ورود سامانه بارشی جدید از اوایل هفته آینده به خوزستان/احتمال وقوع گرد و غبار در روز پنجشنبه

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۳۱ ب٫ظ
ورود سامانه بارشی جدید از اوایل هفته آینده به خوزستان/احتمال وقوع گرد و غبار در روز پنجشنبه [ad_1] اهواز – ایرنا – مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت:بر اساس مدل های هواشناسی، سامانه بارشی جدید از یکشنبه هفته آینده ۲۹ اسفندماه وارد استان می شود. کوروش بهادری چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد:اطلاعات تکمیلی در خصوص این سامانه بزودی اعلام می شود و برای ابتدای امسال بارندگی های خوبی […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت:بر اساس مدل های هواشناسی، سامانه بارشی جدید از یکشنبه هفته آینده ۲۹ اسفندماه وارد استان می شود. کوروش بهادری چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد:اطلاعات تکمیلی در خصوص این سامانه بزودی اعلام می شود و برای ابتدای امسال بارندگی های خوبی پیش بینی شده است.
در هفته جاری بیشترین میزان بارندگی در دهدز با ۳۷ میلیمتر اعلام شد.
وی افزود:از عصر فردا پنجشنبه ۲۶ اسفندماه تا روز جمعه بارش های پراکنده و رگباری در برخی نقاط استان پیش بینی می شود و همچنین به علت فعال شدن کانون های داخلی و خارجی از فردا ظهر تا عصر، وقوع گرد و غبار به میزان محدود در اهواز، آبادان و خرمشهر دور از انتظار نیست.
بهادری ادامه داد:این احتمال وجود دارد که در صورت بارندگی های مناسب، پدیده گرد و خاک به وقوع نپیوندد.
طی یکماه و نیم گذشته خوزستان با چند مورد گرد و غبار شدید مواجه شد که در توفان گرد و غبار هشتم بهمن ماه، میزان آلودگی هوای اهواز به بیش از ۶۶ برابر حد مجاز رسید و قطعی آب و برق، تعطیلی مدارس و ادارات را به دنبال داشت.
مدیر کل هواشناسی خوزستان اظهار کرد:طی ۲۴ ساعت گذشته آبادان با ۲۷ و ایذه با چهار درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان گزارش شده و تغییرات دمایی هوای اهواز بین ۲۶ و ۱۲ درجه سانتیگراد در نوسان است.
وی گفت: ارتفاع وارونگی هوای امروز اهواز ۱۱۹ متر گزارش شده است.
۳۰۰۴/۶۱۲۵ خبرنگار:خاطره غفاری *** انتشار:سیدبهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار