معاون وزیرنیرو:۲۰ گروه عملیاتی جدید برای ساماندهی برق اهواز بسیج شد

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۲:۳۷ ق٫ظ
معاون وزیرنیرو:۲۰ گروه عملیاتی جدید برای ساماندهی برق اهواز بسیج شد [ad_1] اهواز – ایرنا – معاون وزیر نیرو در اموربرق و انرژی گفت: برای سرعت بخشیدن به بهسازی و شست و شوی شبکه های توزیع و پست های انتقال برق که در جریان ریرگزدها به شدت آسیب دیده اند امکانات و تجهیزات بیشتری از دیگر مناطق کشور به اهواز گسیل شده است. هوشنگ فلاحتیان شنبه […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – معاون وزیر نیرو در اموربرق و انرژی گفت: برای سرعت بخشیدن به بهسازی و شست و شوی شبکه های توزیع و پست های انتقال برق که در جریان ریرگزدها به شدت آسیب دیده اند امکانات و تجهیزات بیشتری از دیگر مناطق کشور به اهواز گسیل شده است. هوشنگ فلاحتیان شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در اهواز افزود:۲۰ گروه عملیاتی با تجهیزات کامل امروز شنبه به منظور سرعت بخشیدن به عملیات ضربتی شست و شوی تجهیزات و تاسیسات برق اهواز وارد این شهر شده و با افزودن این گروه ها ، مجموع گروه های عملیاتی به ۱۲۰گروه افزایش یافت.
وی گفت: در دو روز اخیر که عملیات ضربتی ساماندهی و شست و شوی مقره ها و تاسیسات برق اهواز شروع شده در مجموع ۲۲۵کیلومتر ( در دو مرحله شامل ۱۳۳ و ۹۲کیلومتر) از شبکه های توزیع این شهر کاملا شست و شو شده است.
فلاحتیان گفت: پیش بینی ما این است که با بسیج گروه های جدید اعزامی از سراسر کشور که با رغبت و روحیه عالی به منطقه آمده اند بتوانیم رکورد جدیدی در حجم شست و شوی شبکه توزیع برق اهواز ثبت کنیم.
معاون وزیر نیرو در امور برق افزود: این حجم عملیات معادل یک پانزدهم کل شبکه توزیع برق اهواز است.
فلاحتیان با بیان اینکه از فردا (یکشنبه) ۳۰ گروه عملیاتی جدید دیگر از ۴۰ شرکت توزیع برق سراسر کشور با تجهیزات کامل وارد اهواز می شوند، پیش بینی کرد طبق برنامه تا قبل از بیستم اسفند ماه عملیات شست و شو و تعویض مقره های برق اهواز به اتمام برسد.
وی گفت: از روز یکشنبه (فردا) مقداری از تجهیزات مورد نیاز که از انبارها خارج شده وارد اهواز می شود تا کمبود آنچنانی برای سرعت بخشیدن به عملیات ضربتی ساماندهی وبهسازی شبکه برق اهواز پیش نیاید.

* ۲ هزار و ۱۰۰دکل فوق توزیع و انتقال برق اهواز باید شست و شو شوند
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: علاوه بر گروه های اعزامی برای شست و شوی شبکه توزیع برق اهواز ،۷۰گروه دیگر از شرکت های برق منطقه ای سراسر کشور نیز برای شست و شوی ۲هزار و ۱۰۰دکل فوق توزیع ۴۰۰ ، ۲۳۰ و ۱۳۲ کیلوولت که خارج از اهواز وظیفه انتقال برق ازنیروگاهها به این شهر را برعهده دارند مشغول کار هستند.
وی گفت: این بخش از عملیات که بسیار حساس و سنگین است از دو روز پیش با مشارکت گروه های اعزامی از سراسر کشور شروع شده و تاکنون ۶۰دکل انتقال برق به طور کامل شست و شو شده است.
فلاحتیان با بیان اینکه برای اجرای عملیات ضربتی بهسازی و شست و شوی شبکه توزیع برق و فوق توزیع اهواز شخصا هدایت عملیات را برعهده گرفته، افزود: تعداد دیگری از مدیران و مسئولان وزارت نیرو از جمله مدیرعامل توانیر و معاون وی برای نظارت بر عملیات شست و شو و بهسازی شبکه برق اهواز وارد استان خوزستان می شوند.
وی گفت:همه تلاش ما این است که تا بیستم اسفندماه امسال این عملیات سنگین و طاقت فرسا را به پایان برسانیم و برای رسیدن به این هدف از همه امکانات ، نیروها و کارشناسان صنعت برق کشور استفاده می کنیم.

* گرد و غبار آمد ولی آسیبی وارد نکرد
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: با وجود آنکه امروز استان خوزستان تحت تاثیر یک توده گرد و خاک قرار گرفت ولی مشکلی در برق شهرهای استان پیش نیامد.
وی گفت: اگر مقدار کمی رطوبت و بارش اندکی بر روی تاسیسات برق بنشیند باز برق استان با مشکل و خاموشی مواجه خواهد شد که امیدواریم چنین نشود.
وی گفت: در سال های اخیر پدیده گرد و غبار بارها در استان رخ داد ولی در روز هشتم بهمن ورود توده گرد و غبارو متعاقب آن رطوبت بالای ۹۷درصدی سبب چسبندگی ریزدگردها به تاسیسات برق و قطعی برق شد.
به گزارش ایرنا در هشت روز اخیر ۱۳ شهرستان استان خوزستان از جمله کلانشهر اهواز با قطعی گسترده و طولانی مدت برق ، آب و تلفن رو به رو شدند وفعالیت اقتصادی ،اداری و آموزشی دراین مناطق مختل شد.
۶۰۶۵/۶۰۰۲
خبرنگار:محمدرضا بنوره**انتشاردهنده : کبری آقازری

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار