نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور وارد اهواز شد

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۴:۴۴ ب٫ظ
نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور وارد اهواز شد [ad_1] اهواز – ایرنا – محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور روز سه شنبه به‌ منظور بررسی و تأمین اعتبار برخی طرح‌های عمرانی خوزستان امروز وارد اهواز شد. به گزارش ایرنا بازدید از پروژه های عمرانی ایذه و باغملک و روستاهای بدون جاده حاشیه سد کارون ۳، نشست شورای برنامه ریزی و توسعه […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور روز سه شنبه به‌ منظور بررسی و تأمین اعتبار برخی طرح‌های عمرانی خوزستان امروز وارد اهواز شد. به گزارش ایرنا بازدید از پروژه های عمرانی ایذه و باغملک و روستاهای بدون جاده حاشیه سد کارون ۳، نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان خوزستان در خصوص اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری، پیگیری اجرای طرح های آب و فاضلاب استان و بررسی مشکلات ریزگردها از برنامه های سفر یکروزه نوبخت به خوزستان است.
غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان نیز دوشنبه در جمع رسانه ها با تشریح جزئیات این سفر گفته بود:رئیس‌جمهوری درخصوص اجرای پروژه آب و فاضلاب استان دستورات لازم را ابلاغ کرده و قرار است اعتبار آن از محل صندوق توسعه ملی و یا از محل فاینانس این پروژه تامین شود.
وی ادامه داد:اجرای کامل این پروژه هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و بر اساس برنامه های صورت گرفته قرار است این پروژه ظرف مدت سه تا چهار سال اجرایی شود.
استاندار خوزستان یادآور شد:اجرای این پروژه می تواند به صورت اساسی مشکلات آب و فاضلاب استان را برطرف سازد.
وی تصریح کرد:یکهزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از اعتبار پیش بینی شده این پروژه از محل خرید لوله ها بوده که در حال انجام است و هفت هزار ۱۰۰میلیارد تومان دیگر نیز کارهای اجرایی برای آب و فاضلاب استان است.
شریعتی تصریح کرد:یکی از مهمترین اقدامات سفر نوبخت به خوزستان بررسی راهکارهای تامین منابع مالی این طرح است و همچنین مسئله دوم فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری است که روز سه شنبه بین جهاد کشاورزی، استانداری و سازمان آب و برق خوزستان در قالب توافق نامه ای به امضا می رسد.
وی ادامه داد: اجرای ۲۳۸ هزار هکتاراز این اراضی وهمچنین پیگیری مسائل ریزگردها یکی دیگر از اهداف سفر دکترنوبخت به خوزستان است.
رئیس جمهوری کشورمان پنجشنبه هفته گذشته در سفر یکروزه به استان خوزستان از نزدیک مسائل مربوط به ریزگردها را بررسی و نکاتی در شورای اداری و ستاد مقابله با ریزگردها بیان کرد.
حجت الاسلام والمسلمین روحانی در این نشست به مردم استان خوزستان قول داد اعتبار کلان ویژه اجرای طرح آب و فاضلاب استان خوزستان را در اسررع وقت تامین کند.
۶۱۲۵
دریافت کننده و انتشار دهنده خبر:سیدبهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار