اخبار اربعین از پایگاه پلیس

پایش تصویری خودرویی در در مرز‌های چهارگانه

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ | ۰۸:۰۲ ق٫ظ
پایش تصویری خودرویی در در مرز‌های چهارگانه خوزستان- قلم ماندگار- جانشین پلیس آگاهی ناجا از بکارگیری تجهیزات نوین پایش تصویری خودرویی در مرز‌های چهارگانه خبر داد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار  به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار مسعود منفرد گفت: از ۱۳ تا ۲۰ مهر، در مرز‌های چهارگانه ۶ دستگاه خودرو دزدی شناسایی و بلافاصله توقیف و برای طی مراحل قانونی به پارکینگ منتقل شدند.

وی در ادامه به ۲۸ دستگاه خودروی دارای دستور قضائی توقیف نیز اشاره کرد و افزود: پلیس آگاهی در صورت برخورد با وسایل نقلیه بدون پلاک، پلاک مخدوش، جعلی و دست نویس در سطح معابر و محور‌های مواصلاتی آنان را متوقف و برخورد قانونی لازم را به عمل می‌آورد.
جانشین پلیس آگاهی ناجا با اشاره به کنترل و پایش تصویری بیش از ۶۱ هزار خودرو در مرز‌های چهارگانه، تصریح کرد: پلیس آگاهی بر اساس مأموریت‌های ابلاغی، خودرو‌های دارای سابقه دزدی را به سرعت شناسایی و متوقف می‌نماید.
وی در ادامه حفاظت از وسایل نقلیه عمومی، شخصی و اموال زائران را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی به صورت شبانه روزی در مرز‌های چهارگانه مستقر بوده و آماده ارائه خدمات پلیسی به زائران اربعین حسینی (ع) می‌باشند.
سردار منفرد از زائران خواست از رها کردن اموال با ارزش و اوراق هویتی خود در داخل خودرو پرهیز کرده و خودروی خود را در پارکینگ‌های عمومی مورد تایید پلیس پارک کنند.
سرهنگ اشرفی، فرمانده قرارگاه امیرالمومنین (ع) ناجا
 افزایش خدمت رسانی یگان‌های ویژه در بازگشت زائران اربعین 
فرمانده قرارگاه امیرالمومنین (ع) ناجا گفت: خدمات رسانی یگان‌های ویژه به زائران در بازگشت افزایش می‌یابد.
فرمانده قرارگاه امیرالمومنین علی (ع) تیپ دوم یگان‌های ویژه ناجا گفت: خدمات رسانی یگان‌های ویژه به زائران در موج بازگشت افزایش خواهد یافت .
سرهنگ غلامرضا اشرفی  از همکاری، هماهنگی و تعامل بسیار خوب زائران با خادمان خود در قرارگاه ظفر یگان‌های ویژه ناجا مستقر در مرز‌های خروجی کشور به سبب مشارکت در برقراری و ثبات نظم و امنیت تقدیر و تشکر کرد.
وی گفت: خوشبختانه مجموعه قرارگاه ظفر یگان‌های ویژه ناجا که متشکل از قرارگاه‌های حضرت رسول اکرم (ص)، حضرت امیرالمومنین علی (ع) و قرارگاه حضرت زهرا (س) فعال در مرز مهران و همچنین قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و قرارگاه امام حسین (ع) در مرز‌های شلمچه و چذابه و مرز خسروی است با تجارب ارزشمند سال‌های گذشته و تدابیر و برنامه ریزی‌های بموقع میدانی و تعامل و هماهنگی دیگر دستگاه‌های خدمات رسان، عملکرد خوبی دارد.
فرمانده قرارگاه امیرالمومنین علی (ع) تیپ دوم یگان‌های ویژه ناجا با بیان اینکه زائران اباعبدالله الحسین (ع) سفر خود را به خوبی مدیریت کرده اند، گفت: قرارگاه حضرت امیرالمومنین علی (ع) تیپ دوم یگان‌های ویژه ناجا دوشادوش دیگر قرارگاه‌های مستقر در مرز‌های چهارگانه ضمن انجام وظیفه اصلی که همان تامین نظم و امنیت این کنگره عظیم است، خدمات مردم یاری مختلفی را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.
وی با بیان اینکه بخش‌ها و پلیس‌های تخصصی مختلف نیروی انتظامی به ویژه یگان‌های ویژه، هر اقدامی را که نتیجه آن نشاندن لبخند رضایت بر لبان مردم باشد را انجام خواهد داد، اظهار داشت: اقتدار برای هنجارشکنان و مخلان نظم و امنیت و رافت و مهربانی برای عموم مردم است.
فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور
اعزام ۴۰ هزار زائر اربعین از ۹ فرودگاه بین المللی کشور
فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از آمادگی این پلیس برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در ۹ فرودگاه کشور خبر داد.
 سردار حسن مهری گفت: تا امروز بیش از ۴۰ هزار زائر اربعین حسینی از ۹ فرودگاه بین المللی کشور از جمله؛ فرودگاه حضرت امام خمینی (ره)، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد، کرمانشاه، کرمان، ایلام و کیش به قصد زیارت عتبات عالیات از کشور خارج شده اند.
وی افزود: فرودگاه‌های اهواز و آبادان نیز به عنوان پایانه مقصد، پذیرای زائرانی هستند که قصد خروج از کشور از مرز‌های زمینی را دارند.
فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور افزود: با برگزاری جلسات و تمهیدات پیش بینی شده با ارگان‌های مربوطه در اعزام زائران اربعین به لطف خداوند این عملیات گسترده و حساس به بهترین شکل در حال برگزاری است.
وی ادامه داد: پیش از اجرای ماموریت اربعین جلسات توجیهی و آموزشی متعددی برای کارکنان برگزار و وظایف هربخش یا شخص به دقت مشخص شده تا هیچ گونه خلاء امنیتی در حوزه ماموریتی وجود نداشته باشد
سردار مهری گفت: پلیس فرودگاه با راه اندازی قرارگاه اربعین و دریافت تدابیر سلسله مراتب فرماندهی و همکاری با دیگر نهاد‌های فرودگاهی، تمام توان عملیاتی خود را در خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به زوار اربعین حسینی (ع) به کار گرفته است.
فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور افزود: با توجه به جمعیت زیاد مشتاقان زیارت اربعین حسینی، مسافران طوری برنامه ریزی کنند که به موقع جهت تشریفات پروازی در فرودگاه حاضر شده و همچنین از قبول هرگونه امانت از دیگران خودداری کنند.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا
بازگردانی ۵۵۰ نفر از افراد فاقد مدارک قانونی در مراسم اربعین
رئیس پلیس پیشگیری ناجا با تشریح اهمیت ماموریت کنترل لایه به لایه جمعیت از بازگردانی نزدیک به ۵۵۰ نفر از مسافران بدون مدارک معتبر در مسیر تردد زائران اربعین خبر داد.
سردار “محمد شرفی با اشاره به تلاش شبانه‌روزی مجموعه کارکنان پلیس پیشگیری ناجا برای تامین امنیت و ایمنی زائران اربعین حسینی(ع) اظهار کرد: مهم‌ترین ماموریت پلیس پیشگیری ناجا در طول راهپیمایی اربعین حسینی کنترل لایه به لایه جمعیت است با این مفهوم که کارکنان آموزش دیده این پلیس تخصصی در سطوح مختلف و در نقاط واقع در مسیر حرکت زائران لایه‌های متعددی را ایجاد و در مواقع لزوم به صورت تدریجی و در آرامش کامل تدابیر ابلاغی قرارگاه مرکزی اربعین ناجا را اجرایی می کنند.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا خاطرنشان کرد: با توجه به چنین ویژگی‌های خاصی که در این ماموریت وجود دارد، تنها مجموعه پلیس پیشگیری در نیروی انتظامی است که توان انجام چنین وظیفه‌ای را دارد، بنابراین به لطف پرودگار متعال و همکاری اقشار مختلف تاکنون نیز در انجام این ماموریت توفیق دارند و به نحوی شایسته از عهده این وظیفه سنگین و حساس بر‌آمده‌ایم.
این مقام ارشد انتظامی افزود: در بحث جلوگیری از خروج اشخاصی که دارای روادید، اوراق شناسایی و گذرنامه معتبر نیستند، یگان‌های بسیاری از نیروی انتظامی در انجام این ماموریت مشارکت دارند که تلاش و توفیق آنان در اجرای این طرح، شایسته تقدیر است، اما این تنها مجموعه پلیس پیشگیری است که بررسی مدارک و روادید زائران عزیز را نه در یک منطقه محدود و متمرکز، بلکه در یک سطح وسیع و در تمام گستره تردد زوار انجام داده و به همین دلیل این اقدام منحصر به فرد و شایان توجه است.
وی ادامه داد: مجموعه پلیس پیشگیری ناجا در همین راستا و تا امروز در مجموعه استان‌ها و محورهای واقع شده در مسیر تردد زائران از عبور نزدیک به ۵۵۰ نفر از مسافران بدون مدارک معتبر جلوگیری کرده است که ۱۴۶ نفر از آنان را اتباع خارجی تشکیل می‌دهند.
فرمانده قرارگاه ابوذر اربعین حسینی(ع) ؛ تدابیر دقیق و برنامه‌ریزی شده، استقرار ایستگاه‌های بازرسی متعدد و با پوشش سراسری و تحت کنترل قرار دادن مسیرهای فرعی، حضور نیروهای آموزش دیده و توجیه شده، تلاش شبانه روزی و حضور مستقیم هیئت رئیسه و معاونان ستادی پلیس پیشگیری در منطقه را از علت های موفقیت این پلیس در امر کنترل و بازگرداندن افراد فاقد مدارک قانونی و معتبر توصیف کرد.
وی از زائران اباعبداله الحسین(ع) خواست همکاری کامل با خدمتگزاران خودشان در نیروی انتظامی داشته باشند و به توصیه‌های پلیس توجه کنند.
سرهنگ حسینی، معاون بهداد ناجا
 بسیج نیرو‌ها و تجهیزات در پشتیبانی از ماموریت بزرگ اربعین 
معاون بهداد ناجا گفت: تیم‌های امدادی تا پایان ماموریت اربعین در محور‌های منتهی به ۴ پایانه مرزی شلمچه، چذابه، مهران و خسروی مستقر هستند.
سرهنگ محمد رضا حسینی افزود: تیم‌های امدادی، آمبولانس، تجهیزات بهداشتی و درمانی مورد نیاز به مرز‌های خسروی، چذابه، شلمچه و مهران اعزام شده و پوشش امدادی از ماموریت اربعین را در ایام تردد زائران اجرا می‌کنند.
وی گفت: علاوه بر ۳ استان کرمانشاه، خوزستان و ایلام، مراکز بهداد سایر استان‌ها و بهداد یگان ویژه و مرزبانی نیز با تمام توان و ظرفیت با اعزام نیروی انسانی، تجهیزات و آمبولانس در این ماموریت بزرگ مشارکت دارند.
معاون بهداد افزود: با هدف تقویت پشتیبانی از ماموریت اربعین، سامانه‌های پزشکی از راه دور (تله مدیسین) معاونت بهداد ناجا در ۴ پایانه مرزی شلمچه، چذابه، مهران و خسروی راه اندازی شده است. این سامانه‌ها با قابلیت برقراری ارتباط با بیمارستان فوق تخصصی، ولی عصر (عج) ناجا و ستاد اربعین ناجا واقع در مرز مهران، امکان ارائه مشاوره‌های پزشکی و مداخلات درمانی از راه دور را فراهم می‌کند.
وی در ادامه از بکارگیری ۲ سامانه مجهز درمانگاه سیار خبر داد و اضافه کرد: یکی از این سامانه‌ها در مرز مهران و سامانه دیگر با استقرار در مرز چذابه آماده ارائه خدمات بهداشتی، امدادی و درمانی به کارکنان شرکت کننده در ماموریت اربعین و زائران می‌باشد.
دکتر حسینی افزود: ۲۰ هزار کیف بهداشتی شامل ماسک ساده و فیلتردار، صابون، خمیر دندان، مسواک، اسپری دافع حشرات و چسب زخم نیز تهیه شده است.
معاون بهداد ناجا یادآور شد: طی رایزنی‌های معاونت بهداد با معاونت عملیات و هوا ناجا و ستاد اربعین تدابیر لازم در خصوص انتقال هوایی مجروحان احتمالی در جریان ماموریت اربعین صورت گرفته است.
دکتر حسینی با اشاره به اینکه امسال علاوه بر مرز‌های شلمچه، چذابه و مهران امکان تردد زائران از مرز خسروی نیز میسر شده است، خاطرنشان کرد: در طول ماموریت اربعین، وضعیت بهداشت، تغذیه و سلامت کارکنان در اماکن اسکان پیش بینی شده در ۴ پایانه مرزی تحت پایش و نظارت تیم‌های سیار بهداشتی قرار خواهد داشت و بازرسان و مسئولان معاونت بهداد ناجا به صورت مستقیم و غیر مستقیم روند خدمات رسانی به کارکنان را رصد می‌کنند.
انتهای پیام/
آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار