نوبخت: طرح انتقال آب به دشت‌های ایذه به زودی آغاز می‌شود

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۹:۲۱ ب٫ظ
نوبخت: طرح انتقال آب به دشت‌های ایذه به زودی آغاز می‌شود [ad_1] ایذه ـ ایرنا ـ معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: عملیات اجرایی طرح انتقال آب به دشت‌های ایذه و باغملک تا قبل از پایان یافتن کار دولت یازدهم آغاز می شود. به گزارش ایرنا محمدباقر نوبخت سه شنبه در حاشیه بازدید از سد کارون سه با اشاره به هدف از […]

[ad_1]


ایذه ـ ایرنا ـ معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: عملیات اجرایی طرح انتقال آب به دشت‌های ایذه و باغملک تا قبل از پایان یافتن کار دولت یازدهم آغاز می شود. به گزارش ایرنا محمدباقر نوبخت سه شنبه در حاشیه بازدید از سد کارون سه با اشاره به هدف از سفرش به ایذه اظهار کرد: با توجه به مشکلات و ظرفیت‌های موجود در شهرستان ایذه اقداماتی برای بهره‌برداری از آب دریاچه کارون سه و منتقل کردن آن به دشت ایذه در حال انجام است و برای همین به این شهرستان سفر کردم.
وی این شهرستان را دارای استعدادهای فراوان کشاورزی دانست و خاطرنشان کرد: باید از آب موجود در ایذه برای مصارف شرب و توسعه کشاورزی استفاده کرد لذا برای عملی شدن انتقال آب از دریاچه سد کارون ۳ به دشت ایذه یک تیم کارشناسی انتخاب شده است.
رییس سازمان برنامه و بودجه بر اولویت رفع مشکلات مردم منطقه به عنوان بخشی از اولویت‌های دولت تاکید کرد و گفت: در سفر رییس جمهوری به خوزستان ۱۶ هزار میلیارد ریال از سوی سازمان برنامه و بودجه برای تامین آب و فاضلاب خوزستان تخصیص یافت که این رقم با توجه به پیشرفت کار پرداخت خواهد شد.
وی در‌باره مشکلات راه‌ها و جاده‌های این شهرستان هم گفت: به منظور رفع مشکلات جاده‌ای و تردد مردم پشت دریاچه سد کارون سه، ۲۰۰ میلیارد ریال تخصیص می‌یابد.
با آبگیری سد کارون ۳ در سال ۸۳ و به زیرآب رفتن راه های روستاهای دنباله رود جنوبی دهدز (سادات، غریبی ها، شیوند و روستاهای اطراف آن) و اجرا نشدن پل و مسیرهای جایگزین، ساکنان این روستاها برای تردد از بارج استفاده می کنند.
در پی واژگونی یک دستگاه مینی بوس حامل مسافران روستای شیوند و غریبی ها از روی بارج در دریاچه سد کارون ۳ در مرداد ۹۲ و کشته شدن ۱۲ نفر از سرنشینان آن قرار شد پل سه بلوطک اجرا شود اما این پل هنوز به اتمام نرسیده است.
نوبخت در ادامه افزود: امیدواریم در سفر بعدی به استان خوزستان آثار تصمیمات دولت به خوبی دیده شود لذا هر چیزی برای رسیدن به هدف نیازمند برنامه و بودجه است.
وی ادامه داد: در نخستین سفر رییس جمهوری به استان خوزستان اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری به سازمان برنامه و بودجه کشور واگذار شد که تاکنون پیشرفت خوبی داشته ولی نتایج آن هنوز به صورت کامل حاصل نشده است.
رییس سازمان برنامه و ‌بودجه کشور بیان کرد: براساس پیگیری‌های صورت گرفته و برنامه‌ای که از سوی وزیر نیرو در جلسه شورای اداری هفته قبل استان خوزستان اعلام شد تامین آب طرح ۵۵۰ هزار هکتاری امکان‌پذیر است و به صورت کامل در استان خوزستان عملی خواهد شد.
۷۱۶۴/۶۰۶۴
خبرنگار: مهسا نوروزی/تنظیم کننده: عاطفه جوادی انتشار دهنده: محسن بهاروند

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار