نماینده ولی فقیه در خوزستان: خودباوری و هویت بخشی هدیه امام به امت بود

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۱ ب٫ظ
نماینده ولی فقیه در خوزستان: خودباوری و هویت بخشی هدیه امام به امت بود نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: امام خمینی (ره) هویت بخشی و خودباوری را تفکر و فرهنگ غالب کشور کردند.

قلم ماندگار:

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد، نماینده ولی فقیه در خوزستان، پیش از ظهر امروز طی حضور رییس بنیاد ملی نخبگان در دفتر امام جمعه اهواز، با بیان اینکه آلمان پس از پایان جنگ جهانی علی رغم از دست دادن زیرساخت ها، خودباوری را از دست نداد، اظهار داشت: هر ملت درگیر بحران هویت، به کشور غیر اسلامی تبدیل می‌شود؛ از این رو امام راحل، خودباوری و هویت را برای مردمان این سرزمین زنده کردند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه امام راحل هویت بخشی و خودباوری را تفکر و فرهنگ غالب کشور کردند، بیان داشت: در قرن‌های گذشته هرگاه هویت مان را باور کردیم بر جهان غالب شدیم، اما امروزه باید پرسید که چرا از وجود افرادی چون پروفسور حسابی‌ها و شیخ انصاری‌ها بی بهره هستیم.

امام جمعه اهواز خاطرنشان کرد: پیش و پس از ورود اسلام به ایران شخصی همچون ابوعلی سینا همه جهان را نزدیک به ۱۰ قرن مدیون خود کرد، اما متأسفانه اکنون عده‌ای القا می‌کنند که ما نمی‌توانیم برخی کار‌ها را انجام دهیم

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد با اشاره به اینکه برخی جوانان استخدام در ادارات و شرکت‌های دولتی را تنها شغل پایدار می‌دانند، بیان داشت: باور جوان دانشجو آن است که با داشتن مدرک به استخدام در می‌آید، اما پس از عدم ورود به بازار کار دچار ناامیدی و سرخوردگی می‌شود در این زمینه با ایجاد دوره‌های عمومی کارآفرینی و اشتغال می‌توان تا حدودی به مبارزه با بیکاری پرداخت.

وی با بیان اینکه حفظ نیروی انسانی در شرایط کنونی از سوی شرکت‌ها و کارخانجات یک هنر است، گفت: باید کاری کرد که جوانان به سوی بنگاه‌های زود بازده گرایش پیدا کنند.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار