ولادت با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) مبارک باد

تاریخ انتشار: شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ | ۲۲:۵۶ ب٫ظ
ولادت با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) مبارک باد خوزستان – قلم ماندگار، نیمه شعبان در تاریخ قمری مصادف با ولادت دوازدهمین امام شیعیان، حضرت مهدی (عج) است. امام زمان(عج) در تاریخ ۱۵ شعبان سال ۲۵۵ یا ۲۵۶ هجری قمری به دنیا آمدند. سالروز میلاد با سعادت منجی عالم بشریت بر عموم مسلمانان جهان مبارک باد.

قلم ماندگار:

شد نیمه شعبان و جهان گشت جوان / از مقدم پاک آن ولی سبحان

آن پرده نشین کاخ وحدت امروز / بنمود رخ از پرده و گردید عیان

به گزارش قلم ماندگار، نیمه شعبان در تاریخ قمری مصادف با ولادت دوازدهمین امام شیعیان، حضرت مهدی (عج) است. امام زمان(عج) در تاریخ ۱۵ شعبان سال ۲۵۵ یا ۲۵۶ هجری قمری به دنیا آمدند. علت اختلاف در سال تولد ایشان به این دلیل است که در ایام قدیم تاریخ را با حروف ابجد می‌نوشتند و درباره سال تولد امام زمان (عج) بین دو واژه «نور» و «نهر» در رسم‌الخط مورخین اختلاف است.

روز ولادت منجی عالم بشریت یا به عبارتی نیمه شعبان یکی از بزرگ‌ترین اعیاد نزد شیعیان است که در این روز خصوصاً در کشور ایران جشن‌های بسیار بزرگی گرفته می‌شود و همه مردم به خاطر ولادت امام زمان (عج) به جشن و شادمانی می‌پردازند. از ویژگی‌های نیمه شعبان آن است که بر اساس روایات در شب نیمه شعبان تقدیر هر کسی تا سال آینده نوشته می‌شود و روزی هر کس در این شب مشخص می‌گردد.

از امام جعفر صادق علیه‌السلام روایت است که از امام محمدباقر علیه‌السلام در مورد فضیلت شب نیمه شعبان سؤال شد. امام فرمود آن شب بعد از لیله القدر افضل شب‌هاست. در تقویم رسمی کشور نیمه شعبان مقارن با روز اول اردیبهشت ۹۸ است که به مناسبت فرارسیدن این روز فرخنده مجموعه‌ای از پیامک‌های زیبا و جدید را برای شما کاربران گرامی آماده کرده ایم که امیدواریم از آن لذت ببرید.

مدیریت پایگاه خبری قلم ماندگار، سالروز میلاد با سعادت منجی عالم بشریت برپاکننده قسط و عدل حضرت ولیعصر، امام زمان، مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف را به عموم مسلمانان جهان تبریک عرض می نماید.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار