هشدار رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان های امیدیه و آغاجاری به اعضای شورای تامین استان خوزستان/ کمبود سوخت صدای کشاورزان امیدیه و آغاجاری را درآورده است!

تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۹ ب٫ظ
هشدار رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان های امیدیه و آغاجاری به اعضای شورای تامین استان خوزستان/ کمبود سوخت صدای کشاورزان امیدیه و آغاجاری را درآورده است! خوزستان- قلم ماندگار-رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان های امیدیه و آغاجاری در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه خبری قلم ماندگار، با انتقاد از شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در زمینه تامین سوخت کشاورزان خواستار اصلاح وضع موجود و تجدید نظر در سیاست‌های این شرکت شد.

قلم ماندگار:

امیر شریفات رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان های امیدیه و آغاجاری در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه خبری قلم ماندگار، با انتقاد از شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در زمینه تامین سوخت کشاورزان خواستار اصلاح وضع موجود و تجدید نظر در سیاست‌های این شرکت شد.

وی گفت: در آستانه کشت پائیزه و با آغاز کشت در دو ماه آبان و آذرماه که برای کشاورزان از حیاتی ترین ماه ها برای امرار معاش یکساله آنها به شمار می رود، متاسفانه بی تدبیری و بی کفایتی مدیران پروازی شرکت پخش فراورده های نفتی در کاهش سوخت کشاورزان می تواند زندگی معیشتی بیش از ۷ هزار کشاورز شهرستان های امیدیه و آغاجری را به خطر بندازد.

شریفات با بیان اینکه تامین سوخت ماشین آلات کشاورزی برای کشت هزاران هکتار محصول علاوه بر تامین زندگی و معیشت کشاورزان رونق تولید در کشور را نیز احیا خواهد کرد، به نامگذاری شعال سال مبنی بر حمایت از تولید اشاره و هشدار داد: مدیرانی که اینچنین با بی تدبیری با زندگی کشاورزان بازی می کنند به مثابه گام نهادن در مسیر مدیران ضد انقلاب عمل می کنند که جا دارد استانداری خوزستان و مسئولان متولی از بروز این فاجعه جلوگیری کنند.

رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان های امیدیه و آغاجاری تاکید کرد: سهمیه سوخت کشاورزان برای مصارف تراکتورها و ماشین آلات مکانیزه است که در صورت تامین نشدن اثرات جبران ناپذیری برای تولید ایجاد می کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: کشاورزان شهرستان های امیدیه و آغاجاری نسبت به کاهش سهمیه سوخت خود شدیدا اعتراض داشته و اعلام کرده اند که در صورت حل نشدن مشکل سهمیه سوخت تا یک هفته آینده، مقابل فرمانداری ها و شرکت پخش فراورده های نفتی کشاورزان با تراکتورهای خود دست به تجمع  می زنند و بنده به عنوان نماینده حقوقی و تام الاختیار این کشاورزان تا این لحظه توانسته ام جلوی آنها را بگیریم اما در صورت حل نشدن مشکل کاری از دست بنده بر نمی آید.

شریفات گفت: کشاورزان ولایت مدار شهرستان های امیدیه و آغاجاری همچون گذشته پای نظام و آرمان های شهدا هستند اما بی تدبیری مدیران پروازی را نمی تابند.

وی ضمن خواستار رفع مشکل تامین سوخت کشاورزان شهرستان های امیدیه و آغاجاری، گفت: از شورای تامین استان خوزستان می خواهیم این کابوس کمبود سوخت کشاورزان را به جد پیگیری و در اسرع وقت مشکل کشاورزان را رفع کنند.

رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان های امیدیه و آغاجاری همچنین در زمینه بی توجهی نسبت به تامین سوخت کشاورزان شهرستان های امیدیه و آغاجاری افزود: با روندی که شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در پیش گرفته، عملا تداوم کشت و کار برای کشاورزان سخت و غیرممکن شده است.

شریفات در پایان یادآور شد: هزینه‌های کشاورزی بسیار بالا رفته و خرید آزاد سوخت نیز برای کشاورزان بسیار آزاردهنده است و این مسئله در حالی است که فروش محصول برای کشاورز زیاد سودآور نبوده است.

 

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار