پنج هزار گردشگر خارجی از مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر دیدن کردند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۵۳ ب٫ظ
پنج هزار گردشگر خارجی از مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر دیدن کردند [ad_1] خرمشهر – ایرنا – رئیس مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر گفت:از ابتدای سال جاری تاکنونٰ پنج هزار گردشگر خارجی از موزه جنگ و مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر دیدن کردند. سرهنگ ثامر چنعانی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت:گردشگران خارجی بیشتر از کشورهای حوزه آمریکای لاتین، آفریقا، آلمان، مالزی، اندونزی، عراق، یمن، […]

[ad_1]


خرمشهر – ایرنا – رئیس مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر گفت:از ابتدای سال جاری تاکنونٰ پنج هزار گردشگر خارجی از موزه جنگ و مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر دیدن کردند. سرهنگ ثامر چنعانی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت:گردشگران خارجی بیشتر از کشورهای حوزه آمریکای لاتین، آفریقا، آلمان، مالزی، اندونزی، عراق، یمن، چین، ژاپن و کشورهای حاشیه خلیج فارس از مرکز فرهنگی دفاع مقدس دیدن کردند و این گردشگران معمولا به صورت کاروانی، گروهی، خانوادگی، جشنواره ای یا انفرادی در موزه جنگ و مرکز فرهنگی حضور یافتند.
وی شمار گردشگران خارجی سال گذشته بازدید کننده از این مرکز فرهنگی را شش هزار گردشگر عنوان کرد و افزود: پیش بینی می شود تا نوروز ۹۶ شمار گردشگران خارجی افزایش یابد.
سرهنگ چنعانی در ادامه گفت: گردشگران خارجی ضمن دیدار از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در خوزستان نظیر یادمان های دهلاویه، هویزه، والفجر ۸ اروندکنار، مسجد جامع خرمشهر و یادمان شهدای شلمچه و موزه جنگ دیدن کردند.
*** روزانه بین دو هزار تا سه هزار نفر از اعضای کاروان های راهیان نور از موزه دفاع مقدس خرمشهر دیدن می کنند
رئیس مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر در ادامه سخنانش گفت:روزانه حدود دو تا سه هزار نفر از اعضای کاروان های راهیان نور از مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر دیدن می کنند.
سرهنگ چنعانی اضافه کرد:حرکت کاروان های دانش آموزی مقطع دبیرستان به سمت یادمان های عملیات دفاع مقدس جنوب خوزستان از ۱۲ مهرماه سال جاری آغاز شده و اوج اعزام کاروان های دانش آموزی و دانشجویی برادران بهمن و اسفند افزایش می یابد.
وی شمار بازدید کنندگان کاروان های راهیان نور و مهمانان نوروزی از این مرکز از اسفند ماه سال گذشته تا فروردین سال ۹۵ را ۱۲۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: پیش بینی می شود امسال جمعیت بازدید کنندگان در پیک نوروزی افزایش یابد.
**** آماده سازی سنگرهای نمادین دفاع مقدس در موزه جنگ
رئیس مرکز فرهنگی دفاع مقدس همچنین آماده سازی سنگرهای نمادین دفاع مقدس در کریدور محوطه بیرون موزه جنگ خرمشهر را یادآور شد و افزود:کریدور محوطه بیرون موزه جنگ که سنگر فرماندهی عملیات بیت المقدس و تمثال رزمندگان دوران دفاع مقدس در آن طراحی شده و همچنین در محوطه بیرون موزه جنگ محل روایتگری فضا سازی شده است.
سرهنگ چنعانی گفت: فضای محوطه بیرون که با ماشین های گمرک به صورت ایستاده، نمونه ای از صحنه های جنگ طراحی شده، این صحنه مانند صحنه هایی که نیروهای عراقی در مناطق باز، برای مانع شدن از فرود بالگردها و پیاده شدن نیروی های رزمنده، برای پر کردن محوطه باز ماشین و خودروهای سواری، تیر برق، نخل های بی سر را در زمین کاشته بوده اند، در این محوطه صحنه بازسازی شده است.

*** تالار 'خرمشهر امروز' بزودی در موزه جنگ به بهره برداری می رسد
رئیس مرکز فرهنگی دفاع مقدس گفت:به منظور راه اندازی تالار' خرمشهر امروز' در موزه جنگ خرمشهر ۳۰ فریم عکس از ۳۰ نقطه شهر خرمشهر در دوران دفاع مقدس گرفته شده و ۳۰ عکس نقاط مذکور از همان زاویه گرفته شده و در یک جا در معرض دید قرار می گیرد.
سرهنگ چنعانی با بیان اینکه تالار خرمشهر امروز آماده سازی شده و اواخر اسفندماه بهره برداری می شود، گفت: در تالار ‘خرمشهر امروز’ همان گونه که مردم به خرمشهر بازگشتند، اقدامات دوران بازسازی طراحی شده است.
وی ادامه داد:موزه خرمشهر آثار واقعی و ماندگار دفاع مقدس است و از منطقه عملیاتی بیت المقدس و شلمچه گردآوری شده است.

*** بازآرایی ویترین های موزه جنگ خرمشهر
رئیس مرکز فرهنگی دفاع مقدس گفت:امسال بازآرایی ویترین های تالارهای مقاومت و فداکاری مردم خرمشهر، تالار اشغال، تالار عملیات بیت المقدس و تالار پیروزی و بازگشت مردم به خرمشهر از لحاظ نورپردازی و نوسازی آثار به جا مانده از جنگ تحمیلی انجام شد.
سرهنگ چنعانی اظهار داشت:همه تالارها را از نظر محتوایی بازآرایی شده و قاب برخی از تابلوها نیز تعویض شد.
وی آماده سازی غرفه کودک و نوجوان را از اقدامات جدید امسال موزه جنگ عنوان کرد و گفت:یکی از اقدامات جدید امسال در یکی از تالارهای موزه آماده سازی شده غرفه کودکان است که ۲۵ اسفندماه افتتاح می شود.
سرهنگ چنعانی اظهار داشت:در این غرفه کودکان و نوجوانان به مدت دو ساعت می تواند از پخش فیلم همچون شهید بهنام محمدی، روایت گری جنگ، نقاشی جنگ، کتابخانه جنگ بهره برداری کنند.
سرهنگ چنعانی افزود:همچنین در غرفه کودک و نوجوان علاوه بر تصاویر حضور نوجوانان در جنگ تحمیلی، تصاویر از کودکانی که با حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در زمان جنگ باقی مانده در معرض دید قرار گرفته است.
۷۱۰۰/۶۱۲۵ خبرنگار:کمیله حجازی **انتشاردهنده: سیدبهادر حسینی
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
شهردار اهواز
قلم ماندگار
تابناك وب
قلم ماندگار
محل كد آمار