وزیر کشور: خوزستان یکی ازاستانهای پایلوت در طرح ساماندهی حاشیه نشینی

تاریخ انتشار: جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۶:۰۱ ق٫ظ
وزیر کشور: خوزستان یکی ازاستانهای پایلوت در طرح ساماندهی حاشیه نشینی [ad_1] اهواز-ایرنا- وزیر کشور در اهواز گفت: طرح جامعی در تهران ظرف حدود دو ماه برای ساماندهی حاشیه نشینی تهیه شده که در این طرح سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و خوزستان فعلا به‌عنوان پایلوت انتخاب شده اند. به گزارش ایرنا ، عبدالرضا رحمانی فضلی شامگاه پنجشنبه در حاشیه جلسه شورای اجتماعی خوزستان […]

[ad_1]


اهواز-ایرنا- وزیر کشور در اهواز گفت: طرح جامعی در تهران ظرف حدود دو ماه برای ساماندهی حاشیه نشینی تهیه شده که در این طرح سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و خوزستان فعلا به‌عنوان پایلوت انتخاب شده اند. به گزارش ایرنا ، عبدالرضا رحمانی فضلی شامگاه پنجشنبه در حاشیه جلسه شورای اجتماعی خوزستان با موضوع حاشیه نشینی و بحران های اجتماعی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: موضوع حاشینه‌نشینی و سکونت گاه‌های غیررسمی از آسیب‌ های اجتماعی است که در خوزستان و اهواز در اولویت نخست ما قرار گرفته است.
وی گفت: در این زمینه با توجه به حضور استاندار خوزستان و مسئولان در شورای اجتماعی و توضیحاتی که ارایه شد،
پس از بررسی مسائل و مشکلات استان به ویژه کلانشهر اهواز در زمینه حاشیه نشینی و مراکز سکونت گاه‌های غیررسمی تقسیم کار بین دستگاه های اجرایی صورت گرفت.
وی گفت: موضوع آسیب های اجتماعی و ساماندهی آن از جمله موضوعات مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده و ما نیز به صورت جدی پیگیر آن هستیم.
وزیر کشور ادامه داد: برای اجرای این طرح زمان بندی و منابع مالی نیز درنظر‌ گرفته شده تا این طرح جامع به خوبی در خوزستان اجرا شود.
وی بیان کرد: جلسه شورای اجتماعی استان برای ایجاد هماهنگی هرچه بیشتر میان دستگاه‌های خوزستان برگزار و مقرر شد تمام دستگاه‌ها متناسب با شرح وظایف درنظر گرفته شده و با اولویت و درنظر گرفتن منابع داخلی براساس وظیفه ذاتی خود این طرح را پیگیری و اجرایی کنند.
رحمانی فضلی تصریح کرد: امید می رود ظرف سه ماه آینده که بار دیگر برای ارزیابی پیشرفت کار به خوزستان سفر می کنیم، این طرح مسیر خوبی را طی کرده باشد.
وی اظهار کرد: این طرح جامع قرار است در سال جاری در استان های سیستان و بلوچستان، خوزستان (شهر اهواز) و خراسان رضوی(شهر مشهد) اجرایی شود و تا پایان سال ۹۶ نیز گزارشی در خصوص روند اجرایی آن به رهبر معظم انقلاب ارائه می شود.
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور روز چهارشنبه و پنجشنبه به خوزستان سفر کرد و در جلسات مختلفی با حضور مدیران و مسئولان استان مشکلات موجود را بررسی کرد.
همچنین وزیر کشور روز پنجشنبه به همراه جمعی از مسئولان کشوری و استانی از تالاب شادگان و بندر شادگان بازدید کرده و در جلسه اقتصاد مقاومتی در شهرستان شادگان حضور یافت و سپس برای افتتاح ساختمان جدید مدیریت بحران استانداری خوزستان و حضور در جلسه شورای اجتماعی خوزستان به اهواز بازگشت.
شبک**۷۱۵۲ /۶۰۰۲**۱۳۹۲خبرنگار: محمدرضاخبازان*تنظیم: کبری آقازری**انتشار: ابوالفضل بابایی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار