نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت و حفاری ارتباط مستقیم میان صنعت و صنعتگران است

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۸ ق٫ظ
نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت و حفاری ارتباط مستقیم میان صنعت و صنعتگران است معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در امور فنی و مهندسی گفت: نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت و حفاری ارتباط مستقیم میان صنعت و صنعتگران و سازندگی داخلی است. 

قلم ماندگار:

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مهندس مهران مکوندی روز دوشنبه (۲۵ آذرماه) در بازدید از یازدهمین و هفدهمین نمایشگاه مشترک ساخت تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان در اهواز افزود: این رویداد مهم اقتصادی فرصت مغتنمی برای شرکت های زیر مجموعه صنعت نفت و سازندگان و تامین کنندگان قطعات و تجهیزات است تا از نزدیک در زمینه های همکاری رایزنی و تبادل نظر نمایند.
وی اظهار کرد: با توجه به تحریم های ظالمانه استکبار علیه کشورمان برگزاری این نمایشگاه بهترین فرصت را فراهم می آورد تا سازندگان بخش خصوصی از نزدیک در جریان نیازهای شرکت ها قرار گرفته و توانمندی های خود را ارایه دهند.
مکوندی با اشاره به اینکه شرکت ملی حفاری ایران علاوه بر حضور فعال در نمایشگاه های تخصصی خاصه در موضوع ساخت، گفت: این شرکت از طریق امکانات ارتباطی نیز به طور مستقیم با شرکت و مجموعه های فعال در عرصه ساخت قطعات و تجهیزات در رابطه می باشد.
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در امور فنی و مهندسی که مسئولیت کمیته عالی تحول سامانه های اطلاعات مدیریت شرکت را نیز بر عهده دارد، افزود: یکپارچه سازی و همگام سازی اطلاعات مدیریت گامی نوین در تحقق اهداف کلان سازمان است.
وی اظهار کرد: سامانه های  اطلاعاتی در سازمان ‌های کارآمد نقشی فراتر از تسهیل ارتباطات و اتوماسیون اداری برعهده دارند و این سیستم‌ها در شرایط مناسب توانسته اند بازوی سازمان برای تحقق راهبردها و اهداف سازمانی باشند.
مکوندی یکی از شاخصه های مهم بلوغ سازمانی را تغییر نگرش بکارگیری ابزار   IT(it tools) به سیستم IT محور دانست و گفت:  این سامانه  با ارایه ایده های نو  سازمان‌ را در مسیر توسعه جهت داده  و آمادگی لازم برای برنامه ریزی راهبردی و انتقال اطلاعات یکپارچه را رقم می زند.
معاون مدیر عامل و رئیس کمیته عالی تحول سامانه های اطلاعات مدیریت شرکت ملی حفاری ایران  با اشاره به اهداف این کمیته در ارتقاء فرهنگ سازمانی، امنیت اطلاعات، بروز رسانی سامانه های موجود و بلوغ سازمانی در حوزه فناوری اطلاعات، افزود: اهمیت و گسترش روز افزون سامانه های اطلاعات مدیریت و نیاز به یکپارچه سازی و همگام سازی این حوزه با فناوری های روز از دلائل تشکیل این کمیته تخصصی است.
وی اظهار کرد: این کمیته در نظر دارد سامانه جامعه مدیریت را به عنوان یک داشبورد اطلاعاتی جهت انتقال اطلاعات لحظه ای از فعالیت های ستادی، فنی و عملیاتی به مدیریت ارشد سازمان طراحی نماید که باعث ترقی فرهنگ سازمانی در راستای بکارگیری سیستم های مکانیزه می گردد.
مکوندی ایجاد سامانه های جدید در بخش های کلیدی شرکت و به روزرسانی و ارتقاء سامانه های موجود در قسمت های مختلف ( مکاتبات اداری، حقوق و دستمزد، مالی، فرم های الکترونیکی، سامانه MisDrill و … ) را لازمه سامانه جامعه اطلاعات مدیریت عنوان کرد و  گفت: این سامانه اطلاعات مورد نیاز خود را از سامانه های پیش گفته دریافت و پس از بررسی در یک سیستم جامعه با توجه به نیاز اطلاعاتی مدیریت ها در اختیار مدیران قرار می دهد.
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در امور فنی و مهندسی و رئیس کمیته عالی تحول سامانه های اطلاعات مدیریت شرکت با بیان اینکه هسته کسب و کار این شرکت انجام عملیات حفاری و خدمات فنی یکپارچه جانبی است، گفت: در این راستا پس از نشست های متعدد با مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت و فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین با تمرکز بر سامانه Mistech  و MisDrill ، طراحی و برنامه نویسی سامانه جدید جامعه و  متمرکز در دست اجرا می باشد.
وی در خصوص روند کاری این کمیته توضیح داد: با بررسی های صورت گرفته در نشست های این کمیته تجهیز نمودن نرم افزار های مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات به انواع دانش در حوزه های مختلف IT مانند مدیریت ریسک، هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و …. در دستور کار قرار گرفته است.
انتهای پیام/
آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار