هشدار ستاد بحران خوزستان نسبت به آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه ها

تاریخ انتشار: شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۱:۵۵ ب٫ظ
هشدار ستاد بحران خوزستان نسبت به آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه ها [ad_1] اهواز – ایرنا – مدیریت بحران خوزستان با صدور اصلاعیه ای، نسبت به آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه ها در مناطق شمالی و شرقی خوزستان و حوضه های آبریز مارون، زهره و کارون هشدار داد. به گزارش شنبه ایرنا در اطلاعیه اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان آمده است: با توجه به اخطار اداره […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – مدیریت بحران خوزستان با صدور اصلاعیه ای، نسبت به آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه ها در مناطق شمالی و شرقی خوزستان و حوضه های آبریز مارون، زهره و کارون هشدار داد. به گزارش شنبه ایرنا در اطلاعیه اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان آمده است: با توجه به اخطار اداره کل هواشناسی خوزستان در خصوص ورود سامانه باران زا به استان وقوع بارندگی همراه با رعد و برق و احتمال ریزش تگرگ در استان به ویژه در نقاط شمالی، شرقی و شمال شرقی از اواسط روز یکشنبه هفته جاری در استان خبر داد.
تداوم این سامانه بارشی با شدت و ضعف تا اواسط وقت روز سه شنبه هفته جاری ادامه خواهد داشت و با توجه به حجم بارندگی زیاد در مناطق شمالی و شرقی انتظار آبگرفتگی و طغیان رودخانه ها در مناطق ذکر شده وجود دارد.
همچنین به دلیل وزش بادهای قابل ملاحظه خلیج فارس در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری مواج خواهد بود.
اعضای شورای مدیریت بحران استان خوزستان نسبت به اتخاذ کلیه تمهیدات لازم، برقراری کشیک شبانه روزی در ادارات و ابلاغ آماده باش در مراکز درمانی و امدادی انجام شود.
همچنین در این اطلاعیه به بیماران تنفسی ، کودکان و سالمندان صیادان و مسافران و کشاورزان و دامداران نیز نسبت به وقوع سیل و صاعقه نسبت به رعایت نکات ایمنی هشدارداده شد.
همچنین در این اطلاعیه نسبت به حفظ و ترمیم و بهسازی سیل بندها و رفع موانع در بستر فعال و سیلابی رودخانه ها به منظور کاهش آثار حوادث احتمالی اقدام شود.
به گفته مسئولان استانی و کارشناسان به دلیل بالا بودن رطوبت هوا برق ۱۱ شهرستان خوزستان قطع شد و مدارس و ادارات این شهرستان ها تعطیل شد.
۷۱۵۸/۶۰۰۲
خبرنگار: زینب فرحانی**انتشار دهنده :کبری آقازری

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار