پیشرفت علمی و فناوری کشور حاصل قطع رابطه با آمریکاست

تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۹:۵۸ ب٫ظ
پیشرفت علمی و فناوری کشور حاصل قطع رابطه با آمریکاست [ad_1] دزفول – ایرنا – امام جمعه دزفول با اشاره به پیشرفت های علمی و فناوری کشور در سالهای اخیر گفت:این پیشرفت ها حاصل قطع رابطه با آمریکا بوده است. به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلای امام علی (ع) دزفول با اشاره به […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – امام جمعه دزفول با اشاره به پیشرفت های علمی و فناوری کشور در سالهای اخیر گفت:این پیشرفت ها حاصل قطع رابطه با آمریکا بوده است. به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلای امام علی (ع) دزفول با اشاره به سالروز قطع رابطه سیاسی ایران با آمریکا افزود:امروز کشورمان در بخش های مختلف علمی و فناوری پیشرفت های فراوانی بدست آورده است و شتاب علمی کشور به واسطه جوانان برومند ایران اسلامی قابل توجه بوده که اینها حاصل قطع رابطه با آمریکاست.
وی افزود:انرژی صلح آمیز هسته ای حق مسلم ماست و هیچ کدام از دشمنان حق ندارند ما را از این حق مسلم بازدارند .
خطیب جمعه دزفول در ادامه با اشاره به مذاکره صورت گرفته با آمریکا افزود:نتیجه این مذاکرات دشمنی بیشتر آمریکا نسبت به ایران بود و افرادی که فکر می کردند با مذاکره مشکلات کشور حل می شود به خلاف این امر رسیدند زیرا خوی استکباری آمریکا اجازه نمی دهد زیربار حرف حق برود.
حجت الاسلام قاضی دزفولی سالروز فناوری هسته ای را نیز گرامیداشت و گفت:آمریکا سیاست دوگانه ای دارد ،اگر داشتن نرم افزار و سلاح هسته ای جرم است برای همه جرم است و این نیست که آمریکا و اسرائیل سلاح هسته ای داشته باشند و دیگر کشورها منع شوند آمریکا برنامه خود را توسعه سلاح هسته ای قرار دهد و بقیه کشورها را منع کند.
امام جمعه دزفول در ادامه به انتخابات مهم ۲۹ اردیبهشت ماه اشاره کرد و افزود:درآستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی قرار داریم و مردم باید توجه کنند انتخاب افراد باید بر اساس معیارهای اسلامی باشد.
حجت الاسلام قاضی در ادامه به در پیش بودن آئین نورانی اعتکاف نیز اشاره کرد و گفت:اعتکاف یک حرکت فراگیر و طلایی برای تحول روحی و معنوی جامعه است و هرساله جوانان شایسته ای در این آئین معنوی شرکت می کنند و صحنه های زیبایی از عبادت،پرستش و بندگی نقش می بندد که برکات بسیاری برای کشور دارد.
وی گفت:بین یک تا ۱٫۵ درصد از جمعیت کل کشور در آئین اعتکاف شرکت می کنند که شرکت این افراد تاثیر فراوانی در مسایل دینی و فرهنگی کشور دارد که امیدواریم از این ظرفیت معنوی حداکثر استفاده شود.
امام جمعه دزفول به وقایع منطقه نیز اشاره کرد و گفت:با شکست تروریست ها در سوریه دشمنان به بهانه حملات شیمیایی علیه سوریه سناریو سازی کردند در حالی که معلوم شد ذخیره شیمیایی تروریست ها عامل حمله شیمیایی بوده است.
وی با محکوم کردن حمله موشکی آمریکا به سوریه افزود: حمله موشکی آمریکا به سوریه در حالی است که برخی کشورهای مرتجع برای عادی سازی رابطه با اسرائیل و ایجاد ائتلاف ضد ایرانی تشکیل جلسه داده اند که امیدواریم این توطئه ها به خودشان برگردد.
وی در فراز دیگری از خطبه های نماز جمعه دزفول به تشریح مسایل و مشکلات اقتصادی کشور پرداخت و گفت: کشور درحال حاضر ۳۳ میلیون نیروی جوان دارد که سرمایه بی نظیری برای کشور است و مسئولان باید از این ظرفیت بزرگ برای رشد و توسعه کشور استفاده کنند.
وی اضافه کرد:دشمن می خواهد بین مردم ، رهبری و روحانیت فاصله بیندازد لذا مسئولان باید گوش شنوا داشته باشند و پای درد دل جوانان بنشینند و حرف دل جوانان را بشنوند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی به سفر معاون اول رئیس جمهوری به دزفول و افتتاح چند طرح صنعتی و تولیدی در این شهرستان نیز اشاره کرد و گفت:افتتاح این طرح ها گام بلند اقتصادی در راستای ایجاد اشتغال و تولید است که امیدواریم این طرح ها تداوم یابند.
خطیب جمعه دزفول در خاتمه به تقاضای تعدادی از نیروهای نخبه و مردمی دزفول از استاندار خوزستان برای دیدار با وی در راستای تشریح مطالبات جوانان این شهرستان اشاره کرد و گفت:این موضوع طی نامه ای به استاندار خوزستان اطلاع داده شد و امیدواریم بزودی این نشست برگزار شود تا ارتباطی متوازن بین اقشار دلسوز جامعه و مسئولان برقرار شده و اقدام عملی در راستای حل مشکلات این شهرستان صورت گیرد.
۷۲۷۸/۶۰۶۸
خبرنگار:رقیه کردی**انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار