صبح امروز در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت؛

نشست هم اندیشی مدیران مسوول رسانه با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان+ عکس

تاریخ انتشار: دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ | ۱۷:۰۳ ب٫ظ
نشست هم اندیشی مدیران مسوول رسانه با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان+ عکس اهواز- قلم ماندگار- نشست هم اندیشی مدیران مسوول رسانه با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد.

قلم ماندگار:

به گزارش پایگاه خبری قلم ماندگار، صبح امروز دوشنبه سوم دی ماه جاری نشست هم اندیشی مدیران مسوول رسانه با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در نشست هم‌اندیشی با مدیران مسئول رسانه‌های استان گفت: باید تلاش کنیم تا به فعالیت‌ها و برنامه‌های مثبتی که در استان خوزستان شکل می‌گیرد و دیده نمی‌شود بیشتر پرداخته شود.

در این نشست محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، ضمن تقدیر از فعالیت‌های خوب و ارزنده مطبوعات استان، گفت: در استان خوزستان ١٣۶ نشریه شامل ٢۶ روزنامه، ٣۵ هفته نامه، ٣٢ دوهفته نامه، ٢٨ ماهنامه، ٣ دوماه نامه، ١٢ فصل نامه و یک سالنامه فعالیت می‌کند و از این منظر بعد از تهران استان خوزستان رتبه دوم را از نظر تعداد نشریات را در کشور دارا هستیم.

وی، با اشاره به اینکه خوشبختانه مطبوعات ما تا حدود زیادی در راستای ارتقای استان قلم می‌زنند و جاهایی هم که نیاز باشد نقد منصفانه به کار می‌برند، افزود: باید در جهت معرفی فعالیت‌ها و برنامه‌هایی که در استان انجام می‌شود و کمتر دیده می‌شود تلاش کنیم.

جوروند با بیان اینکه گاهی اوقات با یک تیتر در روزنامه یک مجموعه بزرگ زیر سؤال می‌رود و آسیب آن به همه ارکان و زوایای مجموعه وارد می‌شود، افزود: اینکه ما از استان تصویری نامناسب ارائه دهیم و تنها به مشکلات بپردازیم، بیشتر از اینکه مفید باشد به همه بخش‌ها ضربه خواهد زد.

وی تصریح کرد: ما انکار نمی‌کنیم که در خوزستان هیچ گونه مشکلی وجود ندارد ولی در استان در حوزه‌های مختلفی همچون اقتصادی، فرهنگی، اشتغالزایی، هنری و … اتفاقات و تلاش‌های خوب و قابل تقدیری صورت گرفته که باید به آن پرداخته و بیان شود.

جوروند، با اشاره به اینکه بهترین کسانی که می‌توانند این مسائل و موضوعات را بیان کنند، رسانه‌ها هستند، اذعان داشت: خوزستان ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف همچون حوزه گردشگری دارد ولی به خاطر اینکه رسانه‌ها کمتر به آنها می‌پرازند، این پتانسیل‌ها تقویت نشده‌اند.

وی عنوان کرد: تیتر کردن برخی مسائل و مشکلات، تبعات و نتایج بدی در پی خواهد داشت و نه تنها چهره خوبی از استان را نشان نمی‌دهیم بلکه ارائه کردن چنین چهره‌ای ممکن است به نقاط قوت و ظرفیت‌های ما هم آسیب وارد کند.

همچنین در این جلسه مدیران مسئول رسانه های استان دغدغه ها و مشکلات رسانه های  استان را با مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان مطرح کردند و به بیان دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود پرداختند.

یادآور می شود: نشست هم‌اندیشی مدیران مسئول رسانه‌های استان با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، با حضور محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مرتضی جمشیدی معاون فرهنگی و رسانه این اداره کل و جمعی از مدیران مسئول رسانه‌ها و خبرگزاری‌های استان، برگزار شد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار