وزارت امور خارجه در مسائل اقتصادی ورود کند/ نقدینگی به سمت تولید هدایت شود

تاریخ انتشار: شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۷:۱۷ ق٫ظ
وزارت امور خارجه در مسائل اقتصادی ورود کند/ نقدینگی به سمت تولید هدایت شود  حضرت آیت‌الله موسوی جزایری در خطبه‌دوم با اشاره به سخنرانی هفته گذشته مقام معظم رهبری تصریح کرد: عمده مشکل فعلی کشور ما زیاد بودن حجم نقدینگی در دست مردم است.

قلم ماندگار:

 حضرت آیت‌الله موسوی جزایری در خطبه‌دوم با اشاره به سخنرانی هفته گذشته مقام معظم رهبری تصریح کرد: عمده مشکل فعلی کشور ما زیاد بودن حجم نقدینگی در دست مردم است.
وی افزود: اگر نقدینگی به سمت تولید سوق داده شود بسیار مفید خواهد بود اما اگر در جهت کارهای فاسد مثل احتکار و خرید ارز برود غلط و خائنانه است و کشور ضربه می‌خورد.
نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان گفت: رهبرمعظم انقلاب خطاب به رئیس جمهور و دولت فرمودند که چرا برای سوق دادن نقدینگی به سمت تولید فکری نمی‌کنید چرا از فکر و پیشنهادهای تئوریسین‌های دلسوز کشور که در این زمینه اعلام آمادگی کردند استفاده نمی‌شود و رهبری نسبت به این مسئله اعلام اعتراض کردند.
وی با اشاره به این‌که سوق دادن نقدینگی به سمت تولید به نفع کشور است ادامه داد: تئوریسین‌های دلسوز کشور در زمینه نقدینگی پیشنهادهایی دارند و از دولت می‌خواهیم به بیانات حکیمانه و دلسوزانه رهبرمعظم انقلاب گوش دهند و متخصصین اقتصادی را دور هم جمع و از نظرات آنها استفاده کند.
 آیت‌الله موسوی جزایری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره آمریکا و مذاکره با آن عنوان کرد: مذاکره با دولت و رئیس جمهور آمریکا مطلقا فایده ندارد و مشاهده می‌کنیم که کره شمالی، ترکیه و دیگر کشورها مذاکره کردند اما فایده‌ای نداشت؛ جمهوری اسلامی ایران هرگز زیر بار زیاده‌خواهی‌های آمریکا نمی‌رود.
 نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به نامه رئیس قوه قضاییه به رهبرمعظم انقلاب مبنی بر وجود یک سری نقص در قوانین گفت: رئیس قوه قضاییه درخواست کردند که مقام معظم رهبری از موضع ولایت دستوراتی دهند که الحمدالله برطرف شد.
وی با اشاره به مطالبات از قوه قضاییه عنوان کرد: قاطعیت قوه قضاییه و تسریع در برخورد با مفسدین اقتصادی از نخستین‌ترین مطالبات ما از قوه قضاییه است برخورد قاطعانه و متن، اطلاع‌رسانی به عنوان یک وظیفه از دیگر مطالبات به شمار آید.
آیت‌الله جزایری پرهیز از بزرگنمایی را از قوه قضاییه خواستار شد و ادامه داد: بزرگنمایی باعث مأیوس شدن مردم می‌شود، آدم‌های پاک و مطلع در کشور زیاد است.
وی با بیان اینکه هر کاری باید مسیر قانونی خود را طی کند، بیان کرد: نباید نسبت به اعدام کردن مفسدان فشار آورد و باید موازین اسلام مو به مو اجرایی شود و مفسدین اقتصادی به میزانی پول‌پرست هستند که مصادره اموال آنها از اعدام سخت‌تر است.
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: از وزارت امور خارجه در زمینه اقتصادی هیچ معجزه‌ای مشاهده نمی‌کنیم در یک یا دو هفته اخیر در ترکیه اختلال اقتصادی ناشی از فشارهای آمریکا ایجاد شد اما دستگاه دیپماسی آنها فورا با کشورهای روسیه، چین و قطر مذاکره کردند که سرمایه‌گذاری انجام شود و طرف مقابل نیز قول همکاری داد.
وی افزود: وزارت امور خارجه بیش از یک سال از برگزاری جلسه آنها در زمینه اقتصادی می‌گذرد اما تاکنون هیچ حرکتی از آنها ندیده‌ایم؛ قطر در بحران اخیر با عربستان سعودی هیچ کمکی نکرده‌ایم و این ضعف دستگاه دیپلماسی ما را می‌رساند.
آیت‌الله موسوی جزایری افزود: وزارت امورخارجه خواب می‌بیند که امپراطوری ایران باستان است نباید به کسی خواهش کند یا از کسی چیزی بخواهد چرا وزارت امور خارجه ما ضعیف است.
انتهای پیام/
برچسب‌ها:
آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار