همایش مدیران بیمارستانی قطب جنوب غرب کشور در اهواز آغاز شد

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۴۹ ب٫ظ
همایش مدیران بیمارستانی قطب جنوب غرب کشور در اهواز آغاز شد [ad_1] اهواز – ایرنا – همایش چهار روزه مدیران بیمارستانی قطب جنوب غرب کشور روز پنجشنبه با حضور معاون توسعه و تحول اداری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، و جمعی از مدیران بیمارستانی در سرسرای هتل پارس اهواز آغاز شد. به گزارش ایرنا معاون توسعه و تحول اداری وزارت بهداشت، درمان و آموزش […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – همایش چهار روزه مدیران بیمارستانی قطب جنوب غرب کشور روز پنجشنبه با حضور معاون توسعه و تحول اداری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، و جمعی از مدیران بیمارستانی در سرسرای هتل پارس اهواز آغاز شد. به گزارش ایرنا معاون توسعه و تحول اداری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این همایش گفت: از متراکم ترین واحدها در بیمارستان ها ، نیروی انسانی است.
بهرام محقق با بیان اینکه اداره کردن بیمارستان مفهوم گسترده و پیچیده ای دارد اظهار کرد: باید به توانمندسازی منابع انسانی در بیمارستان ها اهمیت بیشتری داده شود.
وی افزود: در این همایش چهار روزه پیرامون فرهنگ سازی ، تیم سازی و پویایی تیم احاطه مدیریت، مدیریت و ارزیابی عملکرد مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و از بیمارستان های موفق نیز دیدن می شود.
محقق ادامه داد: این همایش به صورت چهار روزه در پنج گروه چهار نفره ادامه دارد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز نیز به خبرنگار ایرنا گفت: دوره آموزش مدیران بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی منطقه چهار آمایش کشور با حضور دانشگاه های علوم پزشکی خوزستان از جمله جندی شاپور اهواز، دزفول، بهبهان، آبادان، شوشتر و لرستان، ایلام و کرمانشاه در حال برگزاری است.
سید احمد حسینی اضافه کرد: هدف از برگزاری این همایش در قالب مباحثه های گروهی و تیم ورک، آموزش مدیران بیمارستان ها در راستای منابع انسانی است یعنی مدیران در حوزه منابع انسانی با مفاهیمی از جمله فرهنگ سازمانی و کارآموزی بیشتر آشنا، و تجربیات مورد تبادل قرار می گیرد.
وی همچنین به کمبود نیروی پرستاری در حوزه منابع انسانی اشاره کرد و گفت: در کشور به ازای هر یک تخت یک پرستار وجود دارد اما خوزستان به ازای هر تخت ۰٫۶۶ پرستار دارد.
حسینی اظهار کرد: با وجود داشتن مجوز و فراخوان اما متقاضی به تعداد کافی برای این شغل وجود ندارد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز بیان کرد: بومی سازی گزینش دانشجویان پرستاری و افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در جذب پرستار نقش مهمی دارد.
۳۰۰۴ / ۶۰۳۷
خبرنگار: خاطره غفاری ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار