نیروگاه سیکل ترکیبی ویس افتتاح شد+ گزارش تصویری

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۱ ب٫ظ
نیروگاه سیکل ترکیبی ویس افتتاح شد+ گزارش تصویری اهواز- قلم ماندگار- نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس F ویس ظهر امروز با حضور وزیر نیرو در ویس کلنگ‌زنی شد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس F ویس ظهر امروز با حضور وزیر نیرو، استاندار خوزستان و علی ساری نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی و دیگر نمایندگان مجلس در ویس کلنگ‌زنی شد.

در این مراسم علی ساری از اهمیت و اشتغال زایی این طرح ابراز امیدواری کرد.

نیروگاه سیکل ترکیبی ویس در راستای سیاست‌های صنعت برق کشور با ۲ واحد گازی و یک واحد بخار و ظرفیت اسمی مجموع  ۹۰۶ مگاوات و با سرمایه‌گذاری ارزی بالغ بر ۵۰۰ میلیون یورو احداث خواهد شد.

فراهم آوردن موقعیت و بستر مناسبی برای اهالی منطقه ویس از نظر اشتغال‌زایی، اعتلای فرهنگی، اقتصادی و توسعه زیرساخت‌ها از اهداف اجرایی این پروژه است. ساخت و بهره‌برداری از نیروگاه سیکل ترکیبی ویس امکان بازتوانی و از مدار خارج کردن نیروگاه بخار رامین را به عنوان یک صنعت آلاینده، فراهم خواهد کرد.

افزایش ظرفیت تولید برق منطقه و تامین بخشی از تقاضای شبکه سراسری برق کشور و کمک به افزایش پایداری شبکه، پاسخ به نیاز روز افزون رشد مصرف برق منطقه ناشی از گسترش صنایع محلی، توسعه کشاورزی و مصارف عمومی و خانگی از جمله اهداث اجرای این طرح هستند.

یادآور می شود: پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی ویس در۲۰ کیلومتری جاده اهواز به مسجدسلیمان در نزدیکی نیروگاه رامین اهواز در شهر ویس واقع شده است.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار