ورود توده جدید گرد و غبار به برخی شهرهای خوزستان و کاهش شعاع دید افقی

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۷:۴۲ ب٫ظ
ورود توده جدید گرد و غبار به برخی شهرهای خوزستان و کاهش شعاع دید افقی [ad_1] اهواز – ایرنا – مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت:توده گردو غبار جدید وارد استان شده و شهرهای آبادان و خرمشهر را فرا می گیرد. کوروش بهادری دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد:این توده گرد و غبار بر شهر اهواز نیز اثر گذاشته ولی شدید نیست و شعاع دید را به […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت:توده گردو غبار جدید وارد استان شده و شهرهای آبادان و خرمشهر را فرا می گیرد. کوروش بهادری دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد:این توده گرد و غبار بر شهر اهواز نیز اثر گذاشته ولی شدید نیست و شعاع دید را به سه کیلومتر کاهش می دهد و این وضع تا فردا صبح ادامه دارد.
طی یک ماه گذشته خوزستان با چند مورد گرد و غبار شدید مواجه شد که در توفان گرد و غبار در هشتم بهمن ماه، میزان آلودگی هوای اهواز به بیش از ۶۶ برابر حد مجاز رسید.
وقوع این توفان گرد و غبار، قطعی مکرر آب و برق، شبکه ارتباطی، تعطیلی مدارس و ادارات را به دنبال داشت.
وی افزود:برخی مناطق خوزستان به ویژه نقاط شمالی از صبح دوشنبه شاهد بارندگی است که تا امشب ادامه دارد و پس از آن جو پایداری تا آخر هفته بر استان حاکم است.
در ۴۸ ساعت گذشته بیشترین میزان بارندگی در خوزستان در دهدز با ۳۷ میلیمتر اعلام شد.
بهادری ادامه داد:سامانه بارشی جدید از هفته آینده بر استان حاکم می شود که اطلاعات تکمیلی به زودی اعلام می شود.
مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت:طی ۲۴ ساعت گذشته امیدیه، آغاجاری و بهبهان با ۳۱ و دهدز با ۱۰ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان گزارش شده و تغییرات دمایی هوای اهواز بین ۲۸ و ۱۶ درجه سانتیگراد در نوسان است.
وی بیان کرد:ارتفاع آلودگی هوای امروز اهواز ۵۴۶ متر گزارش شده است.
۳۰۰۴/۶۱۲۵ خبرنگار:خاطره غفاری ** انتشار:سیدبهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار