سرلشکر صفوی در اهواز:

نفوذ یکی از اصلی‌ترین پروژه‌های دستگاه‌های سیاسی و اطلاعاتی دشمن است

تاریخ انتشار: جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۰:۰۱ ب٫ظ
نفوذ یکی از اصلی‌ترین پروژه‌های دستگاه‌های سیاسی و اطلاعاتی دشمن است مشاور و دستیار عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: سخنان نابخردانه تازه به قدرت‌رسیده‌ها نمی‌تواند بین ملت و مسؤولان فاصله بیندازد و چالش‌های موجود مردم و مسؤولان را از ادامه مسیر نورانی انقلاب اسلامی باز نمی‌دارد.

سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی پیش از ظهر امروز در مراسم راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در این شهرستان اظهار کرد: اقیانوس خروشان ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن و سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پشتوانه بالندگی، اقتدار و پیشرفت ایران اسلامی است.

وی افزود: یوم‌الله ۲۲ بهمن ماه یادآور تجلی نور خدا بر قلب ملت بزرگ ایران و نقطه سرنوشت‌ساز پیروزی حق بر باطل است و راهپیمایی باشکوه در اهواز و ۵ هزار نقطه از کشور نمایش حماسه و بلوغ سیاسی، اجتماعی و تجلی اراده الهی و اقتدار ملی و غیرت دینی ملت ایران است.

 دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا خاطرنشان کرد: این موضوع نشان می‌دهد محاصره اقتصادی، تحریم‌ها و عملیات روانی استکبار و سخنان نابخردانه تازه به قدرت رسیده‌ها هرگز نمی‌تواند بین ملت و مسؤولان فاصله بیندازد و جوانان غیرتمند را از صحنه دفاع از اسلام و ایران دور کند.

صفوی به فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: واقعیت آن است که هم‌اکنون ما در جهان متغیری زندگی می‌کنیم که از تعادل خارج شده و هنوز به تعادل جدیدی دست نیافته است.

وی با بیان اینکه عامل زمان و حرکت بنیادی‌ترین اصل در نظام هستی و سرشت جهان است،گفت: جهان گام‌های خود را با سرعت برمی‌دارد و در حال دگرگون شدن است و روند این دگرگونی در جهان و در منطقه غرب آسیا بسیار شتابان‌تر از گذشته شده است.

دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: تغییر و نو شدن، پیشران و موتور حرکت و توانایی بشریت امروز به شمار می‌رود، البته در اغلب موارد مشاهده می‌کنیم که تغییر و تحولات در محیط منطقه‌ای و بین‌المللی پس از یک تقابل و چالش به دست می‌آید.

صفوی متذکر شد: برای شناخت فرصت‌ها و چالش‌های پیشرفت انقلاب اسلامی و پیشروی مردم در آینده لازم است موارد اساسی و محورهای تعیین کننده‌ای که آینده را تحت تاثیر قرار می‌دهند را بشناسیم.

وی خاطرنشان کرد: شناخت روندها، شناخت رویدادها و تدوین راهبردها و برنامه‌های کلان میان مدت و بلند مدت از جمله موارد اساسی و محورهای تعیین کننده‌ای است که آینده را تحت تاثیر قرار می دهند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: در صورت عدم توجه به فرصت‌ها و چالش‌های پیش رو توسط مسؤولان کشور امکان تنظیم و تدوین و اجرای راهبردهای کلان اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، امنیتی و اجتماعی وجود نخواهد داشت و امکان عبور از وضعیت نابهنجار کنونی به ویژه وضعیت اقتصادی و فرهنگی و رسیدن به وضعیت مطلوب متناسب با شأن انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران ممکن و میسر نخواهد بود.

صفوی خاطرنشان کرد: روند و رویدادهای ۳۸ سالی که از پیروزی انقلاب کبیر اسلامی مردم به رهبری ولایت فقیه می‌گذرد در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی به فضل الهی به نفع ایران بوده است و هم اکنون ثبات سیاسی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران مهم‌ترین فرصت برای مسؤولان کشور و برای برنامه‌ریزان پنج سال آینده کشور است.

وی تأکید کرد: ثبات سیاسی و امنیتی بستر لازم را برای تحقق پیشرفت‌های اقتصادی، علمی و فرهنگی و اجتماعی ملت و کشور به وجود آورده و این ثبات سیاسی و امنیتی به برکت خون شهدای انقلاب اسلامی و خون شهدای خوزستان قهرمان و به برکت رهبری‌های خردمندانه و حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای به دست آمده است.

دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب متذکر شد: قدرت نرم و تاثیر فرهنگ انقلاب اسلامی بر سایر ملت‌های منطقه و شکل‌گیری مکتب مقاومت در فلسطین در سوریه، عراق، یمن و بحرین از فرصت‌های طلایی پیش روی انقلاب اسلامی است و این روند توقف‌ناپذیر بیداری اسلامی را تنها با تکیه بر تفسیرهای قرآنی و مبتنی بر سنت الهی و آموزه‌های وحیانی می‌توان تحلیل کرد.

صفوی تصریح کرد: پیام و نفوذ قدرت نرم انقلاب اسلامی مرزها و سرزمین‌های جدید را در می نوردد و آرزوهای ملت‌های اسلامی، بلکه مستضعفان آمریکای جنوبی را محقق کرده و برای آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و انگلیسی‌ها و نوکران منطقه‌ای آنها تولید ناکامی و شکست می‌کند.

وی ادامه داد: واقعیت این است که موقعیت جغرافیایی و منابع طبیعی و انسانی ایران نسبت به همسایگان قابل مقایسه نیست و ایران اسلامی از وزن ژئوپلوتیکی و منزلت بالاتری در منطقه برخوردار است و وجود زیربناهای علمی نظیر تعداد دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی، تعداد اساتید و محققان و دانشمندان و دانشجویان در کشور از دیگر فرصت‌های پیش روی انقلاب است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا خاطرنشان کرد: هم‌اکنون بیش از ۴٫۵ میلیون دانشجو و یکصد هزار نفر هیأت علمی در دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم و وزارت بهداشت وجود دارد و این سیاست‌گذاران و برنامه ریزان کشور هستند که می‌توانند از ظرفیت بالای علمی دانشگاه‌ها و فارغ‌التحصیلان برای حل مشکلات اقتصادی بهره ببرند.

صفوی به آمادگی نظام و ملت در برابر چالش‌ها و تهدیدهای پیش روی انقلاب اشاره کرد و گفت: دشمنان خارجی و فرا منطقه‌ای ایران به ویژه مثلث شرارت آمریکایی، صهیونیستی، انگلیسی و نوکران منطقه‌ای آنها نمی‌توانند تهدیدات نظامی جدی برای ما ایجاد کنند.

وی اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران به یاری خداوند و توجهات معصومان (ع) و رهبری خردمندانه و شجاعانه حضرت امام خامنه‌ای آنقدر قوی شده‌اند که بتوانند از انقلاب اسلامی و منافع ملی و امنیت ملی ایران دفاع و در مقابل هرگونه تجاوز احتمالی ضربات غیر قابل تصور بر دشمنان اسلام و ایران وارد کنند.

صفوی تأکید کرد: البته نباید دشمن را حقیر و ناتوان تلقی کرد. راه اساسی مقابله با دشمنان افزایش توان و قدرت داخلی هم در ابعاد نظامی و هم در ابعاد اقتصادی و فرهنگی است.

مشاور و دستیار عالی مقام معظم رهبری اضافه کرد: بیشتر چالش‌های ما متوجه داخل است، ایجاد تفرقه، انتشار فضای یأس و نا امیدی بین جوانان و در بدنه مردم و مسؤولان و وجود دو گفتمان در کشور زمینه سردرگمی و حیرت مردم را فراهم می‌کند و در این میان پروژه نفوذ یکی از اصلی‌ترین پروژه‌های دستگاه‌های سیاسی و اطلاعاتی بیگانگان است.

صفوی گفت: نفوذ عناصر انسانی در دستگاه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و سیاسی کشور برای تصمیم‌سازی و یا تصمیم‌گیری‌های نادرست و متوقف کردن پیشرفت ملت و کشور با ضربه زدن از داخل و یا استحاله انقلاب و نظام از درون از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی انقلاب اسلامی ایران است.

وی با انتقاد از عدم وجود روحیه جهادی و انقلابی در برخی از دستگاه‌ها و سازمان‌های کشور تبیین کرد: دشمنان با بهره‌گیری و توسعه فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و همراهی شبکه‌های ماهواره‌ای و شبکه‌های رسانه‌ای همسو، برای بی‌اعتماد و بی‌اعتقاد کردن نسل جوان در بعد فرهنگی و جایگزین کردن فرهنگ بیگانه به جای فرهنگ، ارزش‌ها و باورهای دینی و ملی در تلاش جدی هستند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: چالش‌های موجود، مردم و مسؤولان ما را از ادامه مسیر نورانی انقلاب اسلامی و خدمتگذاری به مردم باز نمی‌دارد و با حضور مقتدرانه ملت در حماسه ۲۲ بهمن امسال و حماسه انتخابات سال آینده مسیر عزت و پیشرفت و آبادی کشور و حل مشکلات هموار خواهد شد.

صفوی در بخش دیگری از سخنان خود به شعار سال اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل که شعار امسال و سال‌های آینده کشور است را می‌توان در بخش تولیدات کشاورزی و چه در بخش صنعت با حمایت بانک‌ها و دولت از کشاورزان و کارگاه‌های متعدد بخش خصوصی به نتیجه رساند.

 وی تأکید کرد: از این طریق ‌می‌توان هم مشکلات بیکاری را حل کرد و هم با افزایش تولیدات کشاورزی، صنعتی و دارویی به صادرات کشورهای همسایه و جهان توجه داشت.

مشاور عالی مقام معظم رهبری همچنین پاسخگویی دولت‌ها در قبال ملت ایران در دوره‌های مختلف را امری ضروری دانست و افزود: دولت‌های گذشته و فعلی ایران بایدپاسخگوی این سئوال اساسی مردم باشند که در ۲۷ سال گذشته در راستای رفع نیازمندی‌های اساسی اقتصادی و معیشتی و فرهنگی مردم چه کرده‌اند.

صفوی در پایان به تدوین برنامه ششم کشور اشاره کرد و گفت: برای تدوین و تنظیم برنامه ششم کشور که از سال آینده آغاز می‌شود لازم است مسؤولان قوای سه‌گانه، به ویژه مسؤولان اجرایی کشور و فرماندهان عالی نیروهای مسلح نسبت به روندها و رویدادهای منطقه‌ای و جهانی که منجر به تغییرات سیاسی، اقتصادی و امنیتی می‌شوند اشراف کامل داشته باشند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار