پرداخت ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون بخش کشاورزی در دزفول

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۴ ب٫ظ
پرداخت ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون بخش کشاورزی در دزفول [ad_1] دزفول – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت:از ابتدای امسال تاکنون ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون به کشاورزان این شهرستان پرداخت شده است. احمد زارعی روز پنجشنبه به ایرنا افزود:یکی از طرح های مهم مدیریت جهاد کشاورزی دزفول در سال ۹۵ مکانیزاسیون بخش کشاورزی می باشد لذا جذب ادوات و ماشین های بخش […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت:از ابتدای امسال تاکنون ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون به کشاورزان این شهرستان پرداخت شده است. احمد زارعی روز پنجشنبه به ایرنا افزود:یکی از طرح های مهم مدیریت جهاد کشاورزی دزفول در سال ۹۵ مکانیزاسیون بخش کشاورزی می باشد لذا جذب ادوات و ماشین های بخش کشاورزی در بخش زراعت ،باغبانی ،شیلات و دام طیور در حال انجام است .
وی افزود:طرح بکارگیری ادوات جدید با اعطای تسهیلات بانکی و کمک هزینه های بلاعوض به متقاضیان خرید و تامین ادوات و دنباله بندی ها و همچنین ماشین آلات بخش کشاورزی صورت گرفته است.
زارعی گفت: این تسهیلات بانکی از سوی بانک کشاورزی جهت خرید ماشین آلات کشاورزی به بهره برداران بخش کشاورزی در شهرستان دزفول پرداخت شده و پیش بینی می شود تا پایان سال این رقم به ۹۰ میلیارد ریال برسد.
زارعی گفت:همچنین در راستای اجرای این طرح پنج دستگاه کارنده ریزدانه کشت کلزا نیز به صورت بلاعوض تامین و جذب شد.
مدیر جهاد کشاورزی دزفول به اهمیت اجرای این طرح اشاره کرد و گفت:جذب ادوات و ماشین آلات جدید ،ایجاد اشتغال مولد در بخش کشاورزی،مکانیزه کردن کشاورزی ،بازسازی و نوسازی ماشین آلات فرسوده و قدیمی ،جلوگیری از افت ریزش و سایر ضایعات محصولات مختلف در حین برداشت محصول و بالا بردن ضریب مکانیزاسیون از جمله فواید اجرای این طرح می باشد.
وی گفت:پارسال بین ۱۱٫۵ تا ۱۲ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون به کشاورزی دزفول پرداخت شد.
سالانه سه میلیون تن محصول شامل ۱۲۰ نوع محصول مختلف زراعی و باغی در دزفول تولید می شود.
۷۲۷۸/۶۰۶۸
خبرنگار:رقیه کردی-انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار