این افراد همزمان با سفر اعضای این کمیسیون به یادمان شهدای والفجر ۸ و بازدید از بندر اروندکنار نامه ای مذکور را به اعضای کمیسیون تحویل دادند.
در این نامه از اعضای کمیسیون اقتصادی خواسته شده است تا نسبت به الحاق این بخش از توابع شهرستان آبادان به محدوده منطقه آزاد اروند اقدام کنند.
این افراد همچنین با حضور در یادمان شهدای والفجر ۸ و در دست داشتن پلاکاردهایی، الحاق به محدوده منطقه آزاد اروند را خواستار شدند.
منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار به عنوان استراتژیک ترین منطقه آزاد کشور در حوزه انرژی، تجارت، بازرگانی و ترانزیت و همچنین به عنوان قطب مهم در صنعت نفت، به ویژه پس از مصوبه هیات دولت و توسعه جغرافیایی آن در سه سال اخیر، در مرکز توجه قرار گرفت.
وجود زیرساخت های لازم برای رشد و پیشرفت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، مهم ترین عامل تمرکز و توجه به اروند است.
۳۰۱۵/۶۱۲۵
خبرنگار:عدنان جواهری ** انتشاردهنده:محسن بهاروند
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه‌به‌لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
شهردار اهواز
قلم ماندگار
تابناك وب
قلم ماندگار
محل كد آمار