پیشرفت ۹۸درصدی طرح نسخه نویسی الکترونیک در خوزستان

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۱ ب٫ظ
پیشرفت ۹۸درصدی طرح نسخه نویسی الکترونیک در خوزستان مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با اشاره به اینکه پیشرفت طرح نسخه نویسی الکترونیک در خوزستان به ۹۸درصد رسیده است افزود: بیمه سلامت خوزستان از حیث پیشرفت طرح نسخه نویسی الکترونیک رتبه دوم کشوری را پس از استان کردستان دارد.

 قلم ماندگار/ خوزستان:

به گزارش قلم ماندگار، مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با اشاره به اینکه پیشرفت طرح نسخه نویسی الکترونیک در خوزستان به ۹۸درصد رسیده است افزود: بیمه سلامت خوزستان از حیث پیشرفت طرح نسخه نویسی الکترونیک رتبه دوم کشوری را پس از استان کردستان دارد.
وی با بیان اینکه در ابتدای طرح نسخه نویسی الکترونیک از ۲ سال پیش مقاومت‌هایی از سوی موسسه های طرف قرارداد صورت گرفته بود ادامه داد: هم اکنون نسخه نویسی الکترونیک در بستر کارآمدی قرار گرفته به گونه‌ای که نسخ الکترونیکی به صورت الکترونیک بررسی، و به همین صورت نیز مطالبات موسسه‌های طرف قرارداد الکترونیکی و غیرحضوری پرداخت می‌شود.
وی گفت: فرآیند نسخه‌نویسی الکترونیک که با شیوع ویروس کرونا شتاب گرفت در کاهش هزینه‌ها از جمله مصرف کاغذ و کاهش وقت رسیدگی بسیار موثر بوده است.
دفترچه درمانی بیمه سلامت به مرور حذف می‌شود
مدیرکل بیمه سلامت خوزستان گفت:با توجه به پیشرفت قابل قبول نسخه نویسی الکترونیکی ، دفترچه‌های درمانی بیمه سلامت نیز به مرور حذف می‌شود.

وی افزود: هم اکنون با چند سازمان بیمه گر در خوزستان که مسوولیت بیمه تکمیلی بیمه شدگان را برعهده دارند در حال رایزنی برای رسیدگی الکترونیکی اسناد هستیم.
توقف طرح ارزیابی وسع
مدیرکل بیمه سلامت خوزستان از توقف طرح ارزیابی وسع از آبان امسال خبر داد و افزود: با توقف این طرح تعداد افراد فاقد هرگونه دفترچه درمانی در خوزستان از ۱۵۰هزار نفر به ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر رسیده است.
بر اساس طرح ارزیابی وسع که پارسال با هدف کاهش هزینه‌های بیمه سلامت اجرایی شد هزینه صدور دفترچه درمانی دهک‌های اول تا سوم رایگان و دهک‌های چهارم تا پنجم مستلزم بخشی یا پرداخت همه هزینه‌های درمانی بود.
خسروی از همه خانوارهای شهری و روستایی خوزستان که فاقد پوشش بیمه‌ای هستند و به هر دلیل تاکنون نتوانسته‌اند دفترچه درمانی دریافت کنند خواست با مراجعه به دفاتر پیشخوان منتخب نسبت به دریافت دفترچه درمانی به صورت رایگان اقدام کنند.
فرهنگ سازی برای پیشگیری
مدیرکل بیمه سلامت خوزستان ضرورت فرهنگ سازی برای پیشگیری از بیماری‌ها توسط رسانه‌ها ، فرهیختگان و دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغی را مورد تاکید قرار داد.
وی با اشاره به هزینه سنگین درمانی بر دوش دولت و مردم بیان کرد: در همه دنیا پیشگیری بر درمان اولویت دارد چون هزینه پیشگیری از بیماری بسیار کمتر است.
از مجموع جمعیت ۴.۷میلیون نفری خوزستان ۲.۴ میلیون نفر زیرپوشش بیمه سلامت هستند.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار