معاون بهره‌برداری شرکت توزیع برق اهواز:

هیات‌های مذهبی نکات ایمنی را در ایام محرم رعایت کنند

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ | ۲۳:۱۵ ب٫ظ
هیات‌های مذهبی نکات ایمنی را در ایام محرم رعایت کنند معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق اهواز با بیان اینکه هیات‌های مذهبی نکات ایمنی را در ایام محرم رعایت کنند، گفت: از هیات و دسته‌های عزاداری درخواست داریم تا در ایام محرم و صفر از نزدیک شدن به شبکه برق جدا خوداری کنند تا شاهد حوادث برق گرفتگی نباشیم.

قلم ماندگار:

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق اهواز با بیان اینکه هیات‌های مذهبی نکات ایمنی را در ایام محرم رعایت کنند، گفت: از هیات و دسته‌های عزاداری درخواست داریم تا در ایام محرم و صفر از نزدیک شدن به شبکه برق جدا خوداری کنند تا شاهد حوادث برق گرفتگی نباشیم.

به گزارش قلم ماندگار به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق اهواز، سعید آقایی اظهار کرد:در مراسم ماه محرم هیات‌ها و دسته‌های عزاداری باید از احداث و نصب داربست موقت در حریم و مسیر خطوط برق برای برپایی تکایا و ایستگاه‌های پذیرایی ازعزاداران خودداری کنند.

وی ادامه داد: از آنجا که نصب بنر و پرچم مختص ایام سوگواری بر روی پایه‌های برق و سایر تجهیزات جانبی منجر به وقوع حوادث برق گرفتگی می‌شود، هیات‌های مذهبی از ساخت و جوشکاری روی پایه‌ها و به دنبال آن صعود افراد از تاسیسات برق رسانی برای نصب هرگونه پرچم، پلاکارد و بنر خودداری کنند.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق اهواز با اشاره به نحوه تامین برق هیات‌های مذهبی عنوان کرد: مسئولان هیات‌ها می‌توانند با مراجعه به مدیریت‌های برق و اداره‌های تابعه نسبت به ثبت نام و اخذ انشعاب موقت اقدام کنند.

آقایی تصریح کرد: اعضا و یا مسئولان هیات‌های مذهبی ازهرگونه دخالت غیر مجاز در تاسیسات برق رسانی و وصل خودسرانه، غیر ایمن و غیرمجاز انشعاب برق پرهیز کنند تا شاهد خطرات احتمالی در این زمینه نباشیم.

وی گفت: باید تجهیزات برقی مورد استفاده هیات‌های مذهبی نظیر سیم، کابل و تابلو‌های برقی قبل از شروع  مراسم عزاداری توسط مسئولان هیات به دقت بازرسی شوند.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق اهواز خاطرنشان کرد: مسئولان باید با محفوظ نگه داشتن اتصالات کابل‌ها و فیوز وسایل برقی از قرار گرفتن آن‌ها در معرض عموم به ویژه کودکان جلوگیری کنند.

آقایی اظهار کرد: عزاداران، درزمان وقوع هرگونه حادثه احتمالی و یا وقوع خاموشی، از دستکاری در تجهیزات برق رسانی به ویژه کنتور برق پرهیز کرده و مراتب را از طریق اداره‌های برق پیگیری و یا از طریق شماره ۱۲۱به اتفاقات برق اطلاع رسانی کنند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار