چند خبر از شرکت شهرک های صنعتی خوزستان + عکس

تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۲ ق٫ظ
چند خبر از شرکت شهرک های صنعتی خوزستان + عکس قلم ماندگار: بازدید منتخبان رویدادهای استارتاپی و فعالان حوزه صنعت از نمایشگاه بین المللی اینوتکس معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان از برگزاری یک تور صنعتی با محوریت برگزیدگان رویدادهای استارتاپی برگزار شده توسط این شرکت، شرکت های دانش بنیان و فعالان حوزه اقتصاد دانش محور از نمایشگاه بین المللی اینوتکس ۲۰۱۹ در تهران […]

قلم ماندگار:

بازدید منتخبان رویدادهای استارتاپی و فعالان حوزه صنعت از نمایشگاه بین المللی اینوتکس

معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان از برگزاری یک تور صنعتی با محوریت برگزیدگان رویدادهای استارتاپی برگزار شده توسط این شرکت، شرکت های دانش بنیان و فعالان حوزه اقتصاد دانش محور از نمایشگاه بین المللی اینوتکس ۲۰۱۹ در تهران خبر داد.

” حسن چراغی ”  با تشریح اهداف نمایشگاه بین المللی اینوتکس بیان کرد: این نمایشگاه به دنبال تبادل فناوری میان شرکتهای خصوصی، سرمایه گذاری های مشترک، مشارکت در پروژه های تحقیق و توسعه بر مبنای نوآوری و فناوری است زیرا امروزه شرکتهای خصوصی و به طور کلی حوزه اقتصاد به ایده ها و طرح های نو و مبتکرانه نیاز دارد.

وی تصریح کرد: تور صنعتی برگزار شده توسط شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان جهت بازدید از این نمایشگاه، هدفی همچون حمایت از ایده های برتر رویدادهای استارتاپی، تعامل با هیأت های خارجی، دسترسی تولیدکنندگان و ارائه کنندگان خدمات و صاحبین دانش فنی را به مشتریان و سرمایه گذاران برنامه ریزی کرده است.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان عنوان کرد: تقریباً ۱۵ نفر در تور صنعتی بازدید از هشتمین نمایشگاه بین المللی اینوتکس تهران حضور داشتند.

راه اندازی مجدد یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی مسجد سلیمان

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان گفت: یک واحد تولید کننده محصولات لبنی در شهرک صنعتی مسجد سلیمان که به دلیل جانشینی بانک دچار رکود شده بود در سال جاری توسط بانک به متقاضی جدید واگذار و مجددا به چرخه تولید بازگشت.

 ” اخلاق محمدیان ” اظهار کرد: با راه اندازی مجدد این واحد با ظرفیت تولید سالانه ۸۰۰ تن لبنیات، برای ۱۲ نفر بصورت مستقیم و ۱۵۰ نفر بصورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال خواهد شد.

وی در رابطه با شرایط سرمایه گذاری در شهرک صنعتی مسجد سلیمان بیان کرد: ۳۴ واحد تولیدی در شهرک صنعتی مسجد سلیمان به بهره برداری رسیده است که با ایجاد اشتغال برای ۶۰۲ نفر و سرمایه گذاری ۴۰۴ میلیارد ریال در حال فعالیت هستند.

محمدیان یادآور شد: تاکنون ۱۰ واحد که نتوانسته اند به تعهدات خود عمل کنند توسط بانک ها تملک شده اند که از این تعداد، ۷ واحد به متقاضیان جدید واگذار شده و در حال انجام مراحل مقدماتی نوسازی و بازسازی جهت بازگشت مجدد به چرخه تولید هستند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور عنوان کرد:

پرداخت ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان اینکه امسال برنامه‌های مفصلی برای شرکت‌های دانش‌بنیان داریم، گفت: سال گذشته ۲۰ هزار میلیارد تومان وام به شرکت‌های دانش‌بنیان از طریق بانک‌ها و صندوق توسعه پرداخت شد.

 سورنا ستاری ۲۰ خردادماه در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه اتفاقات بسیار خوبی در حوزه اقتصاد دانش بنیان در استان خوزستان رقم خورده است و پس از این نیز اتفاقات بسیاری بهتری برای شرکت‌های دانش بنیان در استان رخ خواهد داد.

وی با بیان اینکه امسال برنامه‌های مفصلی برای شرکت‌های دانش بنیان داریم، افزود: بیش از ۱۳۰ نوع خدمت در حال حاضر به شرکت‌های دانش بنیان در حال ارائه است. مهمتر از خدماتی که دولت ارائه می‌کند، همت و انگیزه‌ای است که کارآفرینان برای فعالیت و تولید داشته و دارند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور تصریح کرد: اعتماد به نفس و انگیزه شرکت‌های دانش بنیان و کارآفرینان بزرگترین سرمایه برای کشور است. دولت نیز پیرو تصمیمات اتخاذ شده، بودجه لازم را برای بحث های زیرساختی در استان خوزستان تامین خواهد کرد.

ستاری عنوان کرد: امیدواریم همکاری لازم برای بخش‌های دولتی و غیر دولتی در استان خوزستان وجود داشته باشد تا شاهد توسعه شرکت‌های دانش بنیان در خوزستان باشیم.

وی ادامه داد: آنچه که اقتصاد دانش بنیان را سرپا نگه می دارد، محیط کسب و کار است. بودجه‌های مفصلی از محل صندوق‌های مختلف برای این حوزه‌ها در نظر گرفته شده است. در این زمینه سال گذشته ۲۰ هزار میلیارد تومان وام به شرکت‌های دانش بنیان از طریق بانک‌ها و صندوق توسعه پرداخت شد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور خاطرنشان کرد: آنچه که برای استان خوزستان در بحث شرکت‌های دانش بنیان دارای اهمیت است مساله همدلی است که همه بخواهند محیط کسب و کار در درون استان توسعه پیدا کند.

بازدید معاون رییس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان از شهرک صنعتی شماره دو اهواز

معاون علمی و فناوری رییس جمهور از شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز و ۴ واحد صنعتی مستقر در این شهرک بازدید کرد.

سورنا ستاری امروز ۲۰ خردادماه در سفر خود به اهواز از شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز و ۴ واحد صنعتی مستقر در این شهرک بازدید کرد.

وی در این بازدید از شرکت فالیز پژوهش، شرکت فرآوری نگین املاح دریایی خوزستان، شرکت رادیاتور درخشان جنوب و شرکت طراح صنایع خوزستان در شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز دیدن کرد.

این شرکت ها با مجموع اشتغالزایی ۱۶۹ نفر به صورت مستقیم و با ظرفیت های مختلف مشغول به تولید هستند. عمده محصولات تولید شده در این شرکت ها، نمک دریایی، انواع رادیاتور صنعتی، کولرهای هوایی، مبدل های حرارتی، قطعات سنگین، غلتک نیشکر و فولاد است.

شرکت فالیز پژوهش با سرمایه گذاری ۴۵۰ هزار میلیون ریال، شرکت فرآوری نگین املاح دریایی خوزستان با سرمایه گذاری ۳۰۰هزار میلیون ریال، شرکت رادیاتور درخشان جنوب با سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار میلیون ریال و شرکت طراح صنایع خوزستان با سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار میلیون ریال در شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز فعال هستند.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان خبر داد:

اجرای طرح عارضه یابی واحدهای صنعتی توسط کلینیک کسب و کار

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان گفت: طرح عارضه یابی واحدهای صنعتی توسط کلینیک کسب و کار در سال جاری آغاز شده است و تاکنون برخی از واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی ماهشهر، شماره ۲ اهواز، شماره ۳ اهواز، آبادان، خرمشهر، ایذه و باغملک مورد بازدید و بررسی قرار گرفته اند.

« حسن چراغی » اظهار کرد: این بازدیدها در محور واحدهای در حال فعالیت با کنتر از ظرفیت واقعی که توان افزایش ظرفیت را دارند، واحدهای دارای پتانسیل صادراتی که می توانند صادرات محور شوند، واحدهای غیر فعالی که امکان فعال شدن را دارند صورت می گیرد.

وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح عارضه یابی بیان کرد: باید عوارض و موانع تولید را در هر واحد بصورت مصداقی بررسی نمود تا بتوان به راهکاری متناسب با ویژگی های آن واحد دست یافت، تا این لحظه بازدیدهای اولیه و جلسات اعضای کلینیک کسب و کار با مدیران شهرک ها و مدیران واحدهای صنعتی برگزار شده است.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان بیان کرد: به روز نبودن تکنولوژی ها و فناوری های مورد نیاز تولید، کمبود نقدینگی و بدهکاری های معوقه به بانک ها، معیوب بودن سیکل واگذاری تسهیلات، عدم تسلط به فنون بازاریابی و فروش از عمده عوارضی به شمار می روند که واحدهای صنعتی با آن مواجه هستند.

چراغی افزود: انتقال فناورانه، بهره گیری از توان دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری، طرح مشکلات بانکی در ستاد رفع موانع تولید و پیگیری برای اخذ مصوبه ای مبنی بر تسهیل شرایط، برگزاری دوره های آموزشی در مبحث فروش و شاخص های متغیر و تأثیرگذار بر بازار از جمله راهکارهایی هستند که می توان با بهره گیری از آنان تا حدودی مشکلات واحدهای صنعتی را مرتفع نمود اما تولید یک زنجیره است که از حلقه های مختلفی تشکیل شده است و رونق تولید مستلزم آن است که هر یک از این حلقه ها به تعهدات خود در برابر فعالان اقتصادی در بخش خصوصی عمل کند.

 

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار