وزیر نفت: تولیدات پالایشگاهی کشور به ۳ میلیون بشکه در روز خواهد رسید

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۲:۰۰ ب٫ظ
وزیر نفت: تولیدات پالایشگاهی کشور به ۳ میلیون بشکه در روز خواهد رسید [ad_1] اهواز – ایرنا – وزیر نفت گفت:طبق پیش بینی ها و برنامه ریزی های انجام شده میزان تولیدات پالایشگاهی کشور تا پایان برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور به سه میلیون بشکه در روز خواهد رسید. به گزارش ایرنا بیژن نامدار زنگنه عصر امروز در آیین آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – وزیر نفت گفت:طبق پیش بینی ها و برنامه ریزی های انجام شده میزان تولیدات پالایشگاهی کشور تا پایان برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور به سه میلیون بشکه در روز خواهد رسید. به گزارش ایرنا بیژن نامدار زنگنه عصر امروز در آیین آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان با بیان این که ظرفیت پالایشگاهی کشور در حال حاضر یک میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه است اضافه کرد: از این میزان ۳۶۰ هزار بشکه در پالایشگاه ستاره خلیج فارس، ۴۸۰ هزار بشکه در پالایشگاه سیراف، ۱۰۰ هزار بشکه در پالایشگاه شیراز، ۱۵۰ هزار بشکه در پالایشگاه آبادان ، ۱۵۰هزار بشکه نیز در پالایشگاه جاسک و مابقی در سایر پالایشگاهها تولید می شود.
وی بیان کرد: گرایش ما در بخش تولیدات پالایشگاهی به سمت صادرات است زیرا که در سال آینده نیازی جز به گازوییل و بنزین در سیستم حمل و نقل کشور نداریم.
وی در ادامه به اهمیت نوسازی پالایشگاه آبادان اشاره کرد و گفت: تاسیسات این پالایشگاه کهنه و قدیمی است و با این وضعیت نمی تواند ادامه دهد که خوشبختانه بخش اصلی فاینانس آن درست شده تا امروز نوسازی آن آغاز شود.
وزیر نفت با اشاره به اینکه آبادان نماد ملی شدن صنعت نفت است بیان کرد: اولین تاسیسات جدید صنعتی ایران در پالایشگاه آبادان ایجاد شد و پیش از پالایشگاه آبادان صنعت شاخصی در کشور نداشتیم.
وی ادامه داد:برخی از تاسیسات پالایشگاه آبادان در حال حاضر نمادین هستند و بخشی از آن ها حتی با پرچ به هم وصل شده است و برای همین بعد از نوسازی، تجهیزات آن را خراب نمی کنیم تا تبدیل به موزه صنعتی شود و در بخش گردشگری نیز به کار گرفته شود.
وزیر نفت با بیان اینکه آبادان فقط تاریخ نفت ایران نیست بلکه بخشی از تاریخ نفت جهان است اظهار کرد: بسیاری از اولین ها را می توان در آبادان مشاهده نمود.
وی گفت:با اجرای طرح عملیات و تثبیت ظرفیت پالایشگاه از یک واحد ضررده به سمت واحدی سودده خواهیم رسید و اشتغال خوبی در این بخش ایجاد خواهیم کرد ضمن اینکه آبادان از نظر نیروی فنی از ظرفیت خوبی برخوردار است.
زنگنه تاکید کرد: در پالایشگاه جدید آبادان میزان مازوت مصرفی به شدت کم می شود و این قدم اولی است که برای بهینه سازی پالایشگاه ها در این دوره انجام می دهیم و به طور کلی در برنامه توسعه ششم بهینه سازی پالایشگاهها را مد نظر قرار داده ایم.
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به همراه چهار وزیر نیرو، جهاد کشاورزی، صنعت معدن و تجارت و نفت به منظور افتتاح چند طرح مهم اقتصادی و حضور در چند جلسه امروز دوشنبه به استان خوزستان سفر کرده اند.
۷۱۵۸/۷۱۶۴
خبرنگاران: زینب فرحانی،عاطفه جوادی** انتشار دهنده: محسن بهاروند

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار