مهمترین پیام رژه حشدالشعبی عراق

تاریخ انتشار: دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ | ۰۷:۳۷ ق٫ظ
مهمترین پیام رژه حشدالشعبی عراق نخستین رژه نظامی حشدالشعبی عراق پیام های بسیاری را در برداشت اما مهمترین آن را می توان این پیام دانست که این کشور جایی نیست که امریکا بخواهد با ادامه اشغالگری طرح تجزیه این کشور را با استفاده ابزاری از گروههای تروریستی در آن پیاده کند.

قلم ماندگار/ خوزستان:

به گزارش قلم ماندگار، روز شنبه نخستین رژه نظامی حشدالشعبی عراق با حضور مصطفی کاظمی نخست وزیر و دیگر شخصیت های سیاسی ونظامی این کشور در پایگاه نظامی ابومنتظر المحمداوی (اردوگاه سابق گروهک منافقین) در استان دیالی برگزار شد.
حشدالشعبی عراق هفت سال پیش با فتوای مرجعیت برای مبارزه با تهدیدهای گروهک داعش و حفظ یکپارچگی این کشور شکل گرفت. نیروهای مردمی به کمک ایران زمانی وارد کارزار با داعش شدند که این گروه در حال تصرف اربیل و بغداد بود و دولت امریکا در آن مقطع نه تنها هیچ اقدام بازدارنده ای در برابر این گروه اجرا نکرد بلکه از فروش تسلیحات به دولت عراق خود داری کرد تا این کشور در ورطه سقوط قرار گیرد.
داعش در آن مقطع خلافت خود را در رقه سوریه و موصل تاسیس کرده بود و داعیه آن را داشت که تا با گرفتن بغداد دامنه خلافت خود را به دیگر کشورها گسترش دهد. پیشروی های برق آسای این گروه و حمایت های مالی, لجستیکی, نظامی و رسانه ای از این گروه, از طرح وسناریوی امریکایی حکایت داشت که قرار است این گروه در بستر تفاوت های طبیعی قومی ومذهبی فضا را برای اجرای طرح خاورمیانه بزرگ یا همان تقسیم منطقه به نفع رژیم صهیونیستی فراهم کند. همسویی داعش با رژیم صهیونیستی این روزها بیش از هر زمان دیگری روشن می شود این گروه تروریستی اخیرا حماس را به دلیل ارتباط با ایران تهدید کرد.
در چنین مقطعی بود که مرجعیت عراق با فتوای خود جوانان عراقی را به میدان آورد و حشدالشعبی تشکیل شد و با کمک های نظامی و مستشاری ایران, این نیرو داعش را شکست داد و حشدالشعبی در ساختار نظامی عراق رسمیت یافت.
در طول این سالها بارها امریکایی ها و متحدان سعودی و اماراتی آنها با برچسب زدن شبه نظامی به این گروه رسمی و تبلیغات مسموم ازرسانه هایی چون العربیه و الحدث و… سعی کردند که حشدالعشبی را منحل کنند والبته در این مسیر عوامل داخلی که ازسفارت امریکا در بغداد تغذیه می شدند نیز این گروه را هدف آماج تیرهای زهراگین خود قرار دادند تا حشدالشعبی را از میدان خارج نمایند.
اما حملات علیه حشدالشعبی به حملات رسانه ای محدود نشد بلکه ترامپ رئیس جمهور وقت امریکا که این گروه را مانع اجرای طرح معامله قرن می دید از یکسو به رژیم صهیونیستی چراغ سبز نشان داد تا پایگاههای آن را در چند نوبت هدف حملات پهپادی قرار دهد و در آخر هم خود او فرمان ترور ابومهدی المهندس و سردار سلیمانی را صادر کرد.
علاوه بر این در ماههای اخیر توطئه علیه حشدالشعبی همچنان ادامه داشت بطوریکه برخی از فرماندهان این گروه با اتهامات واهی ودروغین وبدون حکم قضایی بازداشت شدند که در آخرین مورد می توان به بازداشت قاسم مصلح فرمانده حشدالشعبی در الانبار اشاره کرد و این بازداشت ها با حجم بزرگی از تبلیغات دروغین علیه این فرماندهان همراه بود تا بار دیگر با بدنام کردن حشدالشعبی این گروه تضعیف شود که با اثبات نشدن اتهامات و آزادی بازداشت شدگان, این توطئه نیز با شکست روبروشد.
در چنین شرایطی رژه حشدالشعبی برگزار شد و حضور مصطفی کاظمی در آن نشان داد که تمامی این توطئه ها با شکست روبرو شده و این گروه از جایگاه بسیار بالایی در میان مردم عراق برخوردار است که نمی توان آن را از میان برداشت.
از سویی محبوبیت حشدالشعبی درسراسر عراق و حضور اقلیت های قومی ومذهبی در بدنه این گروه روشن کرد که امریکا قادر نخواهد بود با استفاده از گروههای تروریستی و ناامن کردن این کشور طرح تجزیه عراق را بر مبنای تفاوت های قومی ومذهبی اجرا کند.
رژه حشدالشعبی روشن کرد که مردم عراق از تجربه افغانستان درس گرفته اند و هرگز اجازه نخواهند داد که امریکا با از بین بردن توان نظامی مردمی عراق و ایجاد ناامنی زمینه جنگ داخلی را دراین کشور فراهم نماید تا تجزیه این کشور کلید بخورد.
در آخر هم به نظر می رسد باید به این واقعیت های میدانی اشاره کرد که این روزها امریکا در حال خارج کردن نیروهای خود از افغانستان است آن هم در حالیکه پس از ۲۰ سال اشغال این کشور نخواسته است ارتش قدرتمندی را به وجود آورد که بتواند یکپارچگی این کشور را حفظ نماید از طرفی دولت امریکا در عین حالی که نیروهای خود را از افغانستان خارج می کند اصرار دارد که نظامیان خود را در عراق وسوریه حفظ کند.
اصرار امریکا به حفظ نظامیان خود در عراق و سوریه آشکار می کند که با وجود نیروهای قدرتمندی چون حشدالشعبی در این دو کشور, هنوز امکان تجزیه عراق وسوریه وجود ندارد بر این اساس رژه حشدالشعبی این پیام را به امریکا می دهد که اجازه نخواهیم داد با ادامه اشغالگری در پی تضعیف نیروهای ملی وتقویت گروههای گریز از مرکز باشی و بر اساس رای پارلمان عراق, هر چه سریعتر باید خاک عراق را ترک کُنی و درغیر این صورت این مقاومت نیروهای رسمی این کشور است که به اشغالگری پایان خواهند داد.
——————————-
به قلم رضا محمدمراد

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار