هشدار نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون نسبت به تمهیدات وزیر نفت برای بحران جهانی (مازوت) / طرح سوال از وزیر نفت و چرایی عدم پرداخت حق الایندگی خوزستان

تاریخ انتشار: جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ | ۲۰:۲۵ ب٫ظ
هشدار نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون نسبت به تمهیدات وزیر نفت برای بحران جهانی (مازوت) / طرح سوال از وزیر نفت و چرایی عدم پرداخت حق الایندگی خوزستان نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون نسبت به بحران جهانی مازوت در کشور هشدار داد و گفت: یکشنبه این هفته، طرح سوال از وزیر نفت در زمینه چرایی عدم پرداخت حق آلایندگی استان خوزستان مطرح می شود.

قلم ماندگار:

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون ضمن هشدار نسبت به تمهیدات وزیر نفت برای فروش نفت کوره (مازوت) در بازار جهانی گفت: یکشنبه این هفته، طرح سوال از وزیر نفت در زمینه چرایی عدم پرداخت حق آلایندگی خوزستان آغاز می شود.

دکترعلی ساری در گفت و گوی اختصاصی با «پایگاه خبری قلم ماندگار»  بیان کرد: درحال‌‌حاضر کشور ما بزرگ‌ترین صادرکننده نفت کوره است که در دو سال آینده خریداری در بازار نخواهد داشت.

وی با اشاره به بحران جهانی مازوت گفت:٢۵ درصد تولید ما نفت کوره یا مازوت است که یه دفعه به دلیل ممنوعیت با عدم خرید توسط جهان مواجه می شویم و آیا وزیر نفت تمهیداتی در این زمینه انجام داده است.

وی با بیان اینکه فردا طرح سوال از وزیر نفت در مجلس شورای اسلامی کلید  می خورد، گفت: صنعت نفت با خطر مواجه است و بحران بازار نفت کوره، جهان را فراگرفته است و کشورما نیز به دلیل تولید بالای نفت کوره در پالایشگاه ها در خطر کمبود جدی این ماده است.

ساری ادامه داد: متاسفانه امروزه به اذعان کارشناسان بیش از پنج میلیون بشکه در روز سوخت مایع به وسیله کشتی‌های دنیا مصرف می‌شود که از این میزان حدود ۳٫۵ میلیون بشکه نفت کوره با گوگرد بالاست.

وی همچنین خاطرنشان کرد: کشورما درحال‌‌حاضر یکی از بزرگ‌ترین صادرکننده نفت کوره است که در دو سال آینده خریداری در بازار نخواهد داشت و می‌توان گفت کشورمان در سونامی نفت کوره‌، اولین رتبه را خواهد داشت که باید چاره ای برای این مهم اندیشیده شود.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار