امام جمعه موقت اهواز:

مساله ورود سلاح و قاچاق باید مورد توجه باشد

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۶ ق٫ظ
مساله ورود سلاح و قاچاق باید مورد توجه باشد امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه یکی از امن‌ترین مرزهای ما مرزهای خوزستان هستند، گفت: مساله ورود سلاح و قاچاق همیشه باید مورد توجه باشد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن حسن‌زاده در مراسم تودیع و معارفه فرمانده مرزبانی خوزستان که امروز سه‌شنبه (۲۴ اردیبهشت‌ماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: مرزبانی یکی از مهم‌ترین ارزش‌های ما است. خوزستان در کشور در بسیاری موضوعات رتبه‌های اول را در اختیار دارد. در خوزستان انواع مرزهای خشکی و آبی را داریم و مرزهای طولانی در استان داریم که این کار کار مرزبانی را در خوزستان بسیار مهم می‌کند. مرزبانان جلوی ورود دشمنانی را گرفتند که قصد جنایت و سبعیت را داشتند.

وی افزود: بسیاری از مسائل امنیتی را که می‌بینیم ابعاد مختلف آن برای مردم گفته نمی‌شود، به طور مثال مساله داعش و گروه‌های مختلف دیگری که همیشه طمع ضربه زدن به ما را داشتند. با این وجود یکی از امن‌ترین مرزهای ما مرزهای خوزستان هستند.

امام جمعه موقت اهواز گفت: مساله ورود سلاح و قاچاق نیز همیشه باید مورد توجه باشد.

وی افزود: در اربعین حسینی مرزبانی بخش مهمی از کار ستاد اربعین را به خود اختصاص داد. همیشه مساله اربعین مورد توجه بوده و به خوبی انجام شده است.

حسن‌زاده خاطرنشان کرد: خوزستان در کنار سختی‌هایی که همیشه به شکل‌های مختلفی با آن مواجه بوده است، افتخارات و درس‌های بسیاری را برای کشور داشته است. در مساله سیل خوزستان، همه مردم آسیب دیدند اما سختی‌ها از الان به بعد شروع می‌شود. بسیاری از کسانی که برای کمک آمدند، برگشته‌اند. از طرف دیگر شخص سیل‌زده به خانه‌اش بازگشته و می‌بیند که خانه نشست کرده و راه‌های مواصلاتی روستا قطع شده است. البته همدلی و صمیمیتی که در سیل در خوزستان وجود داشت، در کشور یک استثناء بود.

وی ادامه داد: در جریان سیل هیچکدام از دستگاه‌های اجرایی به دنبال اثبات دستگاه خود نبودند، بلکه همه به این فکر می‌کردند به آنچه رهبری در خصوص کاهش آلام و دردهای مردم فرموده بود، عمل کنند. در کنار آسیب‌ها و سیل، این امر و هدف بزرگ که خدمت به مردم بود، انجام شد و آنچه رهبری مدنظر داشت، صورت گرفت و درس بزرگی برای کشور به وجود آمد.

امام جمعه موقت اهواز گفت: در سیل دیدیم تا وقتی که این همدلی و صمیمیت وجود دارد، دشمن به هیچ وجه نمی‌تواند به ما آسیب بزند اما اگر این منیت‌ها مطرح شوند، دشمن از همین منیت‌ها روزنه ورود را پیدا می‌کند. تا وقتی این ایثار و فداکاری در مردم و دستگاه‌های امنیتی و اجرایی وجود دارد، ما از هیچ مساله‌ای نگرانی نداریم.

حسن‌زاده افزود: مردم از مساله ناوی که به خلیج فارس آمده است، طنز ساختند. زمانی که لانه جاسوسی آمریکا تسخیر شد و آمریکا اعلام کرد یک ناو جنگی به سمت خلیج فارس فرستاده است، همه ترسیده بودند اما حالا می‌بینیم این مساله در زندگی مردم هیچ تغییری به وجود نمی‌آورد. همدلی بین ارتش، سپاه و نیروی انتظامی و اطلاعات را باید قدر دانست.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار