مسئولان برای حل مشکل ریزگردها در خوزستان به وعده خود عمل کنند

تاریخ انتشار: جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۹:۴۱ ب٫ظ
مسئولان برای حل مشکل ریزگردها در خوزستان به وعده خود عمل کنند [ad_1] خرمشهر – ایرنا – امام جمعه خرمشهر گفت: مسئولان دولت تدبیر و امید برای حل مشکل بحران ریزگردها در خوزستان به وعده خود عمل کنند. به گزارش ایرنا حجت الاسلام سیدعبدالنبی موسوی فر در آیین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه در مسجد جامع خرمشهر افزود:توقع و انتظار مردم خوزستان از مسئولان عمل کردن […]

[ad_1]


خرمشهر – ایرنا – امام جمعه خرمشهر گفت: مسئولان دولت تدبیر و امید برای حل مشکل بحران ریزگردها در خوزستان به وعده خود عمل کنند. به گزارش ایرنا حجت الاسلام سیدعبدالنبی موسوی فر در آیین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه در مسجد جامع خرمشهر افزود:توقع و انتظار مردم خوزستان از مسئولان عمل کردن به وعده هاست نه اینکه در هنگام بحران از مردم عذرخواهی کنند.
وی با بیان اینکه موضوع اصلی قطعی برق نیروگاه ها نیست بلکه مسئله ریزگردها است، گفت: به گفته وزیر نیرو اگر باران شدید به بارد و یا با گرمای شدید مواجه شویم هیچ گونه قطعی برق مواجه نمی شویم بلکه ریزگردها باعث می شود که نیروگاه های برق از مدار خارج شود.
امام جمعه خرمشهر اظهار داشت: در سال ۹۳ در حدود دو هزار میلیارد ریال برای رفع مشکل ریزگردها به خوزستان اختصاص یافت و امسال نیز ۱۹۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شده ولی این میزان اعتبار تاکنون محقق نشده است.
حجت الاسلام موسوی فر افزود: وقتی خوزستان دچار بحران می شود برخی از مسئولان از مرکز کشور وارد خوزستان می شوند و برای مردم دلسوزی می کنند.
وی ادامه داد: در مقام شعار و سخن اعتبارات خوبی مصوب می شود اما مسئولان در مقام عمل وقتی از خوزستان خارج می شوند و بحران ها فروکش کرد بعد از آن گوش شنوایی از سوی مسئولان ملاحظه نمی شود.
امام جمعه خرمشهر افزود: سوال مردم ولایت مدار و انقلابی خوزستان از مسئولان این است که خوزستان و مشکلات آنها از هر نوعی که باشد چرا جدی گرفته نمی شود.
وی با بیان اینکه خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرد، گفت: خوزستان در سال گذشته مقام نخست را در تولید گندم بدست آورد و امسال نیز اگر اول نباشد، مقام دوم را در تولید گندم داشته است.
حجت الاسلام موسوی فر افزود: خوزستان که منابع زیرزمینی و روزمینی دارد و بخش عمده نیاز کشور را تامین می کند، چرا این گونه با بی مهری مواجه است.
امام جمعه خرمشهر در بخش دیگری از سخنانش از بی بندباری در برخی شهرها انتقاد کرد و گفت: جامعه ما به سمت و سویی می رود که از ارزش های دینی خود فاصله می گیرد.
حجت الاسلام موسوی فر افزود: اخلاق سوء کشورهای غربی در هر جامعه ای ورود کند افراد آن جامعه همانندحیوان های انسان نما زندگی می کنند.
وی افزود: با کمال تاسف در مناطقی از کشور اسباب بازی برخی مردم ، حیوانات می باشند که این ارمغان کشورهای غربی است.
وی ادامه داد: در جامعه غربی خانواده به عنوان اولین سلول اجتماع متزلزل شده و کشورهایی چون انگلیس، فرانسه، سوئیس، آمریکا و آلمان امروزه با مکتب اخلاق بشری و انسانی فرسنگ ها فاصله دارند.
۷۱۰۰//۶۰۶۸
خبرنگار:کمیله حجازی **انتشاردهنده: محمدعلی فریدپناه
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار