نشست خبری ویژه هفته مبارزه با مواد مخدر خوزستان برگزار شد

تاریخ انتشار: سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۶ ق٫ظ
نشست خبری ویژه هفته مبارزه با مواد مخدر خوزستان برگزار شد خوزستان- قلم ماندگار- نشست خبری هفته مبارزه با مواد مخدر خوزستان ویژه اعلام برنامه های این هفته در سطح استان با حضور مسئولین و روسای کمیته های ستاد و اصحاب رسانه و مطبوعات استان در تالار اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد .

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار به نقل از روابط عمومی اداره ارشاد خوزستان، نشست خبری هفته مبارزه با مواد مخدر خوزستان ویژه اعلام برنامه های این هفته در سطح استان با حضور مسئولین و روسای کمیته های ستاد و اصحاب رسانه و مطبوعات استان در تالار اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ،نشست خبری هفته مبارزه با مواد مخدر خوزستان ویژه اعلام برنامه های این هفته در سطح استان، یکشنبه ۲ تیرماه با حضور محمد جوروند ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و حسین لامی زاده ، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان و روسای کمیته های ستاد و اصحاب رسانه و مطبوعات درسالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد.

محمد جوروند ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این جلسه ضمن گرامی داشت هفته مبارزه با مواد مخدر و اعلام آمادگی این اداره کل به جهت اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در این هفته بیان داشت : از شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان به پاس زحمات و تلاش های این عزیزان که با این جدیت و پیگیری امورات مربوط به ستاد را عهده دار هستند ، تقدیر می نمایم .

وی در ادامه افزود : قضیه مواد مخدر نه تنها در استان خوزستان و در کشور ما بلکه در جهان یک ریشه و موضوع بنیادی ، اساسی و گسترده و شگفت انگیز و واقعا خیلی پیچیده است.

ایشان به حضور اصحاب رسانه و مطبوعات استان در تمامی برنامه ها و اهتمام در پیگیری امورات و مشکلات و معضلات جامعه اشاره کرد و گفت : اصحاب مطبوعات ما در سطح استان خوزستان که به جرات می گویم از نجیب ترین با شرف ترین و فعال ترین و دلسوز ترین مطبوعاتی های کشور هستند ، زیرا با شناختی که از همه آنان داریم و نسبت به سوابق و زحمات دلسوزانه این عزیزان هم آشنا هستیم ، کاملا روشن و واضح است .

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان خوزستان گفت : از طرف مجموعه فرهنگ و هنر استان از همه دستگاه های متولی که در استان خوزستان در زمینه پیشگیری از اعتیاد فعالیت میکنند ، از دادگستری استان خوزستان از مجموعه نیروی انتظامی از آموزش پرورش استان از دانشگاه علوم پزشکی از دانشگاه های استان خوزستان به سهم خودم تشکر میکنم .

جوروند افزود : با استفاده از ظرفیت رسانه و مطبوعات در استان خوزستان ، انشاءالله در مبارزه با مواد مخدر در استان ، نوید خوبی خواهد بود و آنچه از دست ما در حوزه فرهنگ و هنر ساخته است ، انجام می دهیم .

در ادامه ،حسین لامی زاده دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خوزستان نیز ضمن تشکر از مجموعه فرهنگ و هنر استان به جهت میزبانی و دعوت از اصحاب رسانه و مطبوعات گفت : ما همواره پیشگیری را مقدم بر درمان می دانیم، بنابراین می خواهیم از توان آموزش و‌ پرورش در این راه استفاده کنیم تا آموزش های لازم داده شود. از طرفی نیز دانشگاه علوم پزشکی را معین خوبی برای مبارزه با اعتیاد می دانیم و تاکنون کمک های شایانی به ما کرده اند.

وی با بیان اینکه پلیس مبارزه با مواد مخدر با قاطعیت در حال فعالیت است و کشفیات نشان دهنده این وحدت رویه است، گفت: بیش از ۵۵ درصد پرونده های موجود در دادگاه که منجر به طلاق هستند، مقصر اعتیاد است. ۲۵ درصد قتل ها مربوط به اعتیاد هستند، به همین دلیل است که در پنج آسیب اجتماعی، اعتیاد اساسی ترین معضل شناخته شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: بعد از جمع آوری معتادان متجاهر ۱۵ درصد کاهش جرائم را شاهد بودیم پس می توان به جرأت گفت که ریشه اصلی تمام ناهنجاری ها، اعتیاد است.

لامی زاده ادامه داد :فضای مجازی هم فرصت است و هم تهدید،پس اساتید و اهل قلم باید فرصت این موضوع باشند و نگذارند ناهنجاری ها تهدید باشند و در فضای مجازی اطلاع رسانی غلط صورت بگیرد.

وی از انجام کار علمی در راستای مبارزه با مواد مخدر که برای اولین بار خوزستان متولی آن شده است خبر داد و گفت: نقشه راه آسیب پذیری اجتماعی در آموزش و‌پرورش تهیه شده و تمام مدارس و مناطق آلوده در سطح استان در این نقشه شناسایی شده اند، که این امر در راه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر گامی بزرگ است.

لامی زاده با بیان اینکه ۸۰۳ نوع مواد مخدر موجود است، تاکید کرد: دروازه ورود به اعتیاد، قلیان و‌سیگار است. اگر قلیان را از میان برداریم گامی موثر در حل مسئله اعتیاد انجام داده ایم. برای فروشندگان قلیان باید شغلی جایگزین در نظر گرفته شود تا این مورد نیز زیر زمینی نشود.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار