واحدهای گاز نیروگاه سیکل ترکیبی ماهشهر و بهبهان به بهره برداری رسید

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۹ ب٫ظ
واحدهای گاز نیروگاه سیکل ترکیبی ماهشهر و بهبهان به بهره برداری رسید [ad_1] اهواز ـ ایرنا ـ واحدهای گاز نیروگاه سیکل ترکیبی ماهشهر و نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان روز سه شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در خوزستان به بهره برداری رسید. به گزارش ایرنا واحد گاز نیروگاه سیکل ترکیبی ماهشهر شامل چهار واحد با ظرفیت هر یک ۱۶۲ مگاوات و با سرمایه گذاری […]

[ad_1]


اهواز ـ ایرنا ـ واحدهای گاز نیروگاه سیکل ترکیبی ماهشهر و نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان روز سه شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در خوزستان به بهره برداری رسید. به گزارش ایرنا واحد گاز نیروگاه سیکل ترکیبی ماهشهر شامل چهار واحد با ظرفیت هر یک ۱۶۲ مگاوات و با سرمایه گذاری ۱۲۸ میلیون یورو و سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.
راه اندازی این واحدها برای یک هزار و ۲۰۰ نفر ایجاد اشتغال کرده است.
همچنین دو واحد گاز نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان با ظرفیت هر کدام ۱۶۶ مگاوات با حضور معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.
راه اندازی این واحدها موجب اشتغالزایی ۶۷ نفر به شکل مستقیم و ۱۲۰ نفر به صورت غیر مسقیم شده است.
نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان با دو بخش گازی و بخار است که در مجموع یک هزار مگاوات تولید برق دارد.
حجم سرمایه گذاری در این نیروگاه ۳۰۸ میلیون یورو است و در مدت زمان ۴۳ ماه (۳۱ ماه احداث و ۱۲ ماه گارانتی) ساخته شده است.
تامین منابع مالی و میزان تسهیلات از صندوق توسعه ملی با عاملیت بانک صنعت و معدن که ۷۹ درصد از EPC است می‌باشد.
واحد بخار این نیروگاه نیز قرار است با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات در سال ۹۶ به بهره برداری برسد.
معاون اول رئیس جمهوری و چهار وزیر نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت از روز دوشنبه برای افتتاح چند طرح مهم اقتصادی وارد خوزستان شده اند.
به آب انداختن یک شناور پیشرفته در خرمشهر، آغاز عملیات اجرایی فاز دوم نیروگاه آبادان، افتتاح ۲ مجتمع پتروشیمی در ماهشهر، برگزاری جلسه مقابله با ریزگردها و بررسی مشکلات خوزستاتن از جمله اهداف سفر دو روزه معاون اول رئیس جمهوری به خوزستان است.
نیروگاه سیکل ترکیبی در واقع ترکیبی از توربین بخار و توربین گازی است.
ژنراتور توربین گازی، برق تولید می کند و همزمان، انرژی حرارتی تلف شده از توربین گاز (توسط محصولات احتراقی) برای تولید بخار مورد نیاز توربین بخار استفاده و به این ترتیب برق اضافی تولید می شود و با ترکیب کردن این دو، سیکل بهره وری نیروگاه افزایش پیدا می کند.
۷۱۶۴/ ۶۰۳۷
خبرنگار: عاطفه جوادی و نادره وائلی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار