نماینده اهواز: پیش بینی نادرست آب و برق خوزستان را بحرانی کرد

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۳ ب٫ظ
نماینده اهواز: پیش بینی نادرست آب و برق خوزستان را بحرانی کرد [ad_1] اهواز – ایرنا – نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت: بحران قطع آب و برق در استان ناشی از پیش بینی های نادرست بوده است. به گزارش ایرنا همایون یوسفی شامگاه شنبه در ستاد بحران خوزستان در سالن شهید رجایی، بحران آب و برق در استان را قابل […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت: بحران قطع آب و برق در استان ناشی از پیش بینی های نادرست بوده است. به گزارش ایرنا همایون یوسفی شامگاه شنبه در ستاد بحران خوزستان در سالن شهید رجایی، بحران آب و برق در استان را قابل پیشگیری عنوان کرد و افزود: این وضعیت به دلیل پیش بینی نادرست بوده است و این مشکل در برخی حوزه های دیگر هم مشاهده می شود.
وی با بیان اینکه قطع آب و برق در ۲ هفته گذشته ۲ بار تکرار شده است اظهار کرد: نقش برق در زندگی امروزه حیاتی است و قطع آن ممکن است به وضعیت غیرقابل جبرانی ختم شود کما اینکه قطع برق برای برخی بیماران، عوارض جانی نیز به همراه داشته است.
یوسفی با اشاره به مشکلاتی که در زمان قطع برق برای مردم ایجاد شده بود گفت: قطع آب و سیستم مخابرات و تعطیلی مدارس و ادارات از تبعات قطع برق بوده که خسارت های اقتصادی به بار آورد.
وی تاکید کرد: برق در همه کشور از جمله خوزستان یک مساله امنیتی است و وظیفه داریم آن را به صورت جدی دنبال کنیم.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی یکی از دلایل عمده قطع برق را گرد و خاک و رطوبت بالا و کاهش ولتاژ دانست و گفت: با وجود تکرار این حادثه اما می بینیم که مشکل هنوز ادامه دارد و حل نشده است.
وی با بیان اینکه مردم خوزستان از وزارت نیرو ۲ مطالبه عمده دارند که مربوط به بخش های آب و برق است تصریح کرد: وزارت نیرو یکی از سیاسی ترین وزارتخانه هاست به همین دلیل با وجود پیگیری مطالبات مردم، این پیگیری ها هنوز بی نتیجه مانده است.
یوسفی با اشاره به غیبت وزیر نیرو در این نشست افزود: پیچیدگی هایی که در وزارت نیرو وجود دارد مانع به ثمر رسیدن مطالبات است و اگر وزیر نیرو حضور داشت مطالبات مردم راجع به آب را مطرح می کردم.
وی با تاکید بر پاسخگویی مسئولان به مردم تصریح کرد: مطالبات مردم را در این زمینه از طریق مراجع قانونی دنبال می کنیم.
بر اساس این گزارش، قطع برق و آب در ۱۱ شهرستان، تعطیلی ادارات و مدارس را در روز شنبه در پی داشت. به گفته مدیران برق، مه گرفتگی شدید بعد از گرد و خاک اخیر باعث این حادثه شده است.
این دومین بار است که در بهمن ماه امسال به دلیل افزایش رطوبت برق اهواز و چند شهر قطع می شود. پیش از این ۹ بهمن اهواز و شهرهای اطراف یک روز بدون آب و برق سپری کردند.
وزیر نیرو که گفته می شود برای بررسی مشکلات خوزستان شنبه وارد اهواز شده است، در ستاد بحران استان، حضور نیافت.

۷۱۵۱/۶۰۰۲
خبرنگار: نادره وائلی زاده**انتشار دهنده : کبری آقازری

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار