میزان گرد و غبار در آبادان و خرمشهر به ۶ برابر حد مجاز رسید

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۹:۴۸ ب٫ظ
میزان گرد و غبار در آبادان و خرمشهر به ۶ برابر حد مجاز رسید [ad_1] آبادان – ایرنا – میزان گرد و غبار موجود در هوای شهرستان های آبادان و خرمشهر به ۶ برابر حد مجاز رسیده و باعث بروز مشکلاتی برای اهالی این دو شهر شد. رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان دوشنبه به ایرنا گفت:انتشار ذرات گرد و غبار موجود در هوا در ساعت ۱۵ به میزان […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – میزان گرد و غبار موجود در هوای شهرستان های آبادان و خرمشهر به ۶ برابر حد مجاز رسیده و باعث بروز مشکلاتی برای اهالی این دو شهر شد. رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان دوشنبه به ایرنا گفت:انتشار ذرات گرد و غبار موجود در هوا در ساعت ۱۵ به میزان ۹۲۳ میکروگرم بر متر‌مکعب و بیش از ۶ برابر حد مجاز است.
سید احمد موسوی آزاد از مردم به‌ویژه کودکان، بیماران قلبی، ریوی و گوارشی خواست، به دلیل آلودگی هوای این دو شهر که ناشی از پراکنده شدن ذرات گرد و خاک معلق در هوا است از تردد غیر ضروری پرهیز کنند.
مدیر کل هواشناسی خوزستان نیز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا از ورود توده جدید گرد و غبار به استان و در برگرفتن شهرهای آبادان و خرمشهر خبر داد بود.
کوروش بهادری گفت:این توده گرد و غبار بر تا فردا صبح سه شنبه در استان خوزستان پایدار است.
طی یک ماه گذشته خوزستان با چند مورد گرد و غبار شدید مواجه شد که در توفان گرد و غبار در هشتم بهمن ماه، میزان آلودگی هوای اهواز به بیش از ۶۶ برابر حد مجاز رسید.
وقوع این توفان گرد و غبار، قطعی مکرر آب و برق، شبکه ارتباطی، تعطیلی مدارس و ادارات را به دنبال داشت.
۳۰۱۵/۶۱۲۵ خبرنگار: عدنان جواهری ** انتشار دهنده: سید بهادر حسینی
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه‌به‌لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار