مدیر پروژه حفاری میدان نفتی آزادگان جنوبی در شرکت ملی حفاری ایران:

پروژه حفاری ۲۰ + ۳ حلقه چاه توسعه ای با ۹۸ درصد پیشرفت در مراحل پایان کار است

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۹ ق٫ظ
پروژه حفاری ۲۰ + ۳ حلقه چاه توسعه ای با ۹۸ درصد پیشرفت در مراحل پایان کار است مدیر پروژه حفاری در میدان نفتی آزادگان جنوبی در شرکت ملی حفاری ایران گفت: اجرای پروژه حفاری ۳ + ۲۰ حلقه چاه توسعه ای در این میدان با ۹۸ درصد پیشرفت کار در مراحل پایان کار قرار دارد.

قلم ماندگار/ خوزستان:

مدیر پروژه حفاری در میدان نفتی آزادگان جنوبی در شرکت ملی حفاری ایران گفت: اجرای پروژه حفاری ۳ + ۲۰ حلقه چاه توسعه ای در این میدان با ۹۸ درصد پیشرفت کار در مراحل پایان کار قرار دارد.

به گزارش قلم ماندگار به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران محمد خاوری نژاد روز سه شنبه (۱۷ شهریورماه) در توضیح بیشتر در این باره افزود: از این تعداد چاه تاکنون حفاری و تکمیل ۲۱ حلقه چاه خاتمه یافته است.

وی با بیان اینکه در ارتباط با پروژه ۳+ ۲۰ چاه تا به حال ۸۱ هزار و ۱۰۳ متر حفاری صورت گرفته اظهار کرد: با توجه به اینکه آغاز این پروژه با مراحل اتمام عملیات حفاری ۴۰ حلقه چاه در این موقعیت از سوی ملی حفاری همزمان گردید در ابتدا عملیات اجرایی با یک دستگاه حفاری کلید خورد و در ادامه به ۹ دکل حفاری افزایش یافت.

خاوری نژاد گفت: با پیشرفت کار پروژه تعداد دکل ها به چهار دستگاه تقلیل و هم اینک با نزدیک شدن به زمان اتمام پروژه تنها دستگاه حفاری ۲۸ فتح در منطقه استقرار دارد.

مدیر پروژه حفاری در میدان نفتی آزادگان جنوبی در شرکت ملی حفاری ایران افزود: چاه های تکمیل شده طبق روال به شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) به عنوان مجری طرح توسعه میادین غرب کارون و از جمله میدان نفتی آزادگان شمالی و جنوبی تحویل می گردد.

وی با اشاره به هم افزایی و همکاری موثر و مستمر میان مدیران اجرایی و متخصصان دو شرکت ملی حفاری و متن، اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران در میدان نفتی آزادگان علاوه بر پروژه ۳+ ۲۰ حلقه چاه، پروژه موسوم به ۱۰ حلقه چاه دیگر را نیز در دست اجرا دارد که در این ارتباط سه دکل سنگین ۳۷ و ۹۲ و دکل فوق سنگین ۶۰ فتح در حال حفاری چاه های توسعه ای می باشند.

خاوری نژاد با این توضیح که متراژ حفاری در این پروژه نیز حدود ۱۲ هزار متر بالغ گردیده است، گفت: پیش بینی می شود پروژه حفاری ۱۰ حلقه چاه تا اوایل سال ۱۴۰۰ به پایان برسد و به کارفرمای پروژه، شرکت مهندسی و توسعه نفت تحویل شود.

گفتنی است: شرکت ملی حفاری ایران تاکنون ۶۴ حلقه چاه در قالب قراردادهای کلید در دست (EPDS) در بخش جنوبی میدان نفتی آزادگان حفاری کرده و ۱۰ حلقه در مراحل اجرا دارد و در بخش ارایه خدمات یکپارچه فنی مهندسی نیز با شرکت مهندسی و توسعه نفت همکاری می نماید.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
قلم ماندگار
محل كد آمار