معاون عمرانی استاندارخوزستان:بخش خصوصی باید سهم بیشتری در توسعه استان داشته باشد

تاریخ انتشار: جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۰:۳۲ ق٫ظ
معاون عمرانی استاندارخوزستان:بخش خصوصی باید سهم بیشتری در توسعه استان داشته باشد [ad_1] اهواز – ایرنا – معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان با اشاره به واگذاری امور دولتی به بخش خصوصی بر اساس اصل ۴۴قانون اساسی گفت: بخش خصوصی باید سهم بیشتری در توسعه و سازندگی کشور و خوزستان داشته باشد. به گزارش ایرنا فرامند هاشمی زاده بعدازظهر روز پنجشنبه در آئین بهره برداری همزمان ۱۲جایگاه […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان با اشاره به واگذاری امور دولتی به بخش خصوصی بر اساس اصل ۴۴قانون اساسی گفت: بخش خصوصی باید سهم بیشتری در توسعه و سازندگی کشور و خوزستان داشته باشد. به گزارش ایرنا فرامند هاشمی زاده بعدازظهر روز پنجشنبه در آئین بهره برداری همزمان ۱۲جایگاه عرضه بنزین و گاز فشرده سی ان جی استان در مجتمع خدمت رفاهی کوروش اهواز افزود: بر اساس اصل مترقی ۴۴قانون اساسی باید دولت تصدی گری خود را کم و نظارت را بیشتر کند و بسیاری از اموری که هم اکنون دولت با هزینه های زیاد انجام می دهد به بخش خصوصی و تعاونی واگذار نماید.
وی گفت: تنها بخش راه ، بهداشت و درمان ، امنیت و آموزش و پرورش کشور باید در دست دولت باشد و ضرورت ندارد غیر از این چهار مورد، دولت به بخش های اقتصادی ورود کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان گفت: بخش خصوصی می تواند با برنامه ریزی بهتر و سازماندهی مناسب تر به بسیاری از بخش های اقتصادی وارد شود.
هاشمی زاده افزود: بر اساس تجربه جهانی ، دولت ها نمی توانند و قادر نیستند در همه امور اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی کشور ورود کنند و کارها را به نحو مطلوب به سرانجام برسانند چون دولت ها تاجر خوبی نیستند.
وی با اشاره به اقبال خوب بخش خصوصی استان خوزستان برای سرمایه گذاری در بخش های اقتصادی اظهار کرد: هنوز از ظرفیت ها و توانمندی های بخش خصوصی و تعاونی برای ایجاد اشتغال و توسعه استان استفاده نشده و دلیل آن این است که بخش عظیم سرمایه گذاری در استان توسط دولت انجام شده و جای بخش خصوصی را تنگ کرده است.
هاشمی زاده در ادامه افزود: بسیاری از پروژه های دولتی در استان خوب شروع می شود ولی در ادامه به علت مشکلات مالی و تخصیص نیافتن اعتبار ، طرح ها به اشکال برمی خورد و در موقع خود به بهره برداری نمی رسد و این یک ضعف بزرگ است.
وی کارآفرینی ، خلاقیت و ابتکار در بخش خصوصی را ویژگی این بخش دانست افزود:بسیاری از طرح های اقتصادی و عمرانی در بخش دولتی ضررده هستند و کارایی لازم را ندارند.
هاشمی زاده افزود: باید به بخش خصوصی استان بها داده شود و مورد تکریم قرار گیرد تا بتواند در طرح های بزرگ اقتصادی سرمایه گذاری کند.
به گزارش ایرنا با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان ۱۲جایگاه عرضه فراورده های نفتی و گاز سی ان جی با سرمایه گذاری ۳۰۰میلیارد ریالی بخش خصوصی به بهره برداری رسید.
/۶۰۰۲/۶۰۶۵
خبرنگار:محمدرضا بنوره **انتشاردهنده: کبری آقازری

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار