نرخ اجاره بهای زمین های کشاورزی شمال خوزستان تعدیل شد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۹:۵۱ ب٫ظ
نرخ اجاره بهای زمین های کشاورزی شمال خوزستان تعدیل شد [ad_1] دزفول – ایرنا – رئیس هیات مدیره نظام صنفی کشاورزان دزفول گفت:با پیگیری صورت گرفته نرخ اجاره بهاری زمین های کشاورزی در شمال خوزستان تعدیل شد. بهمن دریکوندی دوشنبه به ایرنا گفت:در دیدار و مذاکره با وزیر جهاد کشاورزی و رئیس امور اراضی کشور توانستیم شورای تامین استان خوزستان را متقاعد کنیم تا قانون […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – رئیس هیات مدیره نظام صنفی کشاورزان دزفول گفت:با پیگیری صورت گرفته نرخ اجاره بهاری زمین های کشاورزی در شمال خوزستان تعدیل شد. بهمن دریکوندی دوشنبه به ایرنا گفت:در دیدار و مذاکره با وزیر جهاد کشاورزی و رئیس امور اراضی کشور توانستیم شورای تامین استان خوزستان را متقاعد کنیم تا قانون اجاره بهای زمین های کشاورزی را لغو کند.
وی افزود:قیمت اجاره بهای زمین کشاورزی در سالهای گذشته برای هر هکتار بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار ریال بود که با مصوبه جدید به سه میلیون و ۵۵۰ هزار ریال افزایش یافته و اعتراض کشاورزان شهرهای اندیمشک ،دزفول و شوش را به دنبال داشت که با پیگیری صورت گرفته موفق شدیم این نرخ را به حدود یک هفتم قیمت یعنی معادل نرخ ابتدایی کاهش دهیم.
وی گفت:این امر با تلاش و پیگیری فراوان نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی و حمایت فرماندار دزفول انجام شد ضمن اینکه نرخ آب بهای پرداختی کشاورزان نیز تاحدودی کاهش یافت.
دریکوندی افزود:این تصمیم در راستای حمایت از کشاورزان منطقه شمال خوزستان و توجه به تولیدات کشاورزی منطقه گرفته شد و منجر به رضایتمندی کشاورزان شده است.
وی اضافه کرد:با اتخاذ این تصمیم بار سنگینی از دوش کشاورزان منطقه برداشته شد زیرا افزایش نرخ اجاره بهای زمین های کشاورزی موجب اعتراض کشاورزان شده بود.
دریکوندی گفت:در حال حاضر نیز در تلاشیم با تنظیم دادخواستی به دیوان عدالت اداری کشور،موضوع واگذاری اراضی دولتی به کشاورزان واجد شرایط را پیگیری و نهایی کنیم که این امر موجب شکوفایی ورونق بیش از پیش کشاورزی منطقه و استان خواهد شد چرا که علاوه بر کاهش هزینه های جاری برای کشاورزان شور و شوق و تلاش آنها نیز بیشتر از گذشته خواهد شد.
دزفول با ۹۰ هزار هکتار زمین کشاورزی قابل کشت سالانه حدود سه میلیون تن محصول تولید می‌کند.
۷۲۷۸/۶۰۶۸
خبرنگار:رقیه کردی-انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
شهردار اهواز
قلم ماندگار
تابناك وب
قلم ماندگار
محل كد آمار