معاون خانه کارگر کشور: اقتصاد کشور بر کارگر فشار وارد کرده است

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۱:۱۲ ب٫ظ
معاون خانه کارگر کشور: اقتصاد کشور بر کارگر فشار وارد کرده است [ad_1] اهواز – ایرنا – معاون هماهنگی امور استان‌های خانه کارگر کشور گفت: وضعیت اقتصادی کشور به قشر کارگر بسیار فشار وارد کرده است. به گزارش ایرنا حسن صادقی پنجشنبه در کنگره استانی خانه کارگر استان خوزستان در محل تالار مهتاب اهواز بیان کرد: اقتصاد ایران یک اقتصاد تک محصولی و متکی به نفت است […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – معاون هماهنگی امور استان‌های خانه کارگر کشور گفت: وضعیت اقتصادی کشور به قشر کارگر بسیار فشار وارد کرده است. به گزارش ایرنا حسن صادقی پنجشنبه در کنگره استانی خانه کارگر استان خوزستان در محل تالار مهتاب اهواز بیان کرد: اقتصاد ایران یک اقتصاد تک محصولی و متکی به نفت است و همین موضوع باعث می شود که به قشر کارگر فشارزیادی به لحاظ اقتصادی و معیشتی وارد شود.
وی گفت: متاسفانه در حوزه های مختلف نقش کارگر را اساسی نمی دانند و در برنامه ششم توسعه نیز برنامه هایی برای بهبود شرایط کارگران در کشور مشخص کرده اند که تنها با واژه ها بازی شده است و هیچ اتفاقی برای قشر کارگر نخواهد افتاد.
معاون هماهنگی امور استان‌های خانه کارگر کشور در ادامه افزود: درآمد کارگران در کشور تنها ۶۰ درصد هزینه های زندگی آن ها را پوشش می دهد و ۴۰ درصد زندگی کارگران دچار عقب ماندگی است و تامین نمی شود.
صادقی با اشاره به اینکه دولت باید از کارگران بازنشسته حمایت کند افزود: اگر دولت مطالبات تامین اجتماعی را پرداخت کند قدری از مشکلات معیشتی و رفاهی بازنشستگان کارگری حل می شود.
وی عنوان کرد: هر چقدر دستمزد کارگران افزایش یابد قدرت خرید ان ها بیشتر می شود و در نتیجه چرخ اقتصاد کشور بهتر می چرخید.
معاون هماهنگی امور استان‌های خانه کارگر کشور در ادامه بیان کرد: هر سال به حقوق کارمندان افزوده می شود اما کارگران همواره حقوقی بسیار کم و وضعیت معیشتی ضعیفی دارند.
معاون هماهنگی امور استان‌های خانه کارگر کشور افزود: در طرح تحول نظام سلامت پول زیادی از منابع نفت تامین و پرداخت می شود که فشار زیادی را به معیشت قشر کارگر وارد کرده است.
وی گفت: در حوزه کارگری دچار عقب ماندگی زیادی هستیم و از دهه ۸۰ بسیاری به دنبال ایجاد تفرقه در جامعه کارگری بودند و مانع ایجاد تشکل های کارگری شدند و در دهه ۷۰ تقریبا می توان گفت قشر کارگر بهترین دوران خود را در کشور داشت.
صادقی بیان کرد: دولت نهم و دهم به گونه ای کشور را تحول دولت یازدهم داد که صندوق ارز کشور سرمایه ای نداشت، نرخ بیکاری ۱۹٫۷ درصد بود، صادرات نفت از ایران با پرچم کشورهای دیگر انجام می گرفت و تورم ۵۰٫۲ درصد بود و با این وضعیت نمی توان از دولت یازدهم انتظار زیادی داشت.
وی افزود: از دولت یازدهم به عنوان قشر کارگر حمایت خواهیم کرد و به برکت نظام جمهوری اسلامی است که آزادی بیان داریم.
معاون هماهنگی امور استان‌های خانه کارگر کشور در ادامه افزود: در سال ۸۰ خانه های کارگر در کل کشور ۱۵۰ هزار عضو داشتند که امروز به دو میلیون و ۲۲۰ هزار نفر رسیده است.
وی با اشاره به دانشگاه علمی و کاربردی خانه کارگر اظهار کرد: در این دانشگاه ۴۵ هزار دانشجو در حال تحصیل هستند و به فکر رایگان شدن تحصیل در این دانشگاه هستیم.
درادامه این مراسم رئیس دانشگاه علمی و کاربردی خانه کارگر اهواز بیان کرد: در دوره ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی خانه کارگر قوت گرفت.
محمد خدامرادی افزود: از سال ۸۸ خانه کارگر در اهواز شکل گرفت و در حال حاضر ۵۰ هزار عضو دارد.
وی با بیان اینکه کارگران در شرایط نامساعد هوای خوزستان به سختی کار می کنند گفت: با وجودشرکت های بزرگ نفتی و صنعتی در خوزستان جامعه کارگری در رنج و سختی هستند.
خدامرادی بیان کرد: تمامی افرادی که دفترچه بیمه تامین اجتماعی دارند از قشر کارگر هستند.
همچنین دبیر اجرایی خانه کارگر خوزستان در این مراسم افزود: استفاده ۴۰۰ خانواده قشر کارگر استان از مهمانسراهای خانه کارگر،
استفاده سه هزار و ۵۰۰ عضو از خدمات بیمه های ثالث و بدنه، استفاده ۲۰ هزار عضو از خدمات درمانی و گذراندن حدود ۱۱۰ نفر در دوره مربی گری مهد کودک و پیش دبستانی ازجمله خدمات خانه کارگر استان بوده است.
آقایار حسینی در ادامه گفت: از سال ۹۰، دانشگاه علمی کاربردی در اهواز تأسیس و یک هزار و ۷۰۰ دانشجو پذیرش شدند که از این تعداد، ۷۰۰ نفر فارغ التحصیل شده اند.
۷۱۵۸/۶۰۶۴
خبرنگار: زینب فرحانی** انتشار دهنده: محسن بهاروند

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار