پیشروی پساب نیشکر، محیط زیست خرمشهر را در خطر انداخته است

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۱:۱۹ ب٫ظ
پیشروی پساب نیشکر، محیط زیست خرمشهر را در خطر انداخته است [ad_1] خرمشهر – ایرنا – نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی گفت:پیشروی پساب های نیشکر و حوضچه های ماهی پرورشی در ۴۰ کیلومتری مرکز شهرستان، زیرساخت های شهرستان به ویژه محیط زیست را تهدید می کند. به گزارش ایرنا عبدالله سامری پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی گفت:با توجه […]

[ad_1]


خرمشهر – ایرنا – نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی گفت:پیشروی پساب های نیشکر و حوضچه های ماهی پرورشی در ۴۰ کیلومتری مرکز شهرستان، زیرساخت های شهرستان به ویژه محیط زیست را تهدید می کند. به گزارش ایرنا عبدالله سامری پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی گفت:با توجه به اینکه پساب های تالاب ناصری به سمت مرز پیشروی کرده، هنگ مرزی را مورد محاصره قرار داده و این موضوع، تهدیدی برای امنیت شهر است.
وی تشکیل جلسه فوری شورای تامین در فرمانداری خرمشهر را خواستار شد و گفت: برای رفع این معضل درخواست فوری جلسه شورای امنیت انجام شده و به زودی برگزار می شود.
سامری با بیان اینکه ساماندهی تالاب ناصری فرصتی برای گردشگری آبی مهمانان نوروزی است، افزود: حضور سرمایه گذار برای سرمایه گذاری و رونق گردشگری آبی در تالاب ناصری فرصت مناسبی است، ولی باید تمامی تمهیدات ایمنی و اجتماعی مردم نیز در نظر گرفته شود.
وی اظهار داشت: مسئولان باید تصمیم درستی برای راه رونق گردشگری آبی در تالاب ناصری بگیرند تا سرمایه گذار بتواند در این رابطه سرمایه گذاری کند.
نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد:احداث زهکش برای انتقال و هدایت پساب ها از تالاب ناصری به سمت دریا از تعهدات دولت بود که تاکنون عملی نشده است.
سامری افزود:اگر قسمتی از پساب های حوضچه های ماهی به رودخانه هدایت شود، در کاهش پیشروی پساب ها به سمت مرز و اراضی کشاورزی غرب کارون جلوگیری می شود.
**** بازار صنایع دستی خرمشهر رونق می گیرد
نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش رونق بازار صنایع دستی را از برنامه های نوروز خواند و گفت: برای رونق بازار صنایع دستی در محل پایانه مسافری مرز شلمچه محلی برای عرضه صنایع دستی هنرمندان خرمشهری در نظر گرفته شده تا در معرض دید مسافران خارجی و داخلی قرار گیرد.
سامری افزود: علاوه بر این زمینی برای احداث بازار صنایع دستی ویژه بانوان از سوی شهرداری تدارک دیده شده و قرار است که این بازار از سوی بخش خصوصی ساخته شده و در اختیار بانوان قرار گیرد.
وی ادامه داد: برای رونق بازار سیف نیز دستفروشانی که در مقابل مسجد جامع کالاهای خود را عرضه می کردند به سمت بازار سیف منتقل شدند تا این بازار رونق خود را بدست آورد.
**** از ظرفیت کاروان های راهیان نور در خرمشهر استفاده نمی شود
نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از ظرفیت های کاروان های راهیان نور در خرمشهر استفاده درستی نمی شود، گفت: اردوگاه شهید باکری اقامتگاه راهیان نور در بیرون از شهر خرمشهر قرار گرفته که با راه اندازی خط تاکسی در این ارودگاه ، می توان اعضای کاروان ها را به بازارها، مسجد جامع و مراکز تفریحی و گردشگری انتقال داد تا گردش مالی و رونق اقتصادی در بازار های خرمشهر صورت گیرد.
سامری اظهار داشت: در حال حاضر تردد اتوبوس های کاروان های راهیان نور به جز ضرر هیچ سودی برای این شهر ندارد چون تردد اتوبوس ها در سطح شهر، پل ها، جاده ها و زیرساخت ها را از بین می برند.
وی در ادامه گفت: به رغم اینکه تردد ترافیک سنگین اتوبوس های کاروان های راهیان نور و کامیون های حامل کالاهای صادراتی در جاده اهواز – خرمشهر انجام می شود، برای چهار بانده کردن این جاده از وزیر راه و شهرسازی درخواست شده ولی تاکنون اعتباری تخصیص داده نشده است.
سامری گفت: باید با یک برنامه ریزی منسجم می توان از ورود کاروان های راهیان نور استفاده کنیم که رضایت مردم را نیز در به همرا داشته باشد.
۷۱۰۰/۶۱۲۵ خبرنگار:کمیله حجازی **انتشاردهنده:
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار