نماینده ولی فقیه در خوزستان: تفکر کنونی جامعه و نسل جوان در مورد اشتغال اشتباه است

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۷ ق٫ظ
نماینده ولی فقیه در خوزستان: تفکر کنونی جامعه و نسل جوان در مورد اشتغال اشتباه است نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: تفکر نسل فعلی کشور در خصوص اشتغال اشتباه و انحرافی است به جهت اینکه فکر می کنند اشتغال فقط در ادارا دولتی به شمار می‌آید.

 قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی فرد در دیدار با رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با بیان این که گاهی اوقات ظرفیت ‌های خوبی از دست می‌رود اظهار داشت:فرار مغزها تنها فرار به خارج از کشور نیست، اگر امروزه برخی از مناطق اسیب پذیر هستند به دلیل عدم ایجاد زیرساخت‌ها و بسترها است‌.

وی با بیان این که در استان خوزستان‌ باید الگوهای موفق معرفی شوند افزود:صدا و سیما باید الگوهای موفق را به جامعه معرفی کند همچنین طرح‌های آماده متفاوت و مداوم داشته باشیم که در هنگام مراجعه ارائه شوند.

نماینده ولی فقه در خوزستان گفت: این که در کشور کسی نتواند از سرمایه و طرح خود استفاده کند اشتباه است، تفکر نسل فعلی کشور در خصوص اشتغال اشتباه و انحرافی است به جهت اینکه فکر می کنند اشتغال فقط در ادارا دولتی به شمار می‌آید.

حجت الاسلام موسوی فرد ادامه داد: در استان خوزستان باید به گونه‌ای جاذبه ایجاد کرد که هر شخصی که از سراسر ایران بیاید متنفع شود و حضور داشته باشد، امسال سال رونق تولید است و باید تلاش کرد و این باقیات و صالحات است.

ایرج کاظمی زاده نیز عنوان کرد: پارک علم و فناوری دولتی اما درون ان کاملا خصوصی است. دولت ما را مربوط به ارائه خدمات به بخش خصوصی کرده است.

وی افزود: تمام‌ تمرکز بر افزایش اشتغال و بی نیاز کردن صنایع از بیرون کشور است. به دنبال این هستیم‌ که صنایع در استان توسط فن‌آوران و شرکت‌های خصوصی نیاز آنها را برطرف کنند که شامل حوزه‌های مختلف است.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان تصریح کرد: این امر نیازمند حمایت همه‌جانبه است ، مشکل کنونی نبود یک فضای فیزیکی مناسب در سطح استان خوزستان است. عدم انسجام بین شرکت‌ها یکی از مشکلات این بخش است.

کاظمی نژاد با بیان این که خوزستان از نظر نیروی انسانی قوی است خاطرنشان کرد: با این وجود به دلیل این که نمی‌توانیم به آنها خدمات مناسب بدهیم به نقاط دیگر می‌روند.

وی افزود: پارک علم و فناوری خوزستان در حوزه‌های مختلف ۱۵۰۰ شغل ایجاد کرده است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار