هشدار ستاد بحران خوزستان نسبت به وقوع گرد و خاک در آخر هفته

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۹:۱۲ ب٫ظ
هشدار ستاد بحران خوزستان نسبت به وقوع گرد و خاک در آخر هفته [ad_1] اهواز – ایرنا – مدیریت بحران خوزستان با صدور اصلاعیه ای، نسبت به وقوع گرد و خاک در روزهای آخر هفته جاری در استان هشدار داد. به گزارش ایرنا در اطلاعیه اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان آمده است: با توجه به اطلاعیه اداره کل هواشناسی خوزستان در خصوص وزش بادهای قابل ملاحظه در […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – مدیریت بحران خوزستان با صدور اصلاعیه ای، نسبت به وقوع گرد و خاک در روزهای آخر هفته جاری در استان هشدار داد. به گزارش ایرنا در اطلاعیه اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان آمده است: با توجه به اطلاعیه اداره کل هواشناسی خوزستان در خصوص وزش بادهای قابل ملاحظه در اواخر هفته جاری و فعال شدن نسبی کانون گرد و خاک در جنوب شرق اهواز، انتظار برخاستن گرد و غبار محلی و کاهش دید افقی ابتدا در مناطق مرکزی استان مانند شهر اهواز و سپس با شدت کمتر در مناطق شمالی از اواسط وقت روز پنج شنبه پیش بینی می شود.
همچنین انتظار کاهش دید افقی در مناطق مرکزی استان به ویژه شهر اهواز در روز جمعه و در نتیجه هم زمانی این پدیده با راهمپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن وجود دارد.
اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان نسبت به اتخاذ کلیه تمهیدات لازم، بازدید و بررسی پست ها و خطوط انتقال برق، بازدید و بررسی تاسیسات و شبکه آبرسانی، اطلاع رسانی به شهروندان به ویژه بیماران تنفسی، کودکان، سالمندان، مسافران، کشاورزان، دامداران، صیادان و افراد ساکن در مناطق با احتمال وقوع تندباد و طوفان گرد و غبار جهت رعایت نکات ایمنی و بهداشتی مانند استفاده از ماسک مناسب در هنگام وقوع گرد و غبار و سایر تدابیر لازم جهت پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی اقدام لازم را انجام دهند.
توفان گرد و غبار دو هفته گذشته اهواز را در نوردید و شعاع دید را به ۵۰ متر کاهش داد و میزان آلودگی به ۶۶برابر حد مجاز رسید به گونه ای که باعث قطعی برق و آب و لغو تعدادی از پروازهای فرودگاه اهواز شد.
به دنبال ادامه قطعی آب و برق در روز شنبه مدارس اهواز و کارون در دو نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل شدند و ادارات تا ساعت ۱۲دایر بودند و همچنین مدارس اهواز، کارون و باوی در نوبت صبح روز یکشنبه تعطیل شدند.
۳۰۰۴/۶۰۶۴
خبرنگار: خاطره غفاری** انتشار دهنده: محسن بهاروند

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار