حسین عبدالعزیزی

حسین عبدالعزیزی// مکتب سلیمانی، مدرسه درس آموز انقلابی است

تاریخ انتشار: جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ | ۱۵:۵۸ ب٫ظ
حسین عبدالعزیزی// مکتب سلیمانی، مدرسه درس آموز انقلابی است بی شک مکتب حاج قاسم سلیمانی مکتب تعلیم و تربیت مردان و زنان بزرگ انقلابی است زیرا با تدبیر صحیح و بر گرفته از منویات رهبری و با تلاش های مخلصانه وی، جبهه مقاومت مسلمانان و مستضعفان در جهان گسترده و عمیق تر شد.

قلم ماندگار/ خوزستان:

به گزارش قلم ماندگار، حسین عبدالعزیزی- بی شک مکتب حاج قاسم سلیمانی مکتب تعلیم و تربیت مردان و زنان بزرگ انقلابی است زیرا با تدبیر صحیح و بر گرفته از منویات رهبری و با تلاش های مخلصانه وی، جبهه مقاومت مسلمانان و مستضعفان در جهان گسترده و عمیق تر شد و به جرات می توان اذعان کرد مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی به نهضت امام حسین علیه‌السلام پیوند خورده و سیره و سنت توانمند و قدرتمندی را در اقصی نقاط جهان سامان داد و تا ابد پرچم بر افراشته اسلام همواره پرفروغ‌تر خواهد شد.

البته می بایست به مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی بمثابه یک «مکتب و مدرسه‌ی درس‌آموز» برای ملت؛ و حال در دوران پس از شهادت این سردار مجاهد نگریست و چه زیبا رهبر فرزانه انقلاب فرمود باید به شهید حاج قاسم سلیمانی به چشم یک فرد نگاه نکنیم و باید به چشم یک مکتب، یک راه و یک مدرسه درس‌آموز نگاه کرد.

سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با اخلاص کامل همواره دغدغه ولایت ائمه معصومین(ع)، حاکمیت دین و نجات امت اسلام را در سر داشتند و همواره در سخنرانی ها و نوشته هایش تاکید وی بر پیروی از ولایت فقیه بود و بارها دست هایش را به نشانه تعظیم در مقابل ولی امر مسلمین جهان، بر سینه قرار داد و در راه اجرای فرامین و دستورات ایشان بکار گرفت.

نکته حائز اهمیت آن است که آن شهید والامقام بر موضوع اطاعت از ولی فقیه و ولایتمداری تاکید داشت و حتی  در سراسر وصیت نامه این شهید بزرگوار مشهود است که در زمینه سپاس نعمت های خداوند چنین آورده است:

“خداوندا! تو را سپاس که مرا صلب به صلب، قرن به قرن، از صلبی به صلبی منتقل کردی و در زمانی اجازه ظهور و وجود دادی که امکان درک یکی از برجسته‌ترین اولیائت را که قرین و قریب معصومین است، عبد صالحت خمینی کبیر را درک کنم و سرباز رکاب او شوم. خداوندا! تو را شکرگزارم که پس از عبد صالحت خمینی عزیز، مرا در مسیر عبد صالح دیگری که مظلومیتش اعظم است بر صالحیتش، مردی که حکیم امروز اسلام و تشیّع و ایران و جهان سیاسی اسلام است، خامنه ای عزیز که جانم فدایِ جان او باد قرار دادی.”

همچنین سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در وصیت نامه خویش، از شهدا به عنوان محور عزت و کرامت همه یاد می کند که به دریای واسعه خداوند سبحان اتصال یافته اند و همگان را نسبت به بزرگداشت شهدا و آشنا ساختن فرزندان خود با نام و تصاویر آنان و احترام و ادب به همسران، پدران، مادران و فرزندان شهدا سفارش می کند.

ناگفته نماند که سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی هم در دفاع مقدس، هم در دفاع از حرم اهل‌بیت (ع) با مردم خوزستان پیوند عمیق عاطفی دارد. کمک وی به مردم خوزستان در مقابله با سیل فروردین نود و هشت، هرگز از خاطره مردم خوزستان فراموش نخواهد شد.

اقوام خوزستان که  شهدای بسیاری را در دوران هشت سال جنگ تحمیلی و در دفاع از حریم ولایت، تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی کرده اند، حاج قاسم را عزیز خودشان می دانند.

همچنین در جریان مبارزه با داعش، بسیاری از فرزندان خوزستان تحت فرماندهی حاج قاسم به مبارزه پرداختند و این موضوع باعث شکل گیری ارتباط عاطفی هر چه بیشتر حاج قاسم با مردم ولایتمدار خوزستان شد و مدافعان حرم خوزستانی که به زبان عربی تسلط داشتند از سوی سردار به ماموریت های خاصی فرستاد برای مثال یکی از این افراد سید حمید تقوی فر بود که پس از شهادت وی، سردارسلیمانی شخصاً و بدون تکلف خاصی در مراسم تشییع این سردار در اهواز شرکت کرد که این موضوع باعث محبوبیت فراوان سردار سلیمانی بین مردم خوزستان شد در ست همانند دوران هشت سال دفاع مقدس که حاج قاسم ارتباط صمیمانه ای با فرماندهان خوزستانی همچون سردار شهید “علی هاشمی”، “محسن رضایی” و “علی شمخانی” داشت.

به راستی قطعا به جرات می توان اذعان کرد که مکتب حاج قاسم سلیمانی یکی از شاخص‌ترین و پرتکرارترین کلیدواژه‌ای بود که پس از شهادتشان  مطرح و در ادامه به یک گفتمان تبدیل شد و به تعبیر رهبر معظم انقلاب سپهبد شهید قاسم سلیمانی تبلور ارزش‌های فرهنگی ایرانی و ایران و قهرمان امّت اسلامی  است.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار