والیبال آبادان گام به گام روند پیشرفت را طی کرد/مشکل سالن داریم

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۳:۳۸ ق٫ظ
والیبال آبادان گام به گام روند پیشرفت را طی کرد/مشکل سالن داریم [ad_1] آبادان – ایرنا – رئیس هیات والیبال آبادان گفت: این رشته ورزشی در آبادان با مشکلاتی که دارد گام های پیشرفت را به خوبی طی می کند. به گزارش ایرنا حمید کواروند روز دوشنبه در نشست خبری با رسانه ها افزود: والیبال آبادان طی دو سال گذشته توانست عنوان قهرمانی لیگ استان خوزستان را […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – رئیس هیات والیبال آبادان گفت: این رشته ورزشی در آبادان با مشکلاتی که دارد گام های پیشرفت را به خوبی طی می کند. به گزارش ایرنا حمید کواروند روز دوشنبه در نشست خبری با رسانه ها افزود: والیبال آبادان طی دو سال گذشته توانست عنوان قهرمانی لیگ استان خوزستان را پس از سال ها کسب کرده و به رقابت های زیر گروه کشور صعود کند.
وی اظهار داشت: این قهرمانی ها با حضور بازیکنان بومی کسب شد که این نشان از پیشرفت والیبالیست های آبادانی است.
رئیس هیات والیبال آبادان گفت: والیبال این شهر استعدادهای خوبی دارد که برای شناخت و پرورش این استعدادها نیاز به زیرساخت داریم که این زیرساخت ها در آبادان خیلی ناچیز است.
وی تصریح کرد: مشکلات موجود در آبادان نظیر نبود امکانات اجازه نداد پس از جنگ تحمیلی، استعدادهای والیبال این شهر پرورش یابد و به نوعی این استعداد ها هدر رفت.
**نبود سالن؛ مهم ترین مشکل والیبال آبادان
کوراوند نبود سالن را مهم ترین مشکل اصلی والیبال آبادان دانست و گفت: تجهیزات ورزشی از جمله سالن و زیر ساخت ها برای ورزش والیبال در آبادان مناسب نیست و این شرایط پیشرفت را با مشکل مواجه می کند.
رئیس هیات والیبال آبادان افزود: البته طی دو سال اخیر سعی کردیم به لحاظ امکانات شرایط بهتری داشته باشیم ولی هیچ ارگانی حاضر نشد کمک کوچکی به ما کند.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه سالن تخصصی در اختیار نداریم مجبوریم تمرینات خود را در سالن های مختلف آبادان برگزار کنیم و این موضوع سرعت پیشرفت را کاهش داده است.
**نیاز به خانه والیبال
رئیس هیات والیبال آبادان در بخش دیگری از سخنانش، خانه والیبال در این شهر را از الزامات توسعه این ورزش خواند و گفت:راه اندازی خانه والیبال نقش تعیین کننده در پیشرفت و پرورش استعدادها دارد.
کوراوند افزود: در شهرهایی که دارای خانه والیبال هستند قطعا می توان پیشرفت را احساس کرد، وجود خانه والیبال در بحث آموزش نیز تاثیرات مثبتی دارد و می تواند برنامه ها و اهداف را پله پله دنبال کرد.
وی تصریح کرد: با وجود خانه والیبال می توان برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت داشت و حتی می توانیم برای میزبانی مسابقات مختلف برنامه داشته باشیم.
**کمبود بودجه و نقدینگی
رئیس هیات والیبال شهرستان آبادان گفت:به لحاظ مالی مشکلات زیادی داریم و حتی در برگزاری مسابقات و یا برگزاری تورنمنت توانایی چندانی نداریم در صورتی که ارگان هایی همانند
پالایشگاه، پتروشیمی و سازمان منطقه آزاد اروند می توانند حامی مالی خوبی برای ما باشند ولی این کمک ها محدود شده است.
کوراوند تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد اروند طی دو سال اخیر حدود ۱۲۰ میلیارد ریال برای برگزاری مسابقات کشوری، استانی و بین المللی هزینه کرد، اما بهتر نبود این هزینه ‌ها صرف زیرساخت ‌ها می ‌شد؟
وی افزود:ورزش آبادان و خرمشهر از نظر زیرساخت مشکلات زیادی دارند و تا زمانی که این مشکل وجود دارد، نمی ‌توان امید زیادی به آینده داشت.
**استعداد یابی در مدارس
رئیس هیات والیبال آبادان برگزاری مسابقات بین آموزشگاهی را از راهبردهای استعدادیابی عنوان کرد و گفت:پایه اصلی توسعه ورزش در برگزاری مسابقات آموزشگاهی است و ما سعی کردیم در دو سال اخیر این مسابقات را به صورت مداوم برگزار کنیم هر چند برای برگزاری آن با مشکل جدی سالن مواجه هستیم.
کوراوند اظهار داشت: پس از برگزاری این مسابقات محمد جعفری و علی دانش پژوه به اردوی بستر سازی تیم ملی دعوت شدند و این نشان از وجود استعدادهای ناب در رشته والیبال این شهر می باشد.
وی افزود: طی تفاهمی که با اداره آموزش و پرورش آبادان داشتیم استعدادیابی را از مدارس آغاز کردیم و طی دو سال اخیر استعدادهای خوبی را شناسایی کردیم.

**کار در رده های سنی پایه
کوراوند در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بحث آموزشی در رده های سنی پایه ای گفت: آکادمی پالایشگاه آبادان در بخش بانوان فعالیت خوبی دارد و اکنون به دنبال این هستیم در بخش پسران نیز این آکادمی را راه اندازی کنیم.
وی تصریح کرد: البته با نبود اسپانسر مالی رسیدن به این هدف بسیار مشکل است و نمی توانیم از خود ورزشکاران مبالغی را بگیریم و قطعا شرایط مالی در آبادان به گونه ای نیست که خانواده ها برای ورزش هزینه ای را متحمل شوند.
۷۱۰۴/۶۱۲۵ خبرنگار:مسعود گادار ** انتشار دهنده سید بهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار