وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به وزیر دادگستری خواستار شد؛

تشدید برخورد با شایعه سازان و تاکید بر شناسایی عوامل انتشار ویروس ایدز

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۹ ب٫ظ
تشدید برخورد با شایعه سازان و تاکید بر شناسایی عوامل انتشار ویروس ایدز قلم ماندگار_دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به وزیر دادگستری خواستار پیگیری موضوع ابتلای مردم یکی از روستای شهرستان لردگان استان چهارمحال و بختیاری به بیماری ایدز شد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار: دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به وزیر دادگستری خواستار پیگیری موضوع ابتلای مردم یکی از روستای شهرستان لردگان استان چهارمحال و بختیاری به بیماری ایدز شد.

در این نامه آمده است:

جناب آقای آوائی
وزیر محترم دادگستری

باسلام و احترام؛

پیرو مذاکره تلفنی از چندی قبل با پیگیری یکی از بهورزان سخت کوش ما در یکی از روستاهای شهرستان لردگان استان چهار محال و بختیاری مواردی از ابتلاء به ویروس HIV شناسائی شد.

جهت حفظ شئونات مردم منطقه به نحو کاملا” محرمانه موضوع پیگیری و با آزمایشات گسترده موارد جدید ردیابی گشت که متاسفانه کانون آلودگی در معتادان تزریقی و افرادی با روابط نامطلوب شناخته شد .

آرام و بیصدا این حرکت بیماریابی ادامه داشت تا امروز یکی از مقامات قضائی استان با ورود به موضوع و ابراز مطلب غیر کارشناسانه مبنی بر مقصر بودن بهورز روستا و آلودگی بیماران از طریق سرنگ آلوده توسط وی، اقدام به جلب این نیروی خدوم و زحمت کش نمود و غم انگیز آنکه رسانه های مغرض بیگانه به استناد به این اعلام نظر و رفتار عاری از هرگونه دیدگاه کارشناسی، خبر کذب آلودگی مردم یک روستا به دلیل قصور پرسنل مرکز درمانی و استفاده از سرنگ آلوده به ویروس ایدز را منتشر کرده اند.

بسیار جای تاسف است در شرایط سخت جنگ اقتصادی که همکاران اینجانب شبانه روز و بی وقفه در تلاش اند تا در دورترین نقاط کشور با خدمت رسانی در زمینه های پیشگیری، درمان و توانبخشی از خانه های بهداشت تا مراکز اورژانس، از اتاقهای عمل تا داروخانه ها با تمام وجود و با از خودگذشتگی در خدمت مردم باشند و جایگاه کشورمان را در این شرایط سخت به رتبه اول در منطقه ارتقاء دهند با عملکردی ناشیانه این گونه حرمت اینان و نهایتا” نظام ارائه خدمت جمهوری اسلامی ایران بی عزت می شود.

از جنابعالی تقاضا دارم هرچه زودتر دستور فرمائید موضوع رسیدگی و نتیجه به اینجانب اعلام گردد.

بدیهی است در صورت عدم اعاده حیثیت بر باد رفته کارمند خدوم و همچنین نظام سختکوش ارائه خدمات بهداشتی و درمانی کشور، اینجانب و همکارانم جهت جلوگیری از دلسردی خادمین عرصه سلامت از هر کوششی دریغ نخواهیم کرد.

دکتر سعید نمکی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

گفتنی است: اخیر مطلبی در فضای مجازی و رسانه های بیگانه جهت تشویش اذهان عمومی مبنی بر اینکه روستای چنار محمودی از توابع استان چهار محال بختیاری. شهرستان لردگان که تو فرودین ماه گذشته یه اکیپ میان تو اون روستا با کارت شناسایی نامعتبر به بهانه قندخون رایگان از تمام مردم آن روستا قند خون میگیرند و  پس از گذشت چند ماه چند نفری راهی بیمارستان می شوند و متوجه میشوند که ویروس ایدز دارند و…

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار