مردم خرمشهر همچنان مظلومند!

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۰۸:۰۹ ق٫ظ
مردم خرمشهر همچنان مظلومند! خرمشهر «آزاد» شد؛ اما هرگز «آباد» نشد، آن زمان دشمنی از جنس صدام شهرمان را تخریب کرد اما اکنون صدامی از جنس فقر، بی‌تفاوتی، بیکاری، تبعیض، خیانت، فساد و هزاران چیز دیگر گریبانگیر عروس سابق ایران شده است.

به گزارش قلم ماندگار، پس از گذشت نزدیک به چهار دهه از انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی، شاید تعجب‌آور باشد که برخی از مردم محروم و مستضعف در فقر غوطه‌ور باشند و از طرفی دیگر عده‌ای از مسؤولان در چپاول بیت‌المال لحظه‌ای از تلاش خود نمی‌کاهند.

خرمشهر در روزهای زبانزد همه مردم داخل و خارج کشور بود و از آن به دلیل امکانات رفاهی، تجاری و خدماتی عروس ایران تعبیر می‌شد، شاید کسی باورش نشود که این عروس جوان و زیبا روزی به دلیل تحمیل جنگ سیاه‌بخت شود و حتی در حسرت یک خیابان صاف و بدون چاله یا فاضلاب بدون اشکال باشد.

اما واقعیت سخت و دردناک است؛ آری خرمشهر سیا‌ه‌بخت و تخریب شد؛ اما هیچ‌گاه سر خم نکرد و نگذاشت یک وجب از خاک خود را دشمنان بربایند، سید عبدالرضا موسوی‌ها، محمد جهان‌آراها و جوانان برومند و سلحشور آن دوران از جان خود گذشتند تا خرمشهر جان ندهد.

اما کجایند مردان بی ادعا که بازگردند و وضعیت مردم شهر خود را ببینند، شاید باورشان نشود که مردم شهرشان در حسرت بدیهیات زندگی عادی هستند، شاید اگر در روستاهای شهر قدم بزنند و وضعیت مردم روستاها و خانه‌‌های که درب ندارد اما با پرده پوشانده شده است را ببینند، اشک در چشمانشان جاری شود.

درست است که خرمشهر «آزاد» شد؛ اما هرگز «آباد» نشد، آن زمان دشمنی از جنس صدام شهرمان را تخریب کرد اما اکنون صدامی از جنس فقر، بی‌تفاوتی، بیکاری، تبعیض، خیانت، فساد و هزاران چیز دیگر گریبانگیر عروس سابق ایران شده است.

اگر از درب انصاف وارد شویم باید بگوییم که برخی از مسؤولان تلاش کرده و زحمت کشیدند، اما هرگز به آن نقطه مطلوب نرسید و فرسنگ‌ها با وضعیت مثبت فاصله دارد.

هادی اظهار کرد: من ۲۴ سال سن دارم و اکنون بیکارم، این در شأن یک جوان نیست که بیکار باشد، بیکاری حتی بر روحیه و روان ما اثر گذاشته است.

وی ادامه داد: مسؤولان متاسفانه فقط در زبان به خرمشهر احترام می‌گذارند و فقط در روز سوم خرداد به یاد این شهر هستند و بعد از آن این شهر مظلوم فراموش می‌شود تا سوم خرداد سال بعد!

این جوان گفت: ما مردم مظلوم خرمشهر کاسه صبرمان لبریز شده است و دیگر تاب و توان تحمل و شنیدن وعده‌ها را نداریم، آیا راه حلی برای ما وجود دارد برای تجدید حیات؟!

هادی عنوان کرد: همه آمدند و وعده دادند اما مرد عمل نبودند، البته ما مردم هم اشتباه داشتیم چرا که به هر کس و ناکسی اعتماد کردیم و به او رأی دادیم، در حالی که ضربه اول و خیانت رو از او خوردیم.

عبدالله دیگر جوان شهرستان است که اظهار کرد: خرمشهر نقطه عطف کشور است و باید به این شهر با چشم دیگر نگاه کرد، این شهر و مردم آن سال‌ها رنج و سختی دیدند و خانه و کاشانه آنها در جریان جنگ تحمیلی تخریب شد اما هیچگاه عقب‌نشینی نکردند.

وی ادامه داد: مردم حاشیه شهر در حسرت یک غذای خوب هستند تا که شکمشان سیر شود، آیا کرامت این قشر از مردم محروم حفظ شده است، بعضا آنها ماهانه دست به میوه نمی‌زنند چرا که تنها درآمد آنها فقط ۴۵ هزار تومان یارانه است.

این جوان بیان کرد: واقعا دیگر این شهر توان صبر ندارد، خرمشهر خیلی درد دیده است، مسؤولان لطفا دیگر به این مردم درد تزریق نکنید، باور کنید که این مردم قانع هستند، زیاد چیزی نمی‌خواهند آیا خواستن یک جاده و خیابان صاف و بدون چاله و فاضلاب چیز زیادی است!

خرمشهر از ظرفیت‌های خوب و کم نظیری مانند بندر تجاری، رودخانه کارون و ساحل تماشایی برخوردار است، اما متاسفانه این امکانات هیچ‌گاه دست ضعیف و بی‌توان مردم و جوانان بومی را نگرفته است و فقط کمک یار افراد «سفارشی» بوده‌اند.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار