دبیر کمیته مبارزه با قاچاق معاونت غذا و داروی اهواز خبر داد:

معرفی سامانه ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت فرآورده‌های سلامت محور و تاثیر آن در کنترل قاچاق

تاریخ انتشار: سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۸ ق٫ظ
معرفی سامانه ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت فرآورده‌های سلامت محور و تاثیر آن در کنترل قاچاق سامانه ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت فرآورده‌های سلامت محور و تاثیر آن در کنترل قاچاق راه اندازی شد.

موسی ظهیری نژاد دبیر کمیته مبارزه با قاچاق معاونت غذا و داروی اهواز  در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری قلم ماندگار، از معرفی و راه اندازی سامانه ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت فرآورده‌های سلامت محور و تاثیر آن در کنترل قاچاق در استان خوزستان خبر داد.

وی تاکید کرد:  در سال ۹۶ با سرلوحه قرار دادن فرمایش مقام معظم رهبری و امتثال از فرمان ایشان و با تاکید بر انجام عملیاتی شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال همه ما باید بکوشیم تا مشکلات تولید و اشتغال در مملکت عزیزمان را حل کنیم.

ظهیری نژاد افزود: یکی از موانع بزرگ و استراتژیک فراروی تحقق شعار مقام معظم رهبری ورود کالاهای قاچاق به داخل مملکت ما و تضعیف اقتصاد داخلی از طریق ورود این سم کشنده است.

وی در ادامه تصریح کرد: از نظر معظم له ورود این کالاهای بدون مجوز حرام شرعی است و ما در وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی بنا به وظیفه ذاتی محوله و با توجه به دلایل منطقی از جمله عدم ثبت منبع محصولات قاچاق، نامشخص بودن مواد اولیه ، شرایط نگهداری و حمل و نقل نامعلوم و در یک کلام قاچاق فرآورده های از نوع سلامت محور را بیوتروریسم و تهدید علیه سلامت عمومی جامعه تلقی می کنیم و مردم عزیز را از مصرف این گونه محصولات برحذر می داریم .

دبیر کمیته مبارزه با قاچاق معاونت غذا و داروی اهواز گفت: با توجه به ورود کالاهای تولید خارج از طریق مبادی قانونی و اخذ مجوزهای بهداشتی توسط شرکت های وارد کننده مجاز، سازمان غذا و دارو را بر آن داشت تا سامانه ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت فرآورده‌های سلامت محور www.ttac.ir را طراحی وراه اندازی نماید که عموم شهروندان عزیز می توانند بعد از مشاهده برچسب اصالت و سلامت الصاق شده بر روی محصولات غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و دارویی وارداتی از طریق استعلام اطلاعات مندرج بر روی این برچسب، اصالت کالا را تایید و با اطمینان خاطر مصرف کنند.

ظهیری نژاد  در پایان گفت: ساده ترین راه ، برداشتن پوشش کداصالت ۱۶ رقمی ، ارسال کد به سامانه پیامکی ۲۰۰۰۸۸۲۲ و دریافت جواب سامانه بصورت پیامک است.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار