مشکل تامین آب فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در خوزستان حل شد

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۷ ب٫ظ
مشکل تامین آب فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در خوزستان حل شد [ad_1] اهواز – ایرنا – رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: وزارت نیرو متعهد شد آب ۲۴۴هزار هکتار فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در خوزستان را تامین کند. کیخسرو چنگلوایی چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تصمیم پیرو نشستی در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: وزارت نیرو متعهد شد آب ۲۴۴هزار هکتار فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در خوزستان را تامین کند. کیخسرو چنگلوایی چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تصمیم پیرو نشستی در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی با حضور استاندار خوزستان، سید حمید پور محمدی معاون توسعه امور تولیدی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی و معاونان وزارت نیرو اتخاذ شد.
وی افزود: در نتیجه وزارت نیرو پذیرفت مجوز تامین آب برای کل طرح ۵۵۰هزار هکتاری را صادر کند و صورتجلسه آن هم نهایی شد.
طرح احیاء ۸۰۰ هزار هکتار از اراضی خوزستان و ایلام موسوم به طرح مقام معظم رهبری، سال ۱۳۷۵ در سفر مقام معظم رهبری به خوزستان مصوب شد.
این طرح به عنوان بزرگترین طرح تاریخ کشاورزی در کشور معرفی شده است.
از سال ۱۳۸۷ این طرح به ۵۵۰ هزار هکتار (۵۰۰ هزار هکتار خوزستان و ۵۰ هزار هکتار ایلام) کاهش یافت که در سال ۱۳۹۲ به دنبال سفر ریاست جمهوری به خوزستان شتاب گرفت و ۱٫۵ میلیارد دلار ازمحل صندوق توسعه ملی برای اجرای آن تصویب شد.
این طرح اکنون در ۱۸ شهرستان در خوزستان و یک شهرستان در ایلام فعال است که شامل ۷۰ کارگاه اجرایی و بیش از هشت هزار نفر نیروی انسانی است.
۳۰۰۴/۶۰۶۴
خبرنگار:خاطره غفاری** انتشار دهنده: محسن بهاروند

[ad_2]

منبع: ایرنا

  1. Maya   ۳۱/۰۵/۱۳۹۹  

    Powerful and useful functions, really fantastic, thank you very much!

    http://alfratextiles.com/wp-content/languages/?47.html

آخرين اخبار
پر بحث ترين
قلم ماندگار
محل كد آمار