انتقاد امام جمعه ملاثانی از عدم پرداخت عوارض آلایندگی توسط نیروگاه رامین

 نیروگاه باید به مسئولیت های اجتماعی‌اش توجه کند/ مدیرعامل نیروگاه رامین پاسخگو باشد

تاریخ انتشار: یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ | ۰۸:۵۸ ق٫ظ
 نیروگاه باید به مسئولیت های اجتماعی‌اش توجه کند/ مدیرعامل نیروگاه رامین پاسخگو باشد حجت الاسلام و المسلمین سید حسین آلبوشوکه امام جمعه ملاثانی با انتقاد از عدم پرداخت عوارض آلایندگی توسط نیروگاه رامین به شهرداری؛ گفت: آلاینده‌های زیست ‌محیطی تهدیدی جدی علیه سلامت مردم است و باعث شده تا شهروندان در معرض عوارض ناشی از آلاینده‌های خطرناک قرار بگیرند و این امر موجبات به خطر افتادن سلامت مردم شده است.

قلم ماندگار/ خوزستان:

به گزارش قلم ماندگار، حجت الاسلام و المسلمین سید حسین آلبوشوکه امام جمعه ملاثانی در گفتگو با خبرنگار ما با انتقاد از عدم پرداخت عوارض آلایندگی توسط نیروگاه رامین به شهرداری؛ گفت: آلاینده‌های زیست ‌محیطی تهدیدی جدی علیه سلامت مردم است و باعث شده تا شهروندان در معرض عوارض ناشی از آلاینده‌های خطرناک قرار بگیرند و این امر موجبات به خطر افتادن سلامت مردم شده است.

وی با بیان این که استفاده از سوخت مازوت به جای گاز باعث افزایش آلایندگی و بالا رفتن میزان دی‌اکسید گوگرد هوا می شود که توسط نیروگاه رامین وارد اتمسفر شده و باعث از بین رفتن درختان، فضای سبز و آلودگی هوا می شود.

امام جمعه ملاثانی تصریح کرد: نیروگاه رامین عوارض قانونی را که براساس قانون باید به شهرداری پرداخت کند، پرداخت نمی کند!

وی ادامه داد: با پرداخت عوارض توسط نیروگاه، شهرداری قادر خواهد بود امکانات و خدمات قابل توجهی را در شهر ارایه دهد که بواسطه آن شهر نیز جان تازه ای به خود می گیرد و شهروندان نیز می توانند نتایج ملموس آن را در سطح شهر مشاهده کنند.

حجت الاسلام آلبوشوکه خطاب به مدیرعامل نیروگاه رامین گفت: شهروندان به شدت از وجود آلاینده‌ها متضرر شده‌اند، لذا مدیرعامل نیروگاه رامین باید در این خصوص پاسخگو باشد و به محیط پیرامونی خود توجه بیشتر و مناسب‌تری داشته باشد و حقوق مردم منطقه را رعایت کند.

امام جمعه ملاثانی همچنین از عدم توجه نیروگاه رامین به مسئولیت های اجتماعی در محیط پیرامونی انتقاد کرد و گفت: این عدم مسئولیت، عدم عمل به مسئولیت‌های اجتماعی را با خود به همراه داشته و با بی‌اهمیتی به ابعاد اجتماعی مشکلاتی را برای منطقه در پی داشته است.

وی متذکر شد: نیروگاه رامین به عنوان یک بنگاه اقتصادی بزرگ کشور در شهرستان باوی باید برای حل مشکلات و اجرای فعالیت های عام المنفعه در منطقه توجه کرده و در کنار ارائه خدمات حتما به فعالیت‌هایی برای بهبود محیط زیست و حل مشکلات شهرستان نیز بپردازد.

حجت الاسلام آلبوشوکه خاطرنشان کرد: بنده تا حصول نتیجه دست از پیگیری برنمی دارم و از تمام ظرفیت ها برای دفاع از حقوق عامه مردم استفاده خواهم کرد.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
قلم ماندگار
محل كد آمار