ورود موج جدید بارندگی از امشب به خوزستان/ کاهش ۲تا پنج درجه ای دما از هفته آینده

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۰:۳۲ ب٫ظ
ورود موج جدید بارندگی از امشب به خوزستان/ کاهش ۲تا پنج درجه ای دما از هفته آینده [ad_1] اهواز – ایرنا – مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: موج جدید بارشی از امشب وارد استان شده و تا آخر وقت روز جمعه پایدار است. کوروش بهادری چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با ورود این موج، انتظار بارندگی در بیشتر نقاط استان به ویژه شمال و شرق استان وجود […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: موج جدید بارشی از امشب وارد استان شده و تا آخر وقت روز جمعه پایدار است. کوروش بهادری چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با ورود این موج، انتظار بارندگی در بیشتر نقاط استان به ویژه شمال و شرق استان وجود دارد.
وی افزود: در این مدت خلیج فارس مواج است و احتمال بارش برف در مناطق مرتفع دور از انتظار نیست.
بهادری ادامه داد: در سه روز گذشته، بیشترین میزان بارندگی تجمعی در حسینیه اندیمشک ۸۲٫۳، دهدز ۵۳٫۳، ایذه ۴۳٫۳، بهبهان ۲۸٫۷ و دزفول ۱۶٫۴ میلی متر ثبت شده است.
مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: همچنین به دلیل وزش بادهای شدید در صورت کمبود بارندگی، انتظار وقوع گرد و خاک در روز جمعه در اهواز وجود دارد.
وی اضافه کرد: از شنبه تا نیمه هفته آینده دمای هوای استان ۲تا پنج درجه کاهش می یابد.
بهادری گفت: در ۲۴ساعت گذشته ایذه با سه و آغاجاری، امیدیه و بهبهان با ۲۳درجه سانتیگراد به ترتیب خنک ترین و گرمترین نقاط استان گزارش شده و تغییرات دمایی هوای اهواز بین ۲۲و هشت درجه سانتیگراد در نوسان است.
توفان گرد و غبار هشتم بهمن ماه اهواز را در نوردید و شعاع دید را به ۵۰ متر کاهش داد و میزان آلودگی به ۶۶برابر حد مجاز رسید به گونه ای که باعث قطعی برق و آب و لغو تعدادی از پروازهای فرودگاه اهواز شد.
به دنبال وقوع این پدیده، قطعی برق، آب و تعطیلی مدارس در چندین نوبت اتفاق افتاد.
۳۰۰۴ /۶۰۰۲
خبرنگار: خاطره غفاری**انتشار دهنده : کبری آقازری

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار