نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان خوزستان در دزفول برگزار شد

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ | ۲۰:۴۹ ب٫ظ
نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان خوزستان در دزفول برگزار شد [ad_1] دزفول – ایرنا – نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان خوزستان در خجسته سالروز میلاد حضرت علی (ع) با رویکرد مشارکت در ایمن سازی مدارس روز سه شنبه در دزفول برگزار شد. به گزارش خبرنگار ایرنا رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان خوزستان در این آئین که در سالن ایثار دزفول برگزار شد در […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان خوزستان در خجسته سالروز میلاد حضرت علی (ع) با رویکرد مشارکت در ایمن سازی مدارس روز سه شنبه در دزفول برگزار شد. به گزارش خبرنگار ایرنا رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان خوزستان در این آئین که در سالن ایثار دزفول برگزار شد در سخنانی گفت:مشارکت گسترده خیرین خوزستان در امر مدرسه سازی موجب شده تا این استان از رتبه ۱۶ کشور به رتبه اول کشور صعود کند.
عبدالنبی دفتری از دزفول به عنوان شهر شاخص و پیشتاز کشور در امر خیر مدرسه سازی یاد کرد و گفت:خیرین دزفول در زمینه ساخت مدرسه و تجهیز فضاهای آموزشی از دولت جلو افتاده اند.
وی به مشارکت خوب بنیاد برکت در زمینه ساخت و تجهیز مدارس در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: به همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تعدادی واحد آموزشی در شهرهای مختلف این استان در دست ساخت است.
عبدالمحمد جرجانی مدیر آموزش و پرورش دزفول نیز تعداد مدارس فرسوده این شهرستان را ۱۴۵ واحد آموزشی عنوان کرد و گفت: این مدارس که در بافت مرکزی شهر دزفول قرار دارند به دلیل عمر بالا فرسوده شده و نیاز فوری به بازسازی دارند.
مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان خوزستان نیز در حاشیه این جشنواره در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: ۴۰۰واحد آموزشی در قالب یکهزار و ۷۵۰ کلاس درس در شهرهای مختلف استان خوزستان در دست ساخت است.
رضا رضایی افزود:این فضاهای آموزشی از محل اعتبارات ملی و استانی با پیشرفت بالای ۵۰ درصد در دست اجرا می باشند.
وی همچنین گفت: پیش بینی می شود تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید ( مهرماه ۱۳۹۶ ) ۱۰۰ واحد آموزشی در قالب ۴۲۰ کلاس درس تکمیل و تحویل آموزش و پرورش استان شوند.
در نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان خوزستان ، جمعی از خیرین دزفول کمک های نقدی خود را برای ساخت ، ایمن سازی و نیز تجهیز مدارس این شهرستان اهدا کردند.
۶۰۶۸

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار